„Tkaniny we wnętrzu” - nowy ebook Magdaleny Miśkiewicz

„Tkaniny we wnętrzu” - nowy ebook Magdaleny Miśkiewicz

Odpowiednio dobrane tkaniny we wnętrzu pomagają kreować przestrzeń i budować nastrój. W najnowszej książce „Tkaniny we wnętrzu” architektka Magdalena Miśkiewicz zebrała wiele cennej wiedzy, przeplatanej pięknymi ilustracjami i praktycznymi poradami. W krótkiej rozmowie zapytaliśmy m.in. o genezę książki, plany na kolejne publikacje, najczęściej wybierane tkaniny w polskich domach.
2:00 min
0
1

W ebooku „Tkaniny we wnętrzu” autorstwa Magdaleny Miśkiewicz znajdziecie solidną porcję wiedzy, wiele praktycznych wskazówek, mnóstwo pięknych zdjęć. Publikacja skierowana jest zarówno do profesjonalistów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę, jak i osób, które lubią wprowadzać zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Architektka Magdalena Miśkiewicz, właścicielka pracowni Miśkiewicz Design dzieli się cenną wiedzą, którą zdobyła podczas pracy nad wieloma projektami w Polsce i za granicą. Wszystkie projekty mają wspólny mianownik: powstały z wielką dbałością o detale, a odpowiednio dobrane tkaniny podkreślają charakter projektowanej przestrzeni.

Autor:
Redakcja
Data:
01.09.2022
Ebook tkaniny we wnętrzach.jpg

Skąd pomysł na taką książkę?


Magdalena Miśkiewicz: Prowadząc projekty wnętrz, wielokrotnie poszukiwałam wiedzy dotyczącej tkanin. „Surfowałam” w Internecie, żeby dowiedzieć się, między innymi, o tym, jak marszczy się zasłony, jak dobrać obrus, która tkanina jest najlepsza, gdy mamy w domu koty. Poszukiwałam wiedzy o rodzajach tkanin, ich plamoodporności, strukturach i kolorach. Po tych wszystkich latach zdałam sobie sprawę, że nie ma na rynku takiego kompendium wiedzy na temat tkanin. Ponadto, prowadząc Instagrama od wielu lat, bardzo często otrzymywałam pytania od moich Obserwatorów dotyczące tkanin. Podobne pytania również dotyczyły mebli tapicerowanych oraz sztuki łączenia kolorów i wzorów. Zdałam sobie sprawę, że dobrze będzie stworzyć jeden, merytoryczny poradnik, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące tkanin i wyjaśni zagadnienia z nimi związane.


poradnik tkaniny .jpg

Jak długo trwała praca na ebookiem?


Praca nad ebookiem zajęła mi kilka miesięcy. Najdłużej trwały decyzje związane oprawą graficzną mojej książki. Miałam pewną wizję. Chciałam, żeby był ciekawy, różnorodny wizualnie, z dużą ilością zdjęć. Pragnęłam, żeby oprócz wyczerpującej części merytorycznej, był również ładny wizualnie. Bardzo dużo czasu trwało stworzenie strony sklepu Miśkiewicz Design - platformy, na której będzie można kupić moje ebooki. Wymagało to pewnych technologicznych uwarunkowań, dobrania kolorystyki i stylu strony sklepu. Wszyscy, którzy pracują ze mną, wiedzą, że jestem perfekcjonistką. Cokolwiek robię, robię to dokładnie i czekam zawsze na ten finalny, najlepszy efekt - taki jaki sobie wymarzę.


ebook miskiewicz. JPG.JPG

Do kogo skierowana jest publikacja? Co znajdziemy w środku?


Na stronie sklepu można zobaczyć, jak wiele tematów jest tam poruszonych. Książka skierowana jest do profesjonalistów, jak i pasjonatów, czyli do wszystkich, którzy interesują się urządzaniem wnętrz, lub sami dekorują swoje mieszkania.


Pisząc książkę, pojawiały się coraz to nowe tematy, których nie mogłam pominąć. Obrusy, to przecież również tkanina, a nie każdy wie, jaki kupić obrus do danego stołu, z jakich tkanin się je szyje i jaki ma to wpływ na cenę, jakość czy czyszczenie. Pojawił się temat zazdrostek, rolet, rodzajów pikowań czy przeszyć. Z każdym pomysłem, budował się kolejny rozdział, kolejna wiedza, kolejne zdjęcia. Zależało mi, że wewnątrz pojawiło się dużo, ciekawych zdjęć – tkanin, wnętrz, mebli, realizacji, inspiracji, żeby nie był to tylko suchy i nudy tekst.


wnętrza projekt Miśkiewicz design .jpg
Fot.: Magdalena Miśkiewicz
kuchnia projekt Miśkiewicz Design .jpg
Fot.: Magdalena Miśkiewicz


Kto wziął udział przy pracy nad książką?


Do współpracy zaprosiłam trzy, bliskie mi Firmy : Fargotex, który posiada w swoim portfolio piękne, jakościowe kolekcje różnorodnych tkanin (zarówno dekoracyjne, jak i tapicerskie), Primavera Home – firma, która oferuje eleganckie, wysokiej jakości meble tapicerowane (wykonywane na zamówienie), lampy, dekoracje. Decor Fashion – firmę, która specjalizuje się w dobieraniu i szyciu zasłon, rolet, firan. Jest moim sprawdzonym partnerem, z którym wielokrotnie współpracowałam przy moich projektach. W moim ebooku Każdy z Partnerów posiada swój rozdział, poparty wiedzą i zdjęciami.

Kiedy pojawią się w sprzedaży kolejne części „Kamień i szkło we wnętrzu”, „Drewno we wnętrzu”?


Rozpoczęłam już prace nad drugą częścią, czyli nad ebookiem dotyczącym Szkła i Kamienia. Mam już trzech, znakomitych Partnerów, którzy chcą wziąć udział w pracy nad drugą publikacją. Bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się finału. To będą bardzo interesujące zagadnienia. Kamień i szkło to baza w projektach, bez nich nie stworzyłabym tylu, pięknych wnętrz.


sypialnia_projekt Miśkiewicz Design.jpg
Fot.: Magdalena Miśkiewicz

Czy klienci przywiązują dużą uwagę do wyboru tkanin?


Tkanina -  rodzaj, kolor, wzór - jest bardzo ważnym elementem w całym procesie projektowania. Można stworzyć piękne wnętrze i „zepsuć” całość dobierając nie taką zasłonę, poduszkę, pufę. Tkaniny „otulają” projekt. Zmiękczają, dekorują, nadają charakteru. Są jak „kropka nad i”. Klienci bardzo dużą wagę przywiązują do wyboru tkanin, ale też często boją się zaryzykować z kolorem, wzorem, teksturą. I dlatego jesteśmy my - projektanci wnętrz i moja pracownia Miśkiewicz Design.Jakie tkaniny są najchętniej wybierane w polskich domach?


W ciągu ostatnich lat, wciąż modny jest welur, który obecnie ma bardzo wiele „odsłon”. Jest bardzo wiele odmian welurów…zapraszam do lektury o welurach, w moim ebooku!Ebook „Tkaniny we wnętrzu” możecie kupić na stronie: https://sklep.miskiewiczdesign.pl/

Zobacz również:

„Od pomysłu do realizacji” - pobierz bezpłatny poradnik
Urządzasz mieszkanie? Szukasz architekta wnętrz? Z myślą o wszystkich, którzy stoją przed trudnym wyborem konkretnej pracowni...
czytaj więcej
Złote baterie łazienkowe: przegląd kolekcji
Eleganckie i ponadczasowe złote odcienie świetnie podkreślają aranżacje wnętrz w różnych stylach. Chętnie wybieramy je również...
czytaj więcej