Męski styl w niebieskim wydaniu

Męski styl w niebieskim wydaniu

Wbrew pozorom męskie wnętrze nie musi być surowe. Może być ono również nowoczesne, ponadczasowe i przytulne. Udowodniono to przy projekcie 57 – metrowego mieszkania, w którym zamieszkał właściciel z dwoma labradorami.
5:00 min
0
0

Geometryczne, kolorowe wzornictwo


Inwestorowi zależało, aby w projekcie nie zabrakło klasycznej czerni oraz białego ciepła. Zuzanna Kuc z pracowni Zu projektuje, spełniła te wymagania, między innymi za pomocą grzejnika marki Luxard. Mieszkanie już na wejściu wita nas granatem. Stał się on niezwykle popularny w aranżacjach wnętrz, przez co zyskał nawet określenie nowej czerni. Barwę tę dostrzeżemy między innymi w postaci miękkich, pionowych paneli na siedzisku. Jednak przestrzeń tę dominuje czerń, która jest widoczna w takich elementach wyposażenia jak szafki do przechowywania, znajdujące się w przedpokoju czy wąska komoda z uchwytami w kolorze camelowym, które zostały wykonane ze skóry.

Autor:
Redakcja
Data:
12.01.2023
Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-10-min.jpg
Przedsionek w czerni i granacie. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom
Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-15-min.jpg
Szafa z niebieskimi frontami w sypialni. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom

Z motywem czerni przenosimy się do strefy dziennej. W tej przestrzeni wita nas kuchnia wykonana na wymiar, z loftowym akcentem i czarno-drewnianymi frontami. Nad przestrzenią roboczą ułożono cegiełki w różnych odcieniach niebieskiego. Nieregularne ułożenie szarych heksagonów przy zabudowie kuchennej w połączeniu z orzechowymi deskami daje imponujący efekt. Dla optycznego powiększenia przestrzeni Zuzanna Kuc z Zu projektuje, wstawiła intrygujące, funkcjonalne lustro, kryjące pojemną szafę. Obok zabudowy kuchennej stanął okrągły stół z krzesłami w czerni. Oświetlenie w całej strefie zostało zachowane w tym samym kolorze.

Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-3-min.jpg
Kuchnia z czarno-drewnianymi frontami. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom
Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-4-min.jpg
Czarne lampy nad błękitną sofą. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom

Wiele twarzy niebieskiego

Strefę dzienną utrzymano w niebiesko-biało-czarnych barwach. Gustowna błękitna kanapa na stalowych, czarnych nogach stanęła pod ścianą z niecodziennymi lampami. Obok niej na podłodze położono dywan z chwostami, który został utrzymany w kolorystyce pomieszczenia. Z kolei plecione doniczki to ukłon w stronę stylu boho. Całość została doskonale dopełniona czarnym, okrągłym stolikiem kawowym w duecie z miękkim pufem wykończonym tkaniną w geometryczne wzory. Abstrakcyjna grafika ścienna w czarnej, delikatnej ramie idealnie komponuje się z aranżacją.

Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-8-min.jpg
Czarny stolik kawowy z pufem w geometryczne wzory. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom
Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-2-min.jpg
Łoże z niebieskim, tapicerowanym zagłówkiem w sypialni. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom

Zabawę niebieską barwą również możemy dostrzec w łazience, w której króluje jasny błękit. Ściany pomieszczenia wyłożono tymi samymi, granatowymi i niebieskimi kafelkami, jakie zostały użyte w kuchni nad przestrzenią roboczą. Strefę prysznicową oddzielono za pomocą ścianki z drzwiami przesuwanymi. Znajduje się w niej także odpływ liniowy oraz zestaw prysznicowy z deszczownicą, która została zamontowana na suficie. Nawiązanie do strefy dziennej odnajdziemy również w szarej podłodze, którą pokrywają heksagony widoczne również w kuchni i przedpokoju. Doskonale komponują się one z drewnianą szafką pod umywalkę. Na niej stanęła kwadratowa umywalka nablatowa, a na ścianie zamontowano baterię w chromie. Powyżej zawieszono prostokątne lustro bez ramki.

Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-12-min.jpg
Łazienka z białym grzejnikiem Luxard. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom
Zu Projektuje_Łopianowa_fot.PionPoziom-13-min.jpg
Umywalka nablatowa na szarym blacie drewnianej szafki. Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc Fot. Marta Behling Pion Poziom

Całość została przełamana bielą, głównie w postaci grzejnika Scala New od marki Luxard. Grzejnik marki Luxrad swoją formą nawiązuje zarówno do nowoczesno-subtelnego stylu mieszkania, jak i do użytych materiałów. Jego drabinkowa konstrukcja oszczędza sporo miejsca, a do tego umożliwia optymalne ogrzanie pomieszczenia – podkreśla architektka Zuzanna Kuc. Niestandardowy produkt składa się z trapezowych paneli poziomych, które idealnie współgrają z geometrycznymi akcentami znajdującymi się w pomieszczeniu. Dzięki innowacyjnej, ale zarazem minimalistycznej formie świetnie komponuje się z wystrojem całego mieszkania. 


Projekt: Zu projektuje — Zuzanna Kuc 

Fot. Marta Behling Pion Poziom

Polecane artykuły:

Nowojorski styl na krakowskich Bielanach
Już od pierwszego spojrzenia na wystrój wnętrza mamy przed sobą obraz nowojorskiego stylu. Właściciele powierzyli projekt...
czytaj więcej
Nowoczesne M dla dwojga
Wola to jedna z najbardziej różnorodnych dzielnic Warszawy. Nowoczesne biurowce, parki i przestrzenie rekreacyjne przeplatają...
czytaj więcej