Kompaktowy odkurzacz bateryjny do domu, mieszkania: jaki wybrać?

Kompaktowy odkurzacz bateryjny do domu, mieszkania: jaki wybrać?

Czy podczas sprzątania przeszkadzają Ci kable? Ograniczają Twoje ruchy i nie pozwalają dotrzeć w każde miejsce? Zapomnij o tradycyjnym odkurzaczu! Postaw na bezprzewodową swobodę odkurzania. Kärcher oferuje funkcjonalne odkurzacze akumulatorowe dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników. Sprawdź, jaki model jest idealny dla Ciebie.
5:00 min
0
0

Akumulatorowa rewolucja wśród wszelkiego rodzaju sprzętów jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników w zakresie swobody i ergonomii pracy. Dotyczy to także segmentu odkurzaczy. Jeszcze do niedawna zasilanie akumulatorowe było domeną tylko niewielkich urządzeń ręcznych, które najczęściej przeznaczone były do sprzątania samochodu. Obecnie Kärcher oferuje wydajne odkurzacze akumulatorowe o takiej samej funkcjonalności jak ich odpowiedniki sieciowe.


Bezprzewodowe odkurzacze Kärcher łączą w sobie pełną funkcjonalność urządzenia uniwersalnego, mobilność, swobodę ruchu i możliwość czyszczenia bez dostępu do źródła prądu. Przy tym są lekkie, ergonomiczne i dostosowane do różnych potrzeb. Wysoką wydajność gwarantują mocne akumulatory.

Odkurzanie bezprzewodowe przenosi sprzątanie na inny poziom. Odkurzacz na baterie daje nieograniczoną swobodę manewrowania, bez plączącego się kabla. Pozwala dotrzeć do każdego zakamarka w domu, gdzie dotąd kabel ograniczał pracę, np. wygodnie odkurzyć schody. Ponadto odkurzacz akumulatorowy może być wykorzystywany w każdym miejscu bez dostępu do energii elektrycznej. Odkurzanie samochodu czy na działce nigdy nie było łatwiejsze.


Co ważne, wygodne sprzątanie bezprzewodowe oszczędza także czas. Odkurzacz bateryjny jest natychmiast gotowy do pracy, bez konieczności żmudnego rozwijania kabla i przełączania z gniazdka do gniazdka. Podnosi komfort pracy i minimalizuje wysiłek. Nie można także zapomnieć o doskonałych rezultatach odkurzania.

Autor:
Redakcja
Data:
28.10.2021

Jak wybrać kompaktowy odkurzacz do domu lub mieszkania? Przegląd funkcji i możliwości

Na rynku dostępnych jest coraz więcej odkurzaczy bezprzewodowych o różnych konstrukcjach. Największą grupę stanowią urządzenia pionowe, w której dominują modele bezworkowe (monocyklon lub multicyklon). Przeznaczone są do szybkiego sprzątania w domu, a zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Kompaktowe odkurzacze pionowe renomowanych producentów z powodzeniem zastępują urządzenia tradycyjne.


Osobną grupę stanowią akumulatorowe odkurzacze uniwersalne (tzw. warsztatowe) do pracy na sucho i mokro o szerokim zakresie zastosowania. W tym segmencie najpopularniejsze są urządzenia marki Kärcher. Firma oferuje zarówno małe odkurzacze akumulatorowe, jak i wyższe modele o większej wydajności. Ich cechą charakterystyczną (WD) jest praca oparta na uniwersalnej platformie bateryjnej, przez co jedna bateria jest kompatybilna z innymi urządzeniami Kärcher. To praktyczne i oszczędne rozwiązanie.


hg-cm-09-01-kompaktowy-odkurzacz-bateryjny-tytulowe.jpg
Odkurzacz bezprzewodowy pionowy - odkurzanie między nogami krzeseł staje się proste.

Mały odkurzacz akumulatorowy – mobilne sprzątanie auta, garażu, altany

Mały odkurzacz akumulatorowy kojarzył się dotąd głównie z ręcznym sprzętem do odkurzania samochodu. Obecnie dostępne są wydajne urządzenia o szerokim zakresie zastosowania. Wybierając mały odkurzacz bateryjny, warto postawić na elastyczność. Chodzi nie tylko o mobilność, ale także możliwość pracy na sucho i na mokro. Taki odkurzacz może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju porządków w domu i poza nim.


W ofercie Kärcher dostępny jest kompaktowy odkurzacz uniwersalny WD 1 Compact Battery, który przeznaczony jest do pracy na sucho/mokro. Doskonale sprawdza się do błyskawicznych porządków w domu, ale także wokół niego. Z pomocą WD 1 Battery swobodnie można wyczyścić wnętrze samochodu. Odkurzacz bez problemu usuwa zarówno suche zanieczyszczenia, takie jak okruchy czy piasek, ale także błoto. Dodatkowo specjalne akcesoria do czyszczenia wnętrza auta ułatwiają pracę i gwarantują doskonałe rezultaty.


Mały odkurzacz akumulatorowy Kärcher znajduje także zastosowanie do czyszczenia w: garażu, warsztacie, piwnicy, na tarasie, w altanie czy domku na narzędzia. Dokładnie zbiera zabrudzenia gruboziarniste, jak i drobne, a nawet rozbite szkło czy niewielkie ilości wody. Przyda się także poza domem w miejscach bez dostępu do źródła prądu, ale także na ograniczonej przestrzeni, np. na działce czy podczas podróży kamperem.


Lekki i cichy odkurzacz akumulatorowy WD 1 Compact Battery cechuje się wysoką mocą ssania, co przekłada się na dokładne zbieranie zabrudzeń w krótkim czasie. Wyposażony jest w niezawodny filtr kartridżowy, który umożliwia pracę na sucho i na mokro, bez potrzeby wymiany filtra. Posiada także praktyczną funkcję wydmuchu. Dzięki temu można usunąć zanieczyszczenia ze szczelin (np. liście), gdy nie ma potrzeby zbierania ich do zbiornika.

hg-cm-09-01-kompaktowy-odkurzacz-bateryjny-infografika-1.jpg
Kryteria wyboru odkurzacza akumulatorowego - infografika.

Wygodę sprzątania zapewnia mobilność, ale także ergonomiczna i kompaktowa konstrukcja. Odkurzacz Kärcher posiada wąż ssący o długości 1,2 m umożliwiający swobodne manewrowanie oraz 7-litrowy zbiornik na zanieczyszczenia, który łatwo się opróżnia. Jest w pełni przystosowany do łatwego przechowywania i transportu.


WD 1 Battery zasilany jest wytrzymałym akumulatorem litowo-jonowy 18 V, którego czas pracy wynosi 10 minut (2,5 Ah). Innowacją jest wbudowany wyświetlacz LCD z technologią Real Time – czas do końca pracy czy ładowania podany jest w minutach. Ponadto bateria jest kompatybilna z innymi urządzeniami Kärcher 18 V.


Mały odkurzacz na baterie Kärcher to niepozorne urządzenie o niewielkim rozmiarze i ogromnych możliwościach zastosowania. Sprawdzi się w każdym domu.


Wielofunkcyjny odkurzacz akumulatorowy na sucho i mokro – sprzątanie kotłowni, piwnicy, warsztatu, ogrodu

Większe porządki wymagają zastosowania odkurzacza o wyższej wydajności. Kärcher do bardziej wymagających zastosowań proponuje model WD 3 Battery. Ten akumulatorowy odkurzacz na sucho i mokro gwarantuje nieograniczony zasięg pracy i swobodę ruchów, a także liczne możliwości zastosowania.

hg-cm-09-01fot1.jpg
Odkurzacz WD 3 Battery - odpowiedni do pracy na mokro i na zewnątrz.

Uniwersalny odkurzacz WD 3 Battery wyposażony jest w filtr kartridżowy przystosowany do zbierania zanieczyszczeń suchych i mokrych, bez potrzeby wymiany filtra. Wysoką moc zasysania zapewnia mocny akumulator litowo-jonowy 36 V, którego czas pracy wynosi 15 minut (2,5 Ah), a to przekłada się na powierzchnię 70 m². Ponadto bateria posiada wbudowany wyświetlacz LCD z innowacyjną technologią Real Time. Użytkownik na bieżąco ma dostęp do informacji o stanie akumulatora – czas pozostały do końca pracy albo ładowania podany jest w minutach. Odkurzacz WD 3 Battery jest kompatybilny z platformą bateryjną Kärcher 36 V.


Atutem odkurzacza wielofunkcyjnego Kärcher jest praktyczne wyposażenie - optymalnie zaprojektowane ssawki, demontowalne kolanko do podłączenia końcówek bezpośrednio do węża ssącego czy funkcja wydmuchu do usuwania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Duży zbiornik o pojemności 17 l, 2-metrowy, elastyczny wąż ssący oraz pozycja parking znacząco podnoszą komfort pracy.


Doskonałe parametry pracy i praktyczne akcesoria oraz funkcje sprawiają, że odkurzacz akumulatorowy ma taką samą funkcjonalność jak jego odpowiednik zasilany sieciowo, przy czym jego przewagą jest możliwość elastycznego zastosowania w dowolnym miejscu. WD 3 Battery to niezastąpiony pomocnik podczas sprzątania domu, garażu, piwnicy, samochodu, warsztatu, garażu, domku letniskowego czy altany. Wydajnie i szybko zasysa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia suche, a także zbiera niewielkie ilości wody.

Kompaktowy odkurzacz akumulatorowy do mieszkania

Przy wyborze kompaktowego odkurzacza na baterię do zastosowań typowo domowych, ważne są takie aspekty, jak: niewielka waga, czas pracy na jednym ładowaniu, wygoda obsługi, efektywny system filtracji, łatwe przechowywanie oraz praktyczne rozwiązania ułatwiające pracę.


Wszystkie wymogi dobrego odkurzacza akumulatorowego spełnia VC 5 od Kärcher. Bezprzewodowe urządzenie o pionowej konstrukcji cechuje się doskonałą siłą ssącą, wydajną turbiną i bardzo szczelną konstrukcją. Idealnie sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu lub jako podręczny sprzęt do szybkiego czyszczenia. 


Odkurzacz VC 5 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy, który charakteryzuje się długim czasem pracy – do 40 minut na najniższym ustawieniu siły ssącej oraz do 11 minut na najwyższym. Dla ułatwienia wskaźnik naładowania pokazuje pozostały czas pracy na baterii.


Kompaktowy odkurzacz Kärcher wyróżnia się innowacyjną technologią bezworkowej filtracji. Trójstopniowy system zapewniający 99,98% skuteczność filtracji składa się z:

  •  filtra głównego do dużych zanieczyszczeń,
  •  zmywalnego filtra typu kartridż o dużej żywotności wychwytującego drobny pył,
  •  mikrofiltra powietrza wylotowego typu HEPA.


Zbiornik opróżnia się szybko i łatwo, bez kontaktu z zabrudzeniami. Duża pojemność umożliwia wyczyszczenie ok. 150 m² powierzchni. Ponadto VC 5 jest wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. Posiada ergonomiczny, gumowy uchwyt dla wygodnej pracy, pozycję parking z magnetyczną blokadą, a także regulowaną rurę teleskopową. Zaletą jest 4-stopniowa regulacja mocy ssania w zależności od zapotrzebowania i powierzchni.


Zarówno sama konstrukcja jak i wyposażenie zapewniają wszechstronne zastosowanie. Pionowa budowa umożliwia łatwe manewrowanie wokół przeszkód, a także dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Przełączana ssawka podłogowa jest idealna do dokładnego odkurzania dywanów i wszystkich twardych powierzchni. Gumowe listwy zamiast włosia eliminują problem kłopotliwego czyszczenia ssawki z włosów czy sierści.


Ponadto ssawka podłogowa jest odpinana, co daje możliwość podłączenia innych akcesoriów. Przykładowo, ssawka do tapicerki dokładnie usuwa pył, sierść i włosy z kanapy, krzeseł czy poduszek, ale także foteli samochodowych. Bogata oferta dodatkowych akcesoriów umożliwia dostosowanie kompaktowego odkurzacza do konkretnych potrzeb.


Kompaktowy odkurzacz Kärcher gwarantuje doskonałe rezultaty usuwania zabrudzeń z podłóg, dywanów, powierzchni tekstylnych czy schodów. Doskonale sprawdza się w każdym mieszkaniu, nawet w takim, w którym mieszkają zwierzęta.

hg-cm-09-01-kompaktowy-odkurzacz-bateryjny-infografika-2.jpg
Kompaktowy odkurzacz akumulatorowy do mieszkania - bezprzewodowy VC 5.

Bateryjny odkurzacz kompaktowy - i sprzątasz z lekkością!

Podsumowując, odkurzacze bezprzewodowe to przyszłość w dziedzinie sprzątania. Zasilanie akumulatorowe oferuje wiele korzyści, takich jak: wygoda i łatwość użytkowania, swobodne, nieograniczone manewrowanie, możliwość dotarcia w każde miejsce czy znacznie krótszy czas pracy.


Rosnąca wydajność odkurzaczy akumulatorowych sprawia, że coraz częściej w mieszkaniach i domach zastępują one modele tradycyjne. Segment ten na pewno będzie się rozwijał.

Advertisement