Aukcja obrazu Olgi Boznańskiej w Artbidy

Aukcja obrazu Olgi Boznańskiej „Martwa natura z kwiatami i naczyniami” z 1906 roku.

ZAKOŃCZONE
09.12 - 12.12
ONLINE
Dom aukcyjny, galeria sztuki, aukcje sztuki - Artbidy.com

Aukcja w domu aukcyjnym Artbidy jest pierwszą, na której dzieło będzie zaprezentowane szerokiej publiczności. Przez ostatnie 20 lat obraz należał do jednego właściciela. Jako wyjątkowy prezent ślubny zdobił ścianę prywatnego domu. Wcześniej od kolekcjonera sztuki odkupiła go ciotka obecnego właściciela.


Oferowany na aukcji obraz olejny na sklejce przestawia kilka przedmiotów, leżących na brązowym stole: porcelanowe naczynia oraz kwiaty. Z lewej strony artystka namalowała niedużą wazę, w której znajduje się bukiecik przywiędłych już kwiatów róż i opadłe, ciemnoróżowe płatki. Po prawej stronie stoi biała podstawka z małym żółto-pomarańczowym dzbanuszkiem i doniczką. Wypełnia ją bujna roślina z białymi kwiatami. Na dalszym planie artystka umieściła wysoką i smukłą wazę z porcelany w malowany, kwiatowy wzór.


Zdjecie 2.jpg

Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych polskich artystek epoki modernizmu. Spod jej pędzla wyszło kilkanaście portretów i licznych martwych natur. Charakterystyczne dla jej stylu są właśnie martwe natury z naczyniami i kwiatami. Większość prac malarki znajduje się w muzeach, dlatego oferta aukcyjna jest niezwykle emocjonującym wydarzeniem wśród kolekcjonerów i miłośników sztuki.


Obraz „Martwa natura z naczyniami i kwiatami” autorstwa Olgi Boznańskiej można będzie kupić na aukcji internetowej domu aukcyjnego Artbidy. Wydarzenie rozpoczyna się w dniu 9.12 (czwartek) o godzinie 20:00, natomiast finał aukcji jest przewidziany na dzień 12.12 (niedziela) o godz. 22:00. Cena wywoławcza to 165 tys. zł. 


Zainteresowani mogą obejrzeć obraz do dnia 8.12 (od poniedziałku do soboty) przy Jana Kochanowskiego 12C/8, w Warszawie. Na pokaz należy uprzednio umówić się telefonicznie.


Więcej informacji na temat aukcji i obrazu można znaleźć na stronie domu aukcyjnego Artbidy

AKTUALNE I NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Cersaie 2024
BOLONIA
23.09
London Design Festival 2024
LONDYN, ANGLIA
14.09