Łódź Design Festival 2022 RE:GENERACJA

Tegoroczne hasło ŁDF RE:GENERACJA zaprasza do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na wyzwania przyszłości. W ramach festiwalu czeka na nas wiele wystaw, wernisaży, plebiscyt must have oraz make me!

ZAKOŃCZONE
12.05 - 22.05
ŁÓDŹ
Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź

Majowa edycja Łódź Design Festival zaplanowana jest na 10 dni. Pomysł tegorocznej edycji przybliża  dyrektor ŁDF Michał Piernikowski:


Początek trzeciej dekady XXI w. to czas kolejnych zmian. Mamy wiele obaw, ale i nadziei, trzymamy się nostalgii, a z drugiej strony tworzymy odważne wizje przyszłości. To również moment na przebudowę różnych elementów naszego życia. Zbliżająca się edycja Łódź Design Festival 2022, pod hasłem RE:GENERACJA, będzie zachętą do poszukania odpowiedzi na te wyzwania. Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas.

ŁDF 2022.png

Konkurs make me!


Konkurs make me! organizowany jest od 2008 roku z myślą o młodych projektantach, w wieku 20-35 lat. Celem konkursu jest wspieranie odważnych idei, prognozowanie nadciągających trendów. Na zgłoszenia organizatorzy czekają od 15.12.2021 do 28.03.2022. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60.000 zł. Sponsorem nagrody specjalnej w wysokości 10.000 zł jest firma INTERPRINT Polska.


Must have 2022

ŁDF to także plebiscyt Must have, który wyróżnia najlepsze wdrożenia od polskich producentów i projektantów. Nabór do plebiscytu trwa do 01.03.2022 (godz. 09:00). O wyborze najlepiej zaprojektowanych produktów zadecyduje Rada Ekspertów, w skład której wchodzą: Michał Mazur, Anna Grużewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna, Magda Świć i Paweł Rafa, Agnieszka Polkowska, Diana Nachiło, Zbigniew Maćków, Hanna Rydlewska, Monika Pągowska i Tomasz Pągowski, Katarzyna Księżopolska, Kamil Białas, Iwona Ławecka-Marczewska, Agata Szydłowska, Szymon Hanczar oraz Michał Piernikowski.

Na uczestników czekają liczne wystawy w przestrzeni miejskiej, wydarzenia, wernisaże oraz Art_Inkubator.


Szczegółówy rogram Łódź Design Festival 2022 można śledzić na stronie lodzdesign.com oraz w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter.

AKTUALNE I NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Targi CHRiSPO 2024
OŻARÓW MAZOWIECKI
16.04