Łazienka na poddaszu w bieli, szarości i złocie

Łazienka na poddaszu w bieli, szarości i złocie

Poddasze to wnętrze o dużym potencjale aranżacyjnym, jeśli chodzi o urządzenie łazienki, szczególnie gdy dysponujemy dostateczną ilością miejsca. Przykładem doskonale gustownie urządzonego wnętrza tego typu jest łazienka blogerki Oli Marzędy-Czerwonki. W jasnej łazience nie zabrakło miejsce na komfortową wannę, pralnię oraz dużą ilość miejsca do przechowywania wszystkiego, co niezbędne.
2:00 min
0
0

Największą pasją autorki bloga „StylOly” zawsze była stylizacja i wizaż. Pomimo ukończenia chemii na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie, Ola postanowiła rozwijać się w kierunku designu, rozwijając własną markę sklepu z torebkami. To osoba, która zawsze stawia na atrakcyjne rozwiązania estetyczne, co widać również w jej nowej łazience, którą urządziła razem z markami Geberit i Koło.

Autor:
Redakcja
Data:
27.07.2022
Łazienka OMC_Mat. pras. Geberit  (16).jpg
Biel i szarość to ponadczasowe połączenie, które niezmiennie zachwyca pięknem. Fot. materiały prasowe Geberit
Geberit Acanto 500.600.01.2
Wisząca miska WC, Rimfree, bez deski, biała
sprawdź

Nowoczesny minimalizm z nutką elegancji

Pieczę nad aranżacją powierzono reprezentującej pracownię Blush Design architektce Agacie Kochoń. Właścicielce zależało na tym, by wystrój był uniwersalny i praktyczny, ale zarazem estetyczny. Projektantka stanęła na wysokości zadania i przygotowała wystrój, który jest tyle funkcjonalny, co po prostu piękny.

Łazienka OMC_Mat. pras. Geberit  (4).jpg
Złote akcenty doskonale prezentują się w jasnym wnętrzu. Fot. materiały prasowe Geberit

Oprawa kolorystyczna skupiona jest na harmonijnej kompozycji szarości i bieli. Podłoga oraz ściany wykończone zostały dużymi płytkami w jasnym odcieniu cementowej szarości. Aranżację dopełnia biała zabudowa oraz ceramika. Wystrój uzupełniają złote akcenty w postaci baterii, chwytów mebli czy klamki, które wprowadzają do wnętrza eleganckie akcenty w stylu glamour. Kompozycję dodatkowo ociepla ciepłe światło padające z rozmyślnie ustawionych lamp LED-owych umiejscowionych pod wanną, półkami nad nią oraz wokół lustra.

Łazienka OMC_Mat. pras. Geberit  (15).jpg
Dobrze rozlokowane LED-owe oświetlenie doskonale sprawdza się przy budowaniu klimatu. Fot. materiały prasowe Geberit

Delikatne, zaokrąglone formy

Aby podkreślić łagodny charakter wnętrza, zdecydowano się na wyposażenie o nowoczesnych, zaokrąglonych kształtach. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest owalna forma dużego lustra w strefie umywalkowej. Podobne, obłe kształty możemy zauważyć wśród armatury oraz dekoracji i akcesoriów, takich jak wazon lub małe lusterko.  

Łazienka OMC_Mat. pras. Geberit  (2).jpg
Owalna forma ceramiki nadaje przestrzeni łagodniejszego charakteru. Fot. materiały prasowe Geberit
Koło Clarissa XWL2680000
Wanna owalna, 180x85 cm
sprawdź

Zaokrąglone kształty możemy zauważyć również w przypadku ceramiki łazienkowej: wanna z kolekcji Koło Clarissa w rozmiarze 180x85 cm w zabudowie z szarych płytek, umywalka nablatowa z serii Koło Variform. Kształt umywalki stawianej na blat oparty jest na prostokącie, ale subtelnie zaokrąglona forma sprawia, że doskonale współgra baterią oraz innymi elementami wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na to, jak urządzono segment z umywalką, gdzie znalazło się sporo miejsca nie tylko dla ozdób, ale również wiele miejsca do przechowywania.

Łazienka OMC_Mat. pras. Geberit  (6).jpg
Zaokrąglone krawędzie umywalki z serii VariForm sprawia, że pomimo prostokątnego kształtu doskonale współgra z wystrojem wnętrza. Fot. materiały prasowe Geberit
Koło VariForm 500.779.01.6
Umywalka stawiana na blat, 55 cm, prostokątna, bez otworu i przelewu
sprawdź

We wnętrzu koneskwetnie wybrano ceramikę sanitarną o obłym kształcie. Wisząca miska ustępowa wchodząca w skład kolekcji Geberit Acanto osadzona na stelażu podtynkowym została zaprojektowana w oparciu o technologię Rimfree, co sprawia, że nie tylko dobrze się prezentuje, ale także nie posiada trudnych do doczyszczenia szczelin i zakamarków. Taka konstrukcja misy bardzo ułatwia utrzymanie jej w czystości. Kompozycję uzupełnia przycisk spłukujący z serii Geberit Sigma ze złotymi akcentami.

Mat. pras. Geberit (18).jpg
Fot. materiały prasowe Geberit

Łazienka Oli to doskonały przykład jak można stworzyć piękne wnętrze, korzystając z prostych zabiegów i połączeń. Magia tkwi w spójności kompozycji i konsekwencji.

Zobacz również

Łazienka na poddaszu
Szukasz pomysłu, jak zaaranżować łazienkę na poddaszu? W naszym artykule zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek, na co warto...
czytaj więcej
5 najważniejszych zasad urządzania łazienki
Aranżacja łazienki może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli dysponujemy pomieszczeniem o małej powierzchni. Aby...
czytaj więcej