Relacja z archiDAY 2019

Relacja z archiDAY 2019

Warsztaty, szkolenia, wystawy, pokazy, ponad sześćdziesiąt wykładów, prelekcji i debat. Tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas tegorocznego archiDAY, które odbyło się w dniach 3-6 października podczas międzynarodowych targów Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo.
1:30 min
0
0

Scena główna archiDAY była inspirującym miejscem do dyskusji z uznanymi architektami, projektantami, dziennikarzami czy reprezentantami marek. Duże zainteresowanie wzbudziły rozmowy m.in. o biurach i miejscach pracy przyszłości, pozyskiwaniu i obsłudze klienta premium, o narzędziach marketingowych dla biur architektonicznych. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. Sotyrys Pantopulos, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka [MooMoo Architects], Alina Badora, Yassen Hristov, Monika Bronikowska [Hola Design] czy Kamil Kosior [Lloyd Group]. Nowością na scenie głównej były zagadnienia rynku kontraktowego, o których opowiadał m.in. Frank Wicht [EasternGraphics] oraz całodniowy blok poświęcony tematyce home stagingu. Goście i uczestnicy wydarzenia mieli możliwość słuchania wszystkich wystąpień siedząc w wygodnych meblach zaaranżowanych przed sceną główną,  na co dzień dostępnych w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka. W archiDESK STUDIO odbyły się liczne wywiady z przedstawicielami marek i prezentacje nowości produktowych, które były transmitowane na archidesk.pl, nadal architekci zarejestrowani w platformie mogą je obejrzeć!

Autor:
Redakcja
Data:
16.10.2019
archiDAY 2019 (15) scena główna.jpg
archiDAY 2019 (8) jakub majewski łukasz pastuszka, MooMoo Architects.jpg
Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka, Moomoo Architects.
archiDAY 2019 (6) debata o biurach przyszłości.jpg

Warsztaty dla architektów i projektantów

Szkolenia z programów SketchUP+Vray, pCon.PLANNER czy Archicad organizowane w ramach archiDAY zgromadziły w tym roku blisko 420 uczestników.

archiDAY 2019 (3) warsztaty z oprogramowania.jpg
Warsztaty z oprogramowania cieszyły się dużym zainteresowaniem.
archiDAY 2019 (1a) warsztaty z oprogramowania.jpg

Liczne atrakcje

W ramach wydarzenia zbudowano studio fotograficzne, w którym fotografowie i styliści każdego dnia tworzyli sesje reklamowe, a architekci mogli wykonać zdjęcia wizerunkowe. Centrum Wyposażenia Domoteka przygotowała nowoczesne rozwiązania Augmented Reality, polegające na tym, że bezpośrednio ze strony internetowej Goście mogli dopasować meble do wnętrza a dzięki technologii VR odbyć wirtualny i interaktywny spacer z przewodnikiem. W tej przestrzeni odbywały się również konsultacje eksperckie z serii “Kto pyta, nie błądzi”, podczas których można było uzyskać porady m.in. “Jak dobrze prezentować portfolio w sieci” czy też “Jak ustawić kampanię reklamową na Facebooku, aby osiągnąć swój cel”. W tym roku została powiększona także strefa archiCAFE. Dzięki współpracy z firmami Hansgrohe, Bora,  Vestfrost i Röben Polska, uczestnicy archiDAY mogli delektować się specjałami serwowanymi przez mistrza kuchni Tomasza Gąsiorka, wysłuchać inspirujących prelekcji z cyklu “Architekt w podróży”.

archiDAY 2019 (17) sesje wizerunkowe martyna banaszczuk daniel rogala (1).jpg

Głównym Partnerem wydarzenia archiDAY 2019 było Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka. Partnerem wspierającym była firma Hansgrohe oraz Röben Polska. W gronie patronów medialnych znaleźli się: Elle Decoration, Czas na Wnętrze, M jak Mieszkanie, Homebook.pl,  Domni.pl, Foorni.pl, urzadzamy.pl, DecorianHome.pl, Biznes.Meble.pl, infoarchitekta.pl, archnet.pl, PLN Design.

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie www.archiday.pl. na profilu facebookowym www.facebook.com/archidayPL oraz w serwisie Instagram https://www.instagram.com/archiday_pl/

Organizator:

PCAW (Polskie Centrum Architektury Wnętrz)

www.pcaw.pl


archiDAY 2019 (12) widownia sceny głównej.jpg
archiDAY 2019 (30) archicafe.jpg