Wieszak na ubrania do przedpokoju - jak go wybrać?

Wieszak na ubrania do przedpokoju - jak go wybrać?

Przedpokój jest swoistą wizytówką każdego domu czy mieszkania. To właśnie jego widzą goście już od progu. I choć nie spędza się tam przecież zbyt wiele czasu, to przecież jest bardzo ważny. I odpowiada za to, jak postrzegany jest cały dom. Dobrze urządzony przedpokój także jest w stanie znacząco ułatwić ci życie. W końcu dużo łatwiej żyje się w miejscu uporządkowanym i funkcjonalnym. A żeby twój przedpokój oraz w rezultacie cały dom taki był, potrzebujesz odpowiedniego systemu przechowywania rzeczy. To może ci dać odpowiedni wieszak. W końcu wieszaki na ubrania przydają się każdemu i w dowolnych właściwie okolicznościach. To właśnie ich obecność sprawia, że przedpokój może spełniać swoją rolę w jak najlepszy sposób. Jedna sam wybór odpowiednich wieszaków wcale nie jest taki łatwy - jak wybrać idealne wieszaki na ubrania? Czym się kierować przy wyborze? Dowiedz się!
6:00 min
0
0

  1. Wieszak - niezbędne wyposażenie przedpokoju
  2. Wybór wieszaka do przedpokoju
  3. Ścienne czy stojące - jakie wieszaki wybrać?
  4. Materiał na wieszak do przedpokoju

Wieszak - niezbędny w przedpokoju

Trudno jest wyobrazić sobie przedpokój, w którym nie byłoby miejsca na powieszenie swoich ubrań. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na szafę w przedpokoju - przedpokój może okazać się na to zdecydowanie zbyt mały czy nieustawny. Nie znaczy to jednak, że trzeba się poddawać. Wieszaki na ubrania spełnią ten cel równie dobrze, a przy tym nie zajmą aż tyle miejsca. Jednak, by wszystko wyglądało tak, jak powinno, a wieszaki najlepiej spełniały swoją rolę - muszą być dobrze dobrane. Tylko wtedy będziesz mieć dość miejsca na to, by powiesić swoje ubrania. Nie zapominaj także o tym, że wieszak nie tylko ma być funkcjonalny - musi też się odpowiednio prezentować. Jest w końcu częścią pierwszego wrażenia, które sprawia twój dom - każdy gość najpierw zauważy twój przedpokój. A wieszaki są tam bardzo często wręcz centralnym, a więc najbardziej rzucającym się w oczy, punktem.

Autor:
Redakcja
Data:
24.08.2020

Jaki wieszak do przedpokoju wybrać

Nie jest wcale łatwo wybrać idealny wieszak. Wieszaki do przedpokoju występują bowiem w wielu rozmaitych odmianach i wielkościach. Znacząco potrafią różnić się między sobą także kształtem czy kolorem. Warto jest byś kierował się kilkoma wytycznymi przy ich wyborze. Ważna jest ich funkcjonalność - zbyt duże wieszaki w małym przedpokoju mogą sprawić, że będzie wydawał się jeszcze mniejszy i niewłaściwie urządzony. Za to małe wieszaki mogą nie być w stanie przyjąć tylu ubrań, ilu byś chciał. Z tego powodu zastanów się też nad swoimi potrzebami - to od ciebie w dużej mierze zależy, ile ubrań będzie przechowywanych na wieszakach w przedpokoju. Nie zapomnij też o wyglądzie takich wieszaków - w końcu styl ma ogromne znaczenie. Wygląd w końcu jest bardzo ważny - to właśnie dobrze dobrany wieszak jest w stanie sprawić, że pomieszczenie będzie prezentować się po prostu dobrze i stylowo. Zwłaszcza, że często do przedpokoju nie zmieści się przecież zbyt wiele mebli czy ozdób.

wieszak_do_przedpokoju.jpg

Wieszaki na ubrania do przedpokoju - ścienne czy stojące?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego wieszaka do przedpokoju, przed tobą - poza ich wielkością, wyglądem, czy kształtem - jeszcze kilka ważnych decyzji do podjęcia. Do wyboru masz wieszaki ścienne i stojące. Ścienne montujesz, jak sama nazwa wskazuje, na ścianie. Są one w stanie prezentować się niezwykle elegancko i być wręcz główną ozdobą danej ściany. Poza tym potrzebują tylko kawałka ściany, przez co nie potrzebują wcale tak wiele miejsca. Wieszaki stojące natomiast zazwyczaj są bardziej pojemne. Poza tym w razie potrzeby możesz je bardzo łatwo przesunąć w inne miejsce. W takim przypadku obędzie się bez naruszania ścian i cały proces potrwa dosłownie chwilkę. To też bardzo wygodne rozwiązanie. Być może podejmiesz decyzję o tym, że wieszak stojący będzie lepszy dla twoich potrzeb - te też znajdziesz w ofercie sklepu internetowego.

Z jakiego materiału wybrać wieszak do przedpokoju?

Materiał, z którego wykonany będzie twój wieszak w przedpokoju też ma duże znaczenie. Wieszaki na ścianę mogą być wykonane z rozmaitych materiałów - drewna, metalu, czy tworzywa sztucznego. Podobnie sprawa wygląda z wieszakami stojącymi - też mogą być wykonane z metalu lub drewna. W przypadku wieszaków stojących można też napotkać takie, do których od razu dołączone jest lustro, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Wybór materiału zależy głównie od efektu, jaki chcesz osiągnąć i stylu, w którym chcesz urządzić swój przedpokój - różne rodzaje wieszaków po prostu pasują do różnych wnętrz. Pamiętaj też o jakości i wytrzymałości materiałów - zwłaszcza, jeśli planujesz, że na wieszaku będzie spoczywać całkiem dużo rzeczy przez dłuższy czas. Wytrzymałość ma tutaj też bardzo duże znaczenie.

Podobne artykuły

Pomysł na przedpokój
Przedpokój, wiatrołap, hol – strefa wejściowa z pewnością stanowi wizytówkę naszych domów i mieszkań. Zebraliśmy najciekawsze...
czytaj więcej
Wybieramy płytki do przedpokoju
Przedpokój jest jedną z najbardziej wymagających przestrzeni w naszym domu. Podczas projektowania należy zadbać o to, żeby...
czytaj więcej