Mieszkania na wynajem okiem architektów z Interiorsy

Mieszkania na wynajem okiem architektów z Interiorsy

Dla wielu osób mieszkanie jest lokatą kapitału, na której pomnażają oszczędności. Szczególnie obecnie w niepewnych czasach nieruchomości są bezpieczną alternatywą dla inwestycji giełdowych. Jeśli podejmujemy decyzję o zakupie lub przeznaczeniu posiadanego już mieszkania na wynajem długoterminowy, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Mieszkanie musi zapewniać lokatorom optymalne warunki do codziennego życia, być funkcjonalne, uniwersalne a jednocześnie wyróżniające się na tle innych nieruchomości na rynku. O tym, jak aranżuje się mieszkania na wynajem opowiadają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.
2:00 min
0
0

Mieszkanie na wynajem to jedna z niewielu inwestycji, która zapewnia regularny dochód. Rynek oferuje mnóstwo możliwości – znajdziemy propozycje najmu długo i krótkoterminowego. Zwiększona konkurencja jednak sprawia, że inwestorzy zwracają większą uwagę nie tylko na dobór odpowiedniej lokalizacji, ale także standard wykończenia i wystrój swojej nieruchomości. Z tą świadomością chętnie zgłaszają się do pracowni projektowych i architektów wnętrz. Doskonałym przykładem są projekty 5 mieszkań przygotowanych na wynajem na warszawskiej Ochocie, które powstały w pracowni Interiorsy.


- Inwestor, dla którego już wcześniej zaprojektowaliśmy apartament, zadowolony z efektów dotychczasowej współpracy poprosił naszą pracownię o projekt aż pięciu mieszkań, które nabył w celu najmu długoterminowego. Wśród nich znalazły się zarówno niewielkie kawalerki po 35 mkw, jak i bardziej przestronne wnętrza, z których największe ma powierzchnię 90 mkw. Co za tym idzie, każde z nich wymagało indywidualnego podejścia do projektu, choćby już ze względu na sam rozkład pomieszczeń i zróżnicowaną grupę odbiorców. Na szczęście w ich aranżacji dostaliśmy sporą wolność. Mieliśmy tylko nie przesadzić… – opowiada architekt Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Autor:
Redakcja
Data:
16.11.2023
Projekt Interiorsy1-kopia 2 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Projekt Interiorsy4 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Wszechstronne podejście


Chociaż mieszkania różnią się pomiędzy sobą metrażem i układem funkcjonalnym, architekci postanowili dać i uniwersalną, jednolitą bazę. Wystrój jest oparty na stonowanej palecie kolorystycznej, ponadczasowych rozwiązaniach i materiałach wysokiej jakości. Projekty są utrzymane w stylu nowoczesnym, aby trafiły w gusta szerokiego grona potencjalnych najemców. Bazę wystroju stanowią więc jasne, optycznie powiększające przestrzeń odcienie – biel, szarości oraz beż. Wszystko dopełnione rysunkiem jasnego drewna na posadzkach.


- Urządzając mieszkanie na wynajem musimy pamiętać o tym, że nie znamy gustów i preferencji przyszłych mieszkańców. Co więcej, sami lokatorzy także mogą się zmieniać na przestrzeni lat, czasem miesięcy. Nie możemy więc tak, jak w przypadku większości projektów, dopasować go do potrzeb i upodobań inwestorów. Należy stworzyć uniwersalną bazę, która przypadnie do gustu właściwie każdemu. Bezpieczne będą więc neutralne kolory oraz naturalne materiały. Ważna jest także stylistyka wnętrza, która podobnie jak jego baza, powinna mieć uniwersalny charakter. W te założenia doskonale wpisuje się styl nowoczesny. Dodatkowo pozwala on zapewnić pełną funkcjonalność wnętrz, która powinna być głównym wyznacznikiem w projektowaniu mieszkań na wynajem – wyjaśnia architekta Marta Iglewska.

Projekt InteriorsyIMG_20230316_143120 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Projekt InteriorsyIMG_20230317_103526 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Projekt Interiorsy1-kopia 3 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Praktycznie i funkcjonalnie

Projekt InteriorsyIMG_20230120_115923 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy


Wszystkie 5 mieszkań zostało urządzonych możliwie najbardziej funkcjonalnie i ergonomicznie, aby zapewnić przyszłym użytkownikiem wysoki komfort i wygodę użytkowania. Każdy lokal jest wyposażony w kompletną kuchnię z AGD, w tym zlew z baterią Franke Sirius i innymi sprzętami tej marki. Szafki kuchenne są pojemne a blaty wygodne do codziennego przygotowywania potraw.

Architekci zadbali też o wygodne szafy w zabudowie – pojawiają się w korytarzach i sypialniach, doskonale pełnią rolę garderoby. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z komfortowo i nowocześnie urządzonych łazienek, również wyposażonych w wygodne szafki.

Odrobina personalizacji


Neutralna, jednolita konwencja i funkcjonalne rozwiązania stanowiły dopiero wstęp do nadania mieszkaniem nieco bardziej osobistych charakterów. Chociaż mają pozostać uniwersalne, aby to przyszły najemca nadał im ostateczny wygląd, mieszkania różnią się między sobą dzięki umiejętnie poprowadzonej aranżacji. Architekci doskonale poradzili z tym i dopasowali mieszkania do typu przyszłego najemcy na podstawie metrażu danego mieszkania.


Projekt Interiorsy5-kopia Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Projekt Interiorsy7 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

- Możemy łatwo sobie wyobrazić, że 35-metrową kawalerkę wynajmie student lub młody singiel, 60-metrowe mieszkanie idealnie sprawdzi się dla młodego małżeństwa lubiącego spędzać wolny czas w gronie znajomych, a te o powierzchni 80 czy 90 mkw. śmiało posłuży rodzinie z dziećmi. Na tej podstawie może spersonalizować wystrój wnętrz, dodając im charakteru, np. poprzez kolorystykę mebli i dodatków. Czerwień doda pazura kawalerce, a sofa w żółtym kolorze tapicerki stanie się miejscem rodzinnych spotkań. Możemy też posunąć się o krok dalej i sięgnąć po geometryczne wzory płytek, kolorowe tapety czy też elementy wyposażenia śmiało nawiązujące do nieco zadziornej stylistyki loft, wiedząc że najemcą będzie młoda, otwarta na nowoczesne trendy osoba. W ten sposób mieszkanie przeznaczone na wynajem stanie się nie tylko funkcjonalną przestrzenią o uniwersalnym charakterze, ale też manifestem osobowości najemcy – dodaje Radosław Wójcik.


Projekty wnętrz: Interiorsy

Fot. Materiały prasowe

Projekt Interiorsy5 Duży.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Podobne artykuły

Nowoczesny dom ze złotymi detalami
Bazą wystroju tego domu została czerń. Tajemniczy, niezwykle elegancki i pełen głębi kolor dominuje we wszystkich pomieszczeniach...
czytaj więcej
Elegancki Black Minimal House
Jak zaaranżować przejrzyste i szlachetne wnętrza, w których dominantą jest czerń? Podjąć współpracę z utalentowanym architektem...
czytaj więcej