Płytki heksagonalne – w jakich stylach wnętrz sprawdzą się najlepiej

Płytki heksagonalne – w jakich stylach wnętrz sprawdzą się najlepiej

Od lat heksagony cieszą się rosnącą popularnością. Płytki w kształcie plastra miodu potrafią zauroczyć swoim nietuzinkowym kształtem już od pierwszej chwili, ale czy pasują do każdego stylu aranżacyjnego? Sprawdźmy!
4:00 min
0
0

Po płytki heksagonalne sięgają osoby poszukujące nietuzinkowych rozwiązań. Wyglądają znacznie ciekawiej niż zwykłe płytki. Powierzchnia, na której je ułożymy, będzie od progu rzucać się w oczy i stanie się jedną z najważniejszych ozdób wnętrza. Inwestycja w heksagony pozwoli podkreślić charakter aranżacji. A kiedy sprawdzą się najlepiej?

Autor:
Redakcja
Data:
30.03.2021
Aktualizacja:
30.03.2022

Płytki heksagonalne idealne do każdego stylu aranżacyjnego

Heksagony nie są wcale nowością. Od lat są obecne w trendach, a ich zalety docenia coraz więcej osób. Projektanci wnętrz bardzo często je wykorzystują, a ich propozycje aranżacji zapierają dech. Producenci płytek obserwując, jakim powodzeniem cieszą się heksagony, proponują coraz to nowe modele. Ostatecznie wybór jest tak duży, że możemy znaleźć coś dosłownie do każdej aranżacji. Heksagony pasują do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, skandynawskich, czy retro. Jeśli więc marzymy o tym, by w naszym domu były płytki heksagonalne, z pewnością znajdziemy takie, które będą wyglądać imponująco.

dekoracyjne-plytki-heksagonalne.jpg

Inny styl aranżacyjny wymaga zastosowania innych płytek heksagonalnych

Wyjaśniliśmy już, że kształt plastra miodu jest uniwersalny i możemy się na niego zdecydować bez względu na to, w jakiej stylistyce urządzone jest wnętrze. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że za każdym razem dobrze będzie prezentować się ta sama płytka. Przykładowo w stylu industrialnym, gdzie ceni się surowe formy, obecność betonu i innych zimnych materiałów, sprawdzą się płytki kamienne lub betonowe. Do aranżacji urządzonej w stylu retro możemy wykorzystać płytki z tradycyjnymi wzorami, postarzane lub uniwersalne białe. Przy wystroju glamour skupmy się przede wszystkim na propozycjach z połyskiem. Szczególnie efektownie będą prezentować się płytki czarne. A we wnętrze nowoczesne możemy włączyć płytki białe, czarne, szare, drewniane, w pastelowych lub mocniejszych kolorach. Zatem wybór mamy całkiem spory.

Gdzie można układać heksagony?

Dawniej płytki układano tylko w łazience, ewentualnie w kuchni. W dalszym ciągu będą się tam sprawdzać świetnie, ale teraz mamy znacznie większe pole do manewru. Ponieważ heksagony po ułożeniu wyglądają spektakularnie, warto je włączyć w aranżację jadalni, salonu i przedpokoju. Mogą być na podłodze i ścianie, zajmować całą lub jedynie część powierzchni. W każdym przypadku będą prezentować się dobrze.


W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy postawić na płytki w jednym kolorze, kilku jego odcieniach lub w paru kontrastujących z sobą barwach. Największy sekret piękna heksagonów tkwi w nietuzinkowym kształcie, warto więc go wyeksponować. Łatwo to zrobimy, kiedy fuga między płytkami będzie w innym kolorze. Przykładowo przy białych heksagonach dobra będzie fuga czarna, a przy czarnych płytkach fuga biała.

Podobne artykuły

Płytki jak marmur - 6 modnych kolekcji
Płytki imitujące naturalne materiały są jednym z wiodących trendów aranżacji wnętrz. Zobaczcie pięć propozycji płytek inspirowanych...
czytaj więcej
Butelkowa zieleń we wnętrzach
Ciemne odcienie zielonego koloru dobrze odnajdują się w każdym wnętrzu. Sprawdzamy, z czym najlepiej łączyć ten kolor i przedstawiamy...
czytaj więcej