Przewodnik po odkurzaczach bezprzewodowych

Przewodnik po odkurzaczach bezprzewodowych

Następuje powolny odwrót tradycyjnych odkurzaczy poziomych. Nową rzeczywistością staje się odkurzacz pionowy. Zyskuje on na popularności ze względu na zdecydowanie większą wygodę użytkowania. Dodatkowym atutem są jego niewielki rozmiary, mobilność i wielozadaniowość. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj przewodnik po odkurzaczach bezprzewodowych.
3:00 min
0
0

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?


Choćby nie wiadomo jak bardzo zaawansowany, robot sprzątający nie dotrze do wszystkich miejsc wymagających posprzątania. Za jego pomocą nie jesteśmy w stanie zebrać kurzu z mebli, czy posprzątać auta. Do wykonania tych prac najlepszy będzie pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Jest to urządzenie, którym dotrzemy w każde miejsce i w przeciwieństwie do odkurzaczy poziomych starego typu, jest lekkie i mobilne, bo pozbawione kabla zasilającego. Najlepsze modele cechują się odpowiednio dużą mocą, pojemną baterią oraz imponującym zestawem końcówek.

Wybierając z szerokiej oferty sklepów ze sprzętem AGD, należy skupić się na najważniejszych cechach, jakimi powinien odznaczać się odkurzacz pionowy:


Moc silnika i siła ssąca. Najprościej mówiąc, im wyższa moc silnika, tym wyższa siła ssąca odkurzacza. Odkurzacze pionowe niezbyt dobrze radzą sobie z dywanami o gęstym i wysokim włosie. Dokonując wyboru takiego produktu, trzeba mieć to na uwadze.


Wyposażenie dodatkowe. Oprócz szczotki głównej, w zestawie znajdować się może szczotka do dywanów, parkietu, mebli, szczelinową lub mopowania. Dobrze, jeśli odkurzacz wyposażony jest w uchwyt ścienny, ułatwiający przechowywanie sprzętu i pozwalający zaoszczędzić miejsce.


Rodzaj filtra Informacja istotna dla alergików. Dobrym wyborem jest filtr HEPA pozwalający zatrzymać 99,995% cząstek o średnicy powyżej 0,3µm. Dobrze jest, jeśli jest to filtr zmywalny. Takie rozwiązanie pozwoli na jego użytkowanie przez długie lata.


Oświetlenie LED. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na dostrzeżenie zabrudzeń i kurzu w najciemniejszych zakamarkach.


Długość pracy akumulatora. Odkurzacz bezprzewodowy zasilany jest z akumulatora. Wyczerpany akumulator trzeba ponownie naładować, podłączając go do źródła zasilania. Przed zakupem należy sprawdzić, czy czas prac na jednym cyklu akumulatora będzie wystarczający do posprzątania całego mieszkania.

Autor:
Redakcja
Data:
29.03.2022
przewodnik-po-odkurzaczach-bezprzewodowych.jpg
Fot. Elements.envato.com

Funkcje dodatkowe, jakimi powinien dysponować odkurzacz pionowy

Po przeanalizowaniu wyposażenia podstawowego przyszedł czas na omówienie funkcji dodatkowych. Dobrej klasy odkurzacz pionowy powinien oferować:


  • Odłączany odkurzacz ręczny. Rozwiązanie pozwalające zwiększyć mobilność i funkcjonalność odkurzacza. Z jego pomocą odkurzymy meble, wysoko umieszczone półki lub blaty, czy samochód.


  • Funkcję mopowaniaRozwiązanie spotykane w modelach z wyższej półki cenowej. System łatwy i wygodny w obsłudze. Po zakończonym odkurzaniu możemy dodatkowo zmyć podłogę detergentem.


  • Schowek na akcesoriaRozwiązanie znane z odkurzaczy pionowych. Bardzo ułatwia i przyspiesza sprzątanie.

Dla kogo odpowiedni będzie odkurzacz bezprzewodowy?

Powodów do wyboru odkurzacza pionowego może być wiele. Jeśli z przyczyn zdrowotnych czynności związane z odkurzaniem możesz wykonywać wyłącznie w pozycji wyprostowanej – odkurzacz pionowy jest dla ciebie. Jeżeli szukasz nowych rozwiązań ułatwiających codzienne czynności związane z utrzymaniem porządku, jesteś otwarty na nowinki techniczne i nowoczesny design – nie zwlekaj z wyborem!