Webinar Virtus Studio: Shakkei Krajobraz zapożyczony – Nowe Bemowo

W imieniu Virtus Studio pragniemy zaprosić Państwa na webinar z cyklu Architektura Krajobrazu. Gościem specjalnym spotkania będzie architektka krajobrazu reprezentująca pracownię TopoScape – Magdalena Wnęk.

ZAKOŃCZONE
21.10 - 21.10
WEBINAR
11:00

Architektka podczas swojego wystąpienia opowie o zapożyczonym krajobrazie na osiedlu Nowe Bemowo w Warszawie. Koncepcję stref zieleni na osiedlu oparto o archetyp lasu Kampinowskiego. Jest to siedlisko leśne najbliższe tej lokacji pod względem charakteru – biotop o charakterze lasu sosnowe z dodatkiem brzóz porastającego teren o wydmowym charakterze. Zastosowanie kolorów i faktur charakterystycznych dla tego ekosystemu pozwoliło na stworzenie przyjaznej człowiekowi przestrzeni.


Początki pracowni topoScape sięgają 2017r. Jest to wspólny projekt dwóch architektek Magdaleny Wnęk i Justyny Dziedziejko. Projekty topoScape cechuje chęć uwzględnienia charakteru danego miejsca: kontekstu, uwarunkowania przyrodniczego i ekonomiczno-eksploatacyjnego, relacji społecznych między użytkownikami, potrzeby zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego gospodarowania wodami opadowymi.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

architektura_krajobrazu_21_10_21_baner_foorni_domni.png

AKTUALNE I NADCHODZĄCE WYDARZENIA