Mozaiki drewnopodobne – porady i inspiracje
Prostokątne mozaiki drewnopodobne
Wydłużone elementy wyglądają bardzo elegancko i jednocześnie nowocześnie. Ten kształt świetnie nadaje się do zagrania optycznymi iluzjami w pomieszczeniach. Ułożone pionowo elementy optycznie odciążą niski sufit i sprawią, że pomieszczenie wyda się bardziej przestrzenne. Jeśli chcemy poszerzyć wąski przedpokój lub łazienkę, wykorzystajmy prostokąty w układzie pionowym. Dzięki prostym zabiegom możemy optycznie poprawić proporcje naszych pomieszczeń.
Heksagonalne mozaiki
Kształt sześciokątów to ciągle modny sposób na wprowadzenie intrygującej geometrii do wnętrza. Szczególnie popularny w aranżacjach skandynawskich i nowoczesnych, motyw heksagonu pozwala uzyskać niespotykane dotąd efekty dekoracyjne. Możemy wykorzystać je nad blatem w kuchni lub w łazience na wiele sposobów. Ciekawie wyglądają w nieregularnym połączeniu z elementami gładkimi. Równie intrygującym produktem są również mozaiki o nietypowych i nieregularnych kształtach. Warto jednak pamiętać, że będą nieco trudniejsze w docięciu, niż klasyczne kształty posiadające kąty proste, dlatego lepiej pozwolić im pracować na większych przestrzeniach.
Mozaika jodełka
To jedne z najbardziej dekoracyjnych rodzajów mozaiki. Ten układ nawiązuje do popularnych wariacji podłogowych i będzie świetną kontynuacją motywu wykonanego na posadzce naszego pomieszczenia. To doskonałe wzory do reprezentacyjnych, stylowych wnętrz. Świetnie sprawdzą się w aneksie kuchennym z salonem lub jadalni, w której chcemy postawić na wysokiej jakości, ale łatwe w obsłudze i czyszczeniu materiały wykończeniowe. Ściana wykończona mozaiką w kształcie jodełki doda wnętrzu klasy i sprawi, że będzie wyjątkowo ciepłe i zachęcające.
Mozaika drewniana
Mozaiki wykonane z naturalnego drewna są ciekawą alternatywną dla płytek ceramicznych. Tego rodzaju mozaika dobrze sprawdzi się w miejscach, które nie są narażone na działanie wilgoci. Ściana ozdobiona drewnianą mozaiką pięknie prezentuje się w salonie, korytarzu, czy jadalni. W przypadku mozaiki z nierównomierną powierzchnią warto taką ścianę odpowiednio podświetlić. Przed montażem mozaiki wykonanej z drewna należy zapoznać się ze specyfikacją techniczną, która określi nam rodzaj chemii budowlanej, którą powinniśmy zastosować.