Wakacje przez cały rok - wnętrza projektu Mango Investments
Bliskie spotkania – koncepcja projektowa
Dom o powierzchni 150 m2 to przestrzeń wypoczynkowa dla rodziny właścicieli oraz ich bliskich przyjaciół. Chociaż wakacyjny, dom oferuje wszystkie niezbędne rozwiązania, które zapewnią przebywającym w nim wygodę i komfort. Inwestorzy i goście mogą tu gotować, zmywać, a także wstawić pranie. Oprócz wysokiej funkcjonalności ważna jest także estetyczna strona tego projektu. A ta została dopracowana do ostatniego szczegółu.
Bazą wystroju tego niezwykłego domu została posadzka z mikrocementu – tylko w sypialniach zastępuje ją bielone drewno. Pięknie łączy się z głębokimi odcieniami zieleni, brązami, rudościami i czernią. Naturalna kolorystyka i materiały sprawiają, że wnętrza są przytulne. Podobną funkcję pełnią też tkaniny – dywany, zasłony i meble tapicerowane, a także abażury lamp otulają dom przyjemnym ciepłem. Element elegancji wnoszą misternie przygotowane kompozycje ze sztukaterii oraz meble i wyposażenie o szlachetnych formach.
Zapraszająca strefa dzienna
Już od wejścia można poczuć nietuzinkowy klimat tego domu. Niepowtarzalne połączenie elementów klasycznych, boho i etno przenosi domowników i gości poza szarą codzienność. Ściany przedpokoju zdobi ciemnozielona lamperia z owalnymi wzorami, duże lustro w miedzianej ramie i cienkie kinkiety. Tutaj znajduje się szafa z dekoracyjnie frezowanymi w miękkie łuki frontami i tapicerowane siedzisko.
Do dalszych pomieszczeń w domu prowadzą efektowne, przeszklone drzwi z dekoracyjnego szkła w miedzianych profilach. Za nimi kryje się jadalnia z dużym, drewnianym stołem i tapicerowanymi fotelami. Nad blatem wisi ciekawy żyrandol, który kontrastuje ozdobę sufitu – neobarokową rozetę. Nie mogło zabraknąć też pojemnego, czarnego kredensu z witryną na zastawę.
– Chciałyśmy tu stworzyć miejsce sprzyjające autentycznym spotkaniom. Zgodnie z życzeniem właścicielki wyraźnie eklektyczne. A przy tym kameralne, choć z niezbędnym oddechem – objaśnia Karolina Drogoszcz. Z jadalnią sąsiaduje kuchnia, a przejście między pomieszczeniami wieńczy spektakularny łuk.
Kuchnia to serce również tego niezwykłego domu. Tutaj architekci Mango Investments postawili na angielską klasykę. Ciemnozielone fronty szafek kuchennych dopełniają mosiężne, szczotkowane okucia i lampy. Całość wyeksponowano na tle ścian w pudrowym, zgaszonym odcieniu. – Z dawnych tradycji meblarstwa wysnułyśmy fornirowaną zabudowę ściany z witryną również zwieńczoną łukiem – wskazuje architektka z pracowni Mango Investments. W centrum kuchni stoi niewielka wyspa-stolik z ciemnego drewna. Świetnie sprawdzi się jako dodatkowy blat lub miejsce do wypicia porannej kawy.
Tuż obok jadalni znajduje się okazały salon – dwukondygnacyjna przestrzeń wypoczynkowa jest pełna wakacyjnej, nieskrępowanej swobody. Przeszklona, wysoka ściana doświetla przestrzeń i zaprasza otoczenie domu do środka. Strefa relaksu skupia się wokół kominka i różowych foteli oraz zielonej, butelkowej sofy. Ciekawym pomysłem jest tu zastosowanie dużych dekoracji – wielkoformatowego obrazu nad sofą i jasnego, wzorzystego dywanu w strefie wypoczynkowej. Schody w salonie zaprowadzą nas na piętro.
Ale zanim dojdziemy na piętro, nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednym pomieszczeniu na parterze – małej łazience do dyspozycji domowników i gości. Bazą wystroju jest piękny odcień terakoty i czarna ceramika sanitarna. Architekci powtórzyli motyw zaokrąglonych przejść – te w łazience na parterze prowadzą pod prysznic.
Prywatnie na piętrze
Piętro wakacyjnej willi zajmują sypialnie. Każde z wnętrz ma nieco odmienny charakter. Największe pomieszczenie należy do właścicieli domu. Sypialnia master jest utrzymana w neutralnych odcieniach z akcentami bordo i miedzi. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjną tapetę i duże lustro z barwioną taflą. Szklana ścinaka skrywa ukrywa wejście do prywatnej łazienki. Prywatne SPA właścicieli jest utrzymane w chłodnych odcieniach fioletu, ciemnego brązu z dodatkiem eleganckiego złota i jasnego kamienia
W pokoju gościnnym dominuje estetyka boho. Podłoga z ciemnego drewna komplementuje ceglaną ścianę oraz dywan w stylu vintage. W tym pomieszczeniu nie mogło zabraknąć mebli o szlachetnych formach i sztuki. Sypialni towarzyszy także łazienka gościnna. Elegancka podłoga z czarno-białych kafli, miedziana armatura i błyszczące dodatki budują wrażenie hotelowej łazienki w klimacie vintage.
Dwie mniejsze sypialnie to pokoje dzieci. Zmieściły się tu szerokie łóżka, szafy w zabudowie i nieduże biurka. Podobne kompozycje i wyposażenie różnicują osobne palety kolorystyczne, kształty mebli i wzory tapet. Do wspólnego użytku mają łazienkę w odcieniach nawiązujących do wystroju innych pomieszczeń. Spotkamy tu też te same szlachetne materiały – kamień, mosiądz i drewno. Aranżację z podłogą w czarno-białą kratkę, sztukaterią, kinkietami i lustrami w złotych ramach zamyka sufit w odcieniu zgaszonej zieleni.
Wakacyjna willa z wnętrzami projektu Mango Investments to stylowy, nieoczywisty koktajl oparty na połączeniu rozwiązań funkcjonalnych z najciekawszymi elementami różnych estetyk, w którym właściciele mogą odpocząć przez cały rok.
Projekt wnętrz: Mango Investments