Gres techniczny - podłoga do wymagających wnętrz

Gres techniczny - podłoga do wymagających wnętrz

Trwały, odporny na uszkodzenia gres techniczny doskonale sprawdzi się w mocno eksploatowanych wnętrzach oraz obiektach użyteczności publicznej. Gdzie warto zastosować ten rodzaj gresu? Czym różni się od standardowych płytek?
2:00 min
0
0

Czym jest gres techniczny? Gresy techniczne są jednym z wielu rodzajów materiałów, które wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi: dużą odpornością na ścieranie, ściskanie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Kolejną, charakterystyczną cechą jest niska nasiąkliwość, która sprawia, że płytki możemy stosować również na zewnątrz. Gresy techniczne w większości są płytkami barwionymi w masie, co znacznie zwiększa ich walory użytkowe.

Dzięki doskonałym parametrom gres jest odporny na ścieranie, łatwy do utrzymania w czystości. Gresy techniczne cechują się niską nasiąkliwością, dzięki czemu płytki są mrozoodporne. Poza stosowaniem wewnątrz gres techniczny z powodzeniem możemy stosować na zewnątrz: na tarasie, balkonie, elewacji, czy parapetach. Większości płytek ma niewielkie wymiary ok 30x30 cm, czy 40x40 cm.

Autor:
Redakcja
Data:
06.08.2020
Biało-szary przedpokój
Gres techniczny dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, np. korytarzach. Fot. Opoczno
Hyperion
Marka Opoczno
sprawdź
Opoczno Hyperion Graphite OP074-001-1
Płytka uniwersalna, 29,7x29,7 cm
sprawdź

Gdzie warto stosować gres techniczny?

Gresy techniczne dobrze sprawdzą się w mocno eksploatowanych pomieszczeniach, miejscach o dużym natężeniu ruchu, tam, gdzie podłoga narażona jest na dużą ilość zanieczyszczeń, które ścierają powierzchnię.


W domach gres techniczny warto zastosować w pomieszczeniach gospodarczych: pralni, kotłowni. Bez obaw możemy zastosować ten materiał w garażu, gresy techniczne są odporne na duży nacisk. Wysokiej jakości gresy nadają się do stosowania w miejscach użyteczności publicznej, miejscach o dużym natężeniu ruchu: magazynów, hal produkcyjnych.

Gresowe płytki na klatce schodowej
Schody wykonane z gresu technicznego to trwałe i praktyczne rozwiązanie. Fot. Ceramika Paradyż
Virginia
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Virginia Stopnica Prosta Mat.
Płytka stopnicowa, 30x30 cm
sprawdź
Paradyż Virginia Cokół Mat.
Płytka cokołowa, 7,2x30 cm
sprawdź
Paradyż Virginia Gres Sól-Pieprz Mat.
Płytka ścienno-podłogowa, 30x30 cm
sprawdź

Kolory gresu technicznego

Wybór gresów technicznych jest znacznie mniejszy, niż standardowej płytki, asortyment tej gamy produktów jest jedną z najmniej zróżnicowaną grupą produktów. Większość kolekcji utrzymana jest w neutralnych odcieniach: beż, szarość grafit. Popularnym rodzajem kolorystyki jest tzw.: „sól i pieprz”, których powierzchnia przypomina mieszankę tych dwóch przypraw. Taka powierzchnia w połączeniu z kolorem bazowym tworzy bardzo łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię.


Powierzchnia gresu technicznego, podobnie jak w przypadku pozostałych płytek gresowych może mieć różne rodzaje powierzchni: matową, strukturalną i polerowaną.

Polecane artykuły

Wybieramy płytki do garażu
Garaż w domu zajmuje szczególne miejsce. Techniczny charakter pomieszczeń, często staje się także przestrzenią do majsterkowania...
czytaj więcej
Wnętrza publiczne - wybieramy płytki podłogowe
Idealna posadzka w budynkach użyteczności publicznej podkreśli styl danego miejsca, jednocześnie będąc uniwersalną bazą dla...
czytaj więcej