Jak dobrać zasłony idealnie pasujące do wnętrza?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dobrać zasłony idealnie pasujące do wnętrza?

Wybór zasłon – niby banalnie proste, ale łatwo zrobić to źle. Sprawdźmy krok po kroku jak dobrze dobrać zasłony do stylu, kolorystyki wnętrza i naszych indywidualnych preferencji.
3:00 min
0
0

Rodzaje zasłon


Zanim sprawdzimy, jak dobrać zasłony pod kątem materiału, kolorystyki, czy zdobień warto pochylić się nad powszechnie dostępnymi ich rodzajami. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje zasłon: dekoracyjne, zaciemniające oraz panelowe. W zależności od potrzeb, można wybrać model który ma mieć jedynie walory dekoracyjne lub taki, który dodatkowo ma chronić przed wpadającymi przez okna promieniami słońca.

Autor:
Redakcja
Data:
10.03.2023

Materiał na zasłony

Pierwszym etapem doboru odpowiednich zasłon powinien być rodzaj materiału z którego zostaną wykonane. Jeżeli zależy nam jedynie na walorach estetycznych, może to być stosunkowo cienki materiał, nieobciążający wnętrza. Jeżeli chcemy, aby zasłony chroniły przed działaniem słońca i były to tak zwane zasłony zaciemniające to materiał musi być zdecydowanie grubszy. Wśród najczęściej stosowanych materiałów na zasłony są:

·        Poliester

·        Aksamit

·        Bawełna

·        Płótno

·        Len

Kolorystyka zasłon

Wybór kolorystyki zasłon to kluczowy czynnik, mający wpływ na to jak bardzo będą pasować one do wnętrza. Jeżeli zależy nam na wyróżnieniu okien, kolor zasłon powinien mocno kontrastować z kolorem ścian. Jeśli jednak zależy nam na odwrotnym efekcie, to dobrze jest wybrać gładkie zasłony o zbliżonych barwach co otaczające je elementy. Przed zakupem warto także rozważyć dwa warianty – gładkie zasłony i wzorzyste modele. Te drugie świetnie się sprawdzą, aby ożywić stonowane wnętrze, natomiast gładki wariant nada mu klasy i eleganckiego sznytu. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziecie na https://cottonmarket.pl/pl/c/Zaslony/176.

Rodzaj montażu

Decydując się na wybór zasłon trzeba określić przede wszystkim jaki rodzaj montażu nas interesuje. Zasłony na żabki, mocowane na taśmę lub z przelotkami. Metod jest wiele i każda ma swoje zalety i wady. Wszystko zależy od infrastruktury jaką dysponujemy w mieszkaniu. Nie mniej bez względu na możliwości, obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które pozwalają na szyk i elegancję.

Zaufaj specjalistom!

Jeżeli nie masz pewności, który model będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania, skonsultuj swój wybór ze specjalistą. Bez względu na to, czy planujesz zakupy stacjonarnie lub online z pewnością  w profesjonalnym sklepie otrzymasz szereg porad i wskazówek, które pomogą dokonać optymalnego wyboru!

3d-rendering-loft-scandinavian-living-room-with-working-table-bookshelf (1).jpg
Fot. freepik.com