Łódź Design Festival 2021

Jubileuszowa edycja ŁDF, po ubiegłorocznej zmianie, wraca do majowej daty. Przed nami 10 dni pełnych warsztatów, paneli dyskusyjnych, przygotowywanych z myślą o wszystkich, którym bliski jest temat projektowania.

ZAKOŃCZONE
14.05 - 23.05
ŁÓDŹ

15. edycja Łódź Design Festival wystartuje 14 maja, potrwa 10 dni. Całe wydarzenie zostanie przygotowane podobnie jak przed rokiem, w formie hybrydowej. Hasło tegorocznej edycji - LEPIEJ.

ŁDF .png

Tegoroczną edycję organizujemy z pełną świadomością zmian, jakie zaszły w naszym życiu. Zmian, dla których katalizatorem była pandemia, a która w wielu przypadkach jedynie przyspieszyła zachodzące już procesy – mówi Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF, dodając, że największa uwaga zostanie poświęcona innowacyjności służącej mądrzejszemu i staranniejszemu projektowaniu: – Żebyśmy lepiej mogli diagnozować problemy i proponować rozwiązania, które zadbają o nasze zdrowie, poprawią komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Podpowiemy, w jaki sposób projektować tak, by ulepszyć nie tylko sytuację jednostki, ale i całych społeczności. LDF2021.png

W tegorocznym programie min.:


  • ARCHIBLOK - blok dyskusyjny prowadzony przez Filipa Springera. Przed nami transmisje online, ważnym tematem tegorocznej edycji jest projektowaniem miast.


  • wystawy w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3 oraz przeszkolnych pawilonach zlokalizowanych w najpopularniejszych przestrzeniach w mieście


  • wystawy związane z konkursem must have – główny rynek Manufaktury


  •  wystawa towarzysząca konkursowi make me!. – OFF Piotrkowska

Jak co roku zrealizowane zostaną również nietypowe interwencje w przestrzeni publicznej. Wspólnie z nowymi partnerami przygotowane zostaną pływające, przypominające wyspy roślinne ogrody, które są sposobem na tworzenie unikalnych ekosystemów, wprowadzając w mieście dodatkową zieleń oraz bioróżnorodność.

ŁDF .jpg
Fot. materiały prasowe ŁDF
LDF2020 - projekt 'MATRICE. Zrelaksuj sie - fot. Aleksandra Pawlowska (1).jpg
Fot. materiały prasowe ŁDF

AKTUALNE I NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Targi CHRiSPO 2024
OŻARÓW MAZOWIECKI
16.04
Artshow 2024
WARSZAWA
02.03