Kawalerka w centrum Warszawy

Kawalerka w centrum Warszawy

Dziś zaglądamy do małego mieszkania zaprojektowanego z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Mimo niewielkiego metrażu architektom z pracowni Beautiful Minds udało się stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń.
3:00 min
0
0

Kawalerkę o powierzchni 33 metrów urządzono z myślą o osobach, które decydują się na wynajem krótkoterminowy. W związku z tym priorytetami postawionymi przed pracownią Beautiful Minds były praktyczne rozwiązania, dobór solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia i łatwych do utrzymania w czystości. Układ mieszkania wymagał wprowadzenia kilku zmian w planie funkcjonalnym zaproponowanym przez dewelopera. Projekt wnętrza dopasowano do potrzeb osób wynajmujących.


We wnętrzu króluje neutralna kolorystyka: bieli, szarość i ciepły odcień drewna. Kolor pojawia się jedynie na dodatkach. Ważną rolę w projektowanej przestrzeni odgrywa oświetlenie. Poza oprawami natynkowymi i lampami wiszącymi zadbano o dodatkowe, dekoracyjne oświetlenie LED.


Autor:
Redakcja
Data:
14.03.2022
Strefa dzienna w kawalerce w stylu nowoczesnym
Widok na mieszkanie od strony kuchni. Fot. Beautiful Minds

Aneks kuchenny i część wypoczynkowa

Jasna zabudowa kuchni z połyskującymi, lakierowanymi frontami rozświetla przestrzeń. Biel subtelnie połączono z ciepłym odcieniem drewna, który pojawia się na zabudowie obok ścianki z telewizorem i części sypialnej. W całym mieszkaniu zrezygnowano z uchwytów na frontach, dzięki czemu zabudowa ma spójny, minimalistyczny wygląd. Nad blatem w kuchni umieszczono biały lacobel, blat wykonano z konglomeratu.

Biały aneks kuchenny w kawalerce wydzielony ażurową ścianką
Strefę kuchenną oddzielono ażurową ścianką, wykonaną z drewna i czarnych elementów. Fot. Beautiful Minds

Łącznikiem między częścią kuchenną a salonem jest stolik z okrągłym blatem, pełniący funkcję mini jadalni. Nad stołem umieszczono wiszącą lampę o prostym kształcie.W części salonowej uwagę przyciąga ciemna ściana z telewizorem i praktycznymi szafkami. Obok szarej sofy znalazło się miejsce na dekoracyjny stolik kawowy. Plaster drewna na cienkich, czarnych nogach prezentuje się niezwykle efektownie.


W mieszkaniu priorytetem były praktyczne materiały. Zrezygnowano z podłogi drewnianej, montując wysokiej jakości panele podłogowe o klasie ścieralności AC3.

Minisypialnia w kawalerce za ścianką telewizyjną
Za ścianką z telewizorem, na podeście, umieszczono otwartą strefę spania. Fot. Beautiful Minds
Mały salon z białym aneksem kuchennym z ażurową ścianką w kawalerce
Tapicerowana sofa i ściana dodają wnętrzu przytulny klimat. Fot. Beautiful Minds

Miejsce do spania

Strefę spania zaprojektowano we wnęce, w której pierwotnie deweloper zaplanował zamkniętą kuchnię. W mini sypialni uwagę zwraca delikatne, rozproszone oświetlenie, które dodaje całej zabudowie lekkości. Obok zabudowy, w której umieszczono materac, zaprojektowano wiele praktycznych schowków ukrytych za tapicerowanymi frontami. W otwartej sypialni zrezygnowano z tradycyjnego grzejnika, zamieniając go na grzejnik kanałowy.

Wnęka sypialna z szarymi panelami w kawalerce
W całym wnętrzu zadbano o nastrojowe oświetlenie. Fot. Beautiful Minds

Gra kontrastów

W łazience konsekwentnie zastosowano biel i szarość, wprowadzono także geometryczne podziały nawiązujące do tych widocznych na ścianach w części sypialni. W łazience zrezygnowano z pralki, którą przeniesiono na korytarz. Razem z suszarką schowana jest w zabudowie wykonanej na wymiar.

Mała łazienka w kawalerce w kontrastowych kolorach
Łazienka oparta na grze kontrastów - biel i grafit tworzy ciekawą kompozycję. Fot. Beautiful Minds

Cały projekt pracowni Beautiful Minds zachwyca funkcjonalnymi rozwiązaniami i spójną kolorystyką. Wszystkie elementy tworzą zgraną całość. Dokładne rozplanowanie przestrzeni pozwoliło na wykorzystanie całego potencjału mieszkania i dostosowanie do oczekiwań wynajmujących.


Projekt: Beautiful Minds, www.beautifulminds.pl

Podobne artykuły

Dwupokojowe mieszkanie w Łodzi
Minimalistyczne mieszkanie w Łodzi zachwyca kojącą paletą barw. Projektantom z pracowni 3XEL Architekci udało się stworzyć...
czytaj więcej
Przytulny soft loft – wnętrza domu pod Warszawą
Duży dom pod Warszawą położony jest w malowniczej okolicy, z bliskim sąsiedztwem rzeki i lasu. Inwestorzy – małżeństwo z...
czytaj więcej