Mieszkania na wynajem okiem architektów z Interiorsy
Wszechstronne podejście
Chociaż mieszkania różnią się pomiędzy sobą metrażem i układem funkcjonalnym, architekci postanowili dać i uniwersalną, jednolitą bazę. Wystrój jest oparty na stonowanej palecie kolorystycznej, ponadczasowych rozwiązaniach i materiałach wysokiej jakości. Projekty są utrzymane w stylu nowoczesnym, aby trafiły w gusta szerokiego grona potencjalnych najemców. Bazę wystroju stanowią więc jasne, optycznie powiększające przestrzeń odcienie – biel, szarości oraz beż. Wszystko dopełnione rysunkiem jasnego drewna na posadzkach.
- Urządzając mieszkanie na wynajem musimy pamiętać o tym, że nie znamy gustów i preferencji przyszłych mieszkańców. Co więcej, sami lokatorzy także mogą się zmieniać na przestrzeni lat, czasem miesięcy. Nie możemy więc tak, jak w przypadku większości projektów, dopasować go do potrzeb i upodobań inwestorów. Należy stworzyć uniwersalną bazę, która przypadnie do gustu właściwie każdemu. Bezpieczne będą więc neutralne kolory oraz naturalne materiały. Ważna jest także stylistyka wnętrza, która podobnie jak jego baza, powinna mieć uniwersalny charakter. W te założenia doskonale wpisuje się styl nowoczesny. Dodatkowo pozwala on zapewnić pełną funkcjonalność wnętrz, która powinna być głównym wyznacznikiem w projektowaniu mieszkań na wynajem – wyjaśnia architekta Marta Iglewska.
Praktycznie i funkcjonalnie
Wszystkie 5 mieszkań zostało urządzonych możliwie najbardziej funkcjonalnie i ergonomicznie, aby zapewnić przyszłym użytkownikiem wysoki komfort i wygodę użytkowania. Każdy lokal jest wyposażony w kompletną kuchnię z AGD, w tym zlew z baterią Franke Sirius i innymi sprzętami tej marki. Szafki kuchenne są pojemne a blaty wygodne do codziennego przygotowywania potraw.
Architekci zadbali też o wygodne szafy w zabudowie – pojawiają się w korytarzach i sypialniach, doskonale pełnią rolę garderoby. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z komfortowo i nowocześnie urządzonych łazienek, również wyposażonych w wygodne szafki.
Odrobina personalizacji
Neutralna, jednolita konwencja i funkcjonalne rozwiązania stanowiły dopiero wstęp do nadania mieszkaniem nieco bardziej osobistych charakterów. Chociaż mają pozostać uniwersalne, aby to przyszły najemca nadał im ostateczny wygląd, mieszkania różnią się między sobą dzięki umiejętnie poprowadzonej aranżacji. Architekci doskonale poradzili z tym i dopasowali mieszkania do typu przyszłego najemcy na podstawie metrażu danego mieszkania.
- Możemy łatwo sobie wyobrazić, że 35-metrową kawalerkę wynajmie student lub młody singiel, 60-metrowe mieszkanie idealnie sprawdzi się dla młodego małżeństwa lubiącego spędzać wolny czas w gronie znajomych, a te o powierzchni 80 czy 90 mkw. śmiało posłuży rodzinie z dziećmi. Na tej podstawie może spersonalizować wystrój wnętrz, dodając im charakteru, np. poprzez kolorystykę mebli i dodatków. Czerwień doda pazura kawalerce, a sofa w żółtym kolorze tapicerki stanie się miejscem rodzinnych spotkań. Możemy też posunąć się o krok dalej i sięgnąć po geometryczne wzory płytek, kolorowe tapety czy też elementy wyposażenia śmiało nawiązujące do nieco zadziornej stylistyki loft, wiedząc że najemcą będzie młoda, otwarta na nowoczesne trendy osoba. W ten sposób mieszkanie przeznaczone na wynajem stanie się nie tylko funkcjonalną przestrzenią o uniwersalnym charakterze, ale też manifestem osobowości najemcy – dodaje Radosław Wójcik.
Projekty wnętrz: Interiorsy
Fot. Materiały prasowe