Szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę?

Szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę?

Wyposażenie sypialni jest bardzo ważne, dlatego warto się do tego przyłożyć. Jeśli planujesz w niej przechowywać również swoje ubrania, to musisz się zastanowić nad odpowiednią szafą. Z naszego tekstu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.
3:00 min
0
0

Jakie są rodzaje szaf do sypialni?

Głównym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania są wymiary. Należy je dopasować do przestrzeni, którą masz dostępną w pokoju. Jeśli jednak chodzi o szafy do sypialni, w których chcesz przechowywać elementy swojej garderoby, to powinien być on możliwie jak najbardziej pojemny. I tak można wyróżnić 3 rodzaje takich szaf:


  • wnękowe,
  • narożne,
  • wolnostojące.


Wybór jednego z nich zależy głównie od tego, jak wygląda Twoje pomieszczenie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wybranie modelu wnękowego. Jednak jak sama nazwa wskazuje, musisz mieć do tego mieć odpowiednie miejsce. Jeśli w Twojej sypialni jest przygotowane miejsce na taką szafę to  z powodzeniem możesz ją wybrać. Dzięki temu odpowiednio zagospodarujesz przestrzeń a dodatkowo zaoszczędzisz dużo miejsca.


Szafy narożne to dobry wybór do mniejszych pomieszczeń. W tych modelach można zamontować głębsze półki, które ułatwią Ci przechowywanie przedmiotów o dużych gabarytach jak np. koce czy pościele. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca w sypialni, warto również zdecydować się na wykonanie modelu na wymiar.


Autor:
Redakcja
Data:
20.12.2021
zdj2.jpg
Fot. Pixabay

Wolnostojące szafy to najczęściej spotykany rodzaj. Wybór jest bardzo duży, dlatego nie powinieneś mieć problemu z tym, żeby zdecydować się na odpowiedni wariant. Wystarczy tylko, że wybierzesz taki, który będzie odpowiadał Ci zarówno pod kątem wizualnym, jak i wymiarów. Jak masz już wybrany konkretny rodzaj, to można przejść do innych aspektów.

Wybór wyposażenia - jak powinna wyglądać szafa?

Od tego, jak będzie wyglądał dany model wewnątrz, zależy to, co do niej zmieścisz. Szafy do sypialni powinny być maksymalnie pojemne. Zanim jednak przyjdziesz do wnętrza, to zdecyduj, jakie powinny być drzwi, czy mają być przesuwane, czy otwierane w standardowy sposób. To bardzo ważne, szczególnie jeśli masz mały pokój. W takim wypadku lepiej wybrać tę pierwszą opcję, ponieważ nie zajmują one Ci miejsca w sypialni. Jeśli jednak pomieszczenie jest duże, to możesz wybrać standardowe drzwi.


Sklepy meblowe oferują wiele opcji wyposażenia. Ważne jest to, żeby półki były odpowiednio pojemne. Dobrze, jeśli będziesz mógł regulować ich wysokość, wtedy będzie łatwiej zarządzać wolną przestrzenią. Ponadto dobrze, żeby miała na wyposażeniu drążek, na którym zawiesisz koszule, garnitury i sukienki.

zdj1.jpg
Fot. Pixabay

Z czego powinna być zrobiona szafa?

Najpopularniejszym materiałem, który się wykorzystuje do konstruowania mebli jest płyta laminowana. Szafy do sypialni wykonane z niej są łatwe w utrzymaniu i stosunkowo tanie. O wiele droższe są produkty wykonane z litego drewna. Tutaj jednak za wysoką ceną idzie też jakość wykonania. Ciekawe propozycje znajdziesz na stronie internetowej meblezych.pl.


Jak widzisz, podczas wyboru odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Dokładnie zmierz miejsce, w którym ma stać szafa i dobierz wariant, który będzie najlepiej pasował do Twojej sypialni zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie.