Krzesła rattanowe - wyjątkowy element aranżacji

Krzesła rattanowe - wyjątkowy element aranżacji

Krzesło rattanowe to mebel, który wielu z nas przypomina o tropikalnych i z pewnością słonecznych wakacjach. Jednocześnie to bardzo uniwersalny i piękny mebel, ponieważ doskonale sprawdzi się w niejednej aranżacji w domu, jak i w ogrodzie. Zatem pozostaje pytanie, jak wybrać krzesło rattanowe i jak o nie zadbać? Te i więcej informacji znajdziesz w tym artykule! Zapraszamy do lektury!
3:00 min
0
0

1.    Jak wybrać krzesło rattanowe?

2.    Krzesło rattanowe - do ogrodu i do wnętrza

3.    Dlaczego warto wybrać krzesła z rattanu?

4.    Jak dbać o krzesła rattanowe?

Jak wybrać krzesło rattanowe?

Meble rattanowe wykonywane są z palmy rotangowej, która jest w 100% organicznym materiałem. Surowiec ten występuje tylko w Azji, jednak mimo to jest dostępny na całym świecie. Właściwie wyprofilowane krzesła rattanowe jest nie tylko bardzo wygodne, ale i bardzo stylowe. Krzesła wykonane z rattanu mogą przyjąć wiele bardzo atrakcyjnych form, dodatkowo są: bardzo lekkie, trwałe, wytrzymałe, stabilne oraz łatwe w czyszczeniu. Wybierając krzesło rattanowe warto kierować się wygodą, precyzją wykonania oraz ogólnym wyglądem, tak aby wybrany produkt spełniał nasze oczekiwania pod względem wizualnym. Z pewnością należy mieć na uwadze fakt, że krzesła wykonane z rattanu charakteryzują się ograniczonym obciążeniem. Nie powinno ono przekraczać 100 kilogramów. Dlatego, jeśli pragniesz długo cieszyć się nowymi meblami wybierz krzesło. Zakup ławki rattanowej wiąże się z szybszym zużyciem. Kupując krzesło z rattanu należy zwrócić uwagę także na rodzaj zabezpieczenia, najlepiej sprawdzi się impregnat i lakier. Ich wykorzystanie pozwala zachować piękny, naturalny kolor. Niemniej meble pomalowane barwną farbą również przykuwają uwagę!

Autor:
Redakcja
Data:
07.04.2020

Krzesło rattanowe - do ogrodu i do wnętrza

Meble rattanowe, w tym krzesła charakteryzują się stosunkowo niską odpornością na wilgoć oraz promienie słoneczne. Dlatego bez względu na wybór miejsca w ogrodzie, ale i domu należy  dobrze zabezpieczyć meble przed tymi dwoma niekorzystnymi czynnikami. W domu krzesło rattanowe również nie powinno być wystawione na zbyt intensywne świecenie słońca. Działanie wody i promieni słonecznych przyczynia się niestety do odbarwienia materiału, szybszego zużycia oraz wykruszenia. Dlatego też wybierając nowe meble z rattanu warto zakupić dobrze zakonserwowany produkt. Dlatego w przypadku mebli, które wykorzystywane są w ogrodzie czy na balkonie powinny być zabezpieczane w trakcie sezonu ogrodowego. Na czas jesieni i zimy warto krzesła z rattanu schować do wcześniej przygotowanego pomieszczenia lub szczelnie okryć specjalnymi pokrowcami. Przyczyni się to do długoletniego użytkowania tego produktu, jak i pięknego wyglądu! Uroku krzesła z rattanu zyskają w ogrodzie, gdy zostaną połączone ze stołem z rattanu.

20200325121712_download.jpg

Dlaczego warto wybrać krzesła z rattanu?

Krzesła rattanowe to wciąż bardzo popularny i ceniony produkt, który dostępny jest w wielu odsłonach. Wśród nich można znaleźć między innymi: fotel rattanowy wiszący, fotel rattanowy okrągły, fotel rattanowy z poduszką, fotel rattanowy z podnóżkiem i wiele innych. Proponowane produkty w większości przypadków dostępne są w naturalnej, drewnianej kolorystyce. Zdarzają się jednak wyjątki, ponieważ na rynku można kupić także krzesła rattanowe pomalowane na biało czy czarno. Za wyborem krzesła z rattanu z pewnością przemawia naturalny materiał, z jakiego został wyprodukowany. Dodatkowo wiele mebli tego typu zostało wykonane z niezwykłą starannością, jak i zgodnie z najnowszymi trendami panującymi na rynku wnętrzarskim. Dlatego to bardzo designerski produkt, który doskonale sprawdzi się w wielu wnętrzach! Niezaprzeczalną zaletą tego produktu jest wygoda w trakcie siedzenia, jaką zapewnia. Dlatego bardzo chętnie jest kupowany przez wielu konsumentów, jako uzupełnienie tradycyjnych mebli.

Jak dbać o krzesła rattanowe?

Tylko regularna i dokładna pielęgnacja przyczyni się do długiego użytkowania mebli z rattanu. Zatem, jak prawidłowo pielęgnować i konserwować krzesła rattanowe i inne meble wykonane z rotangu? Jak wspomniano, materiał ten nie lubi wody i słońca, ale i kurzu. Dlatego podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie przed tymi czynnikami atmosferycznymi oraz regularne odkurzanie. Dobrze sprawdzi się odkurzacz wyposażony w cienką końcówkę, która pozwoli dotrzeć do każdego zakamarku mebla. W przypadku mocnego zabrudzenia krzeseł rattanowych można również skorzystać z delikatnej szmatki, która została wcześniej zwilżona. W tym przypadku zadbajmy o wysuszenie mebla, przed ponownym jego użytkowaniem. 


Dla produktów z rattanu została przygotowana specjalna linia preparatów, które przywrócą dawny blask niejednemu produktowi. Warto po niego sięgnąć, gdy zauważymy braki w impregnacie lub lakierze. Większość mebli z rattanu jest właśnie zabezpieczana odpowiednio dobranymi impregnatami i lakierami, które zostały przygotowane dla tego materiału. Nim jednak sięgniemy po środek tego typu, należy skonsultować się producentem. Dzięki temu zachowana zostanie gwarancja, ale też mebel niezostanie uszkodzony.