Technologia ROCKLITE od Cersanit
– Cienkie i linearne ścianki umywalek zdumiewają ponadprzeciętną wytrzymałością, a ich lekkość formy wprawia w zachwyt. Co było motywacją do jej powstania? – Zmiany na rynku. Wsłuchaliśmy się w głosy klientów i staraliśmy się wyczuć ich potrzeby. Na podstawie obserwacji pojawiło się więc wyzwanie, a my je podjęliśmy – relacjonuje szef zespołu projektowego Cersanit, Maciej Studzieński.
Wyjątkowe właściwości tworzywa ROCKLITE to głównie zasługa korundu, czyli tlenku glinu. Cechuje go wyjątkowa odporność i twardość. Korund najczęściej stosowany jest w jubilerstwie jako kamień szlachetny oraz materiał ścierny w przemyśle. Wszystko to dzięki twardości na poziomie 9 w dziesięciostopniowej, uniwersalnej skali twardości Mohsa.
Nowe możliwości
Technologia ROCKLITE to przyszłość branży, która zawitała do nas już dzisiaj. Innowacyjne rozwiązanie umożliwiło powstanie dwóch wyjątkowych kolekcji marki Cersanit – INVERTO oraz CREA. Większa dostępność produktów tworzy większe pole do manewru podczas aranżacji wnętrz łazienek.
– Wszystko zaczęło się od obserwacji rynku. To potencjalni klienci wytyczają kierunki rozwoju. Ci najbardziej wymagający poszukują nieoczywistych rozwiązań, a technologia ROCKLITE jest najlepszą odpowiedzią na ich oczekiwania, bo pozwala na zaoferowanie ceramiki o najbardziej wyszukanych kształtach dostępnych obecnie w branży łazienkowej. Przy tworzeniu tego rozwiązania współpracowaliśmy między innymi z wyższymi uczelniami technicznymi, gdzie na Wydziałach Inżynierii Materiałowych prowadzone były badania nad składem chemicznym masy oraz jej recepturą, a równolegle prowadziliśmy samodzielne testy i próby w fabryce. – relacjonuje Artur Antończak, New Product Development Manager, Cersanit SA.
Estetyka w parze z wytrzymałością
Technologię ROCKLITE cechuje również unikalny proces produkcji. Produkty wytworzone z tego materiału są lekkie, trwałe i niezwykle plastyczne. Najbardziej charakterystyczną cechą jest grubość ścianek. Produkty stworzone w tej technologii, cechują bardzo cienkie ranty, które mogą mieć zaledwie 6 mm grubości.
– To wymarzony materiał dla designerów, a jednocześnie wielka szansa. – Cienkie krawędzie były zarezerwowane dla ceramiki stołowej. To są bliskie skojarzenia i można czerpać z niej inspiracje. Jednak tak, jak można było się napić kawy w cienkiej filiżance, to mycie rąk w tak delikatnej umywalce ceramicznej wydawało się niewyobrażalne. Aż do tej pory – mówi Mirosław Zapora, autor oferty produktowej ROCKLITE.
Przez dbałość o każdy detal, produkty obrabiane są ręcznie, pod okiem wykwalifikowanych technologów, dzięki czemu zapobiega się nawet najmniejszym uszkodzeniom. Dzięki temu produkt końcowy urzeka precyzją wykonania pod każdym względem. Nowa technologia wpływa na wygląd wszystkich potencjalnych produktów sygnowanych przez Cersanit. Możliwość tworzenia niezwykle cienkich rantów tworzy nowe możliwości podczas projektowa ceramiki. Poprawia to nie tylko estetykę. Dzięki lżejszej konstrukcji i mniejszej powierzchni, łatwiejszy jest zarówno montaż, jak i czyszczenie.
Rozwiązania najwyższej jakości
Technologia ROCKLITE została wykorzystana przy tworzeniu dwóch charakterystycznych, nowoczesnych kolekcji. Kolekcja INVERTO oferuje szeroki wybór umywalek nablatowych oraz meblowo-nablatowych. Nowoczesne, wyraziste kształty doskonale odnajdą się we współczesnych łazienkach. Kolekcję CREA cechują z kolei łagodniejsze, minimalistyczne konstrukcje. Elementy obu serii dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu znajdziemy zarówno coś do małej łazienki w bloku, jak i obszernego salonu kąpielowego.