Udomowione kontrasty – dom projektu Zimon Studio

Udomowione kontrasty – dom projektu Zimon Studio

Projektowanie współcześnie domy doskonale łączą funkcjonalność i estetykę. Architekci i projektanci wykorzystują zarówno elementy tradycyjne, jak i nowoczesne, aby stworzyć przestrzenie wszechstronne. Wnętrza, które najlepiej odpowiedzą potrzeby ich mieszkańców. Najnowszy projekt pracowni Zimon Studio jest oparty na grze kontrastów – ponadczasowego połączenia bieli i czerni, przełamanej dodatkiem naturalnego drewna.
2:00 min
0
0

Dom o powierzchni 300m2 zaprojektowała pracownia Zimon Studio. Projektanci zaaranżowali 10 pomieszczeń, dwie toalety i część piwnicy, w której znajduje się czterostanowiskowy garaż. Projekt był ciekawym wyzwaniem aranżacyjnym a architekci podjęli działania kiedy dom był w stanie surowym zamkniętym. Oprócz wnętrz, w zakresie zlecenia znalazł się tu także projekt elewacji i aranżacja ogrodu z małą architekturą.

Przestronny salon z szarymi zasłonami w projekcie Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

„Określilibyśmy go jako bardzo złożony i kompleksowy projekt, gdzie wnętrze nawiązuje do zewnętrza, a jedno wynika i jest rozwinięciem drugiego” mówi Szymon Mrózek z pracowni Zimon Studio. „Wnętrze, podobnie jak inne nasze projekty to mieszanka styli. Z uwagi na dużą ilość surowej stali, styl mocno nawiązuje do modernistycznego, jednak dzięki naturalnym materiałom jest on przytulny, a gra tkanin ociepla i dodaje przytulności” dodaje.

Salon z czarnym kominkiem w projekcie Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

Pogodzone sprzeczności

Inwestorzy uwielbiają duet bieli i czerni. Klasyczna gra kontrastów jest dość popularna w aranżacji wnętrz, dlatego architekci postanowili pogodzić sprzeczności kolorystyczne przy pomocy naturalnego drewna. Duet bieli i czerni uzupełnia też stal i miękkie tkaniny. Warto zwrócić uwagę na ciekawą aranżację ścian kominka w salonie i jadalni.

Kącik do czytania w salonie zaprojektowany przez Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

„Kochamy elementy ponadczasowe. Stawiamy bardzo duży nacisk na naturalne materiały. Dom znajduje się w sercu polskich gór. Wyszło to naturalnie i miało za zadanie przenieść ponadczasowe materiały i otoczenie do wnętrza w nowoczesnym wydaniu jak lamele za TV oraz ściana skonstruowana z geometrycznych reliefów, która ciągnie się przez trzy kondygnacje” mówi projektant.

Biały przepdokój projektu Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

W domu znajdują się także łazienki. Ta na parterze jest ciemna, z kolei na piętrze, w kontraście do pierwszej jest jasna. Inwestorzy musieli pójść na wnętrzarski kompromis – Pani domu lubi jasne i rozświetlone wnętrza, natomiast Pan domu wolałby coś ciemnego i męskiego. Powstała sypialnia w ciekawy sposób łączy te dwa światy i dwa wyobrażenia o pięknych wnętrzach. Sypialnia zajmuje blisko 40 metrów, więc znalazło się tu miejsce na realizację pomysłów obojga Inwestorów.

Czarna sypialnia projektu Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

Skupienie na świetle

Kuchnia jest konsekwentnie utrzymana w kolorystyce czerni i bieli. Najważniejszym punktem aranżacji jest tutaj wyspa.„Kuchnia to miejsce pracy. Z uwagi na bezpośrednie połączenie z jadalnią chcieliśmy, aby oświetlenie dekoracyjne widniało w jadalni, stąd też decyzja o wpuszczanych spotach sufitowych, które nadały graficzności i nawiązały do okapu sufitowego. We wnętrzach premium trzeba często postawić sobie granice, aby wnętrze miało oddech i nie było przegadane” mówi Mrózek. Czystość formy jest ponadczasowa. Kuchnia poza wpuszczanymi spotami ma również podświetlenia LED, które w scenie wieczorowej w momencie, kiedy klienci siedzą w salonie - świetnie podkreśla architekturę kuchni i jej prostotę. Staje się ona tłem, które jest ważne, kiedy patrzymy na wnętrze z różnych fragmentów mieszkalnych” dodaje.

Czarno-biała kuchnia projektu Zimon Studio
Fot. Migdał Studio
Biało-czarny dom w aranżacji pracowni Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

Aby najlepiej dopasować oświetlenie do projektowanego wnętrza, trzeba przemyśleć rozmieszczenie scen świetlnych – co i jakim światłem będziemy podkreślać. Projektanci dużo czasu poświęcili na przygotowanie scen dziennych i wieczorowych. Dodatkowo, wybrali oprawy, które dokładnie akcentują wybrane fragmenty wnętrza – spory PET marki AQForm pięknie podkreślają tkaniny wykorzystane w salonie. W ciągu dnia tworzą kontrastową dekorację na tle białego sufitu, natomiast wieczorem rzucają subtelne światło na otoczenie.

Kontrastowa kuchnia projektu Zimon Studio
Fot. Migdał Studio

Wnętrza zaprojektowane przez architektów z Zimon Studio prowadzą wewnętrzny dialog z ich mieszkańcami. Projektanci pogodzili tu pomysły i oczekiwania różnych domowników. Inwestorzy oczekiwali, że architekci zwrócą uwagę na opracowanie detali, środek ciężkości aranżacji oraz spojrzą na nią w całościowym kontekście. Dzięki temu we wnętrzach czujemy harmonię i spokój, pomimo wysoko kontrastowej kolorystyki i różnych faktur. Wszystko razem tworzy nietuzinkowy efekt.


Projekt: Modern house

Miejscowość: Bielsko-Biała

Design: Zimon Studio

Foto: Migdał Studio

Materiał prasowy AQForm

Podobne artykuły

Oaza spokoju w miejskiej dżungli
Przestronne mieszkanie znajduje się w sercu miejskiej dżungli. Przeznaczone jest dla fotografki i jej rodziny. Gospodyni...
Mariaż klasyki i nowoczesności. Apartament w stylu modern classic
Architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klasyka nigdy nie...