baterie_FDesign.jpg

FDesign - nowa marka armatury

Nowa marka, nowy nurt. FDesign wprowadza kolekcje armatury łazienkowej i kuchennej.

05 maj 2021

Dopracowane wzornictwo, inspirujące formy i kształty w połączeniu z nowoczesną technologią i troską o środowisko naturalne – tak w kilku słowach możemy powiedzieć o produktach marki FDesign. Baterie, armatura i akcesoria wyrosły z potrzeby świadomego, zrównoważonego projektowania, doskonale wpisującego się w aktualne trendy wnętrzarskie. Teraz wyznaczają nowy nurt w podejściu do estetyki wzornictwa użytkowego i funkcjonalności produktów codziennego użytku.

Zielona łazienka z armaturą Lacrima
Bogactwo kolekcji marki FDesign sprawia, że będą ciekawym uzupełnieniem wnętrz w każdym stylu. Fot. FDesign
FDesign Lacrima FD1-LRA-2-11
Bateria umywalkowa ze spustem, chrom
sprawdź
Lacrima
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Lacrima FD1-LRA-7PASET2-11
Zestaw prysznicowy podtynkowy z baterią, chrom
sprawdź

FDesign wkracza na rynek z seriami armatury do łazienek i kuchni oraz akcesoriów uzupełniających. Produkty sygnowane logiem marki wyróżnia eleganckie i spójne wzornictwo, pełne wysmakowanych detali. To odpowiedź producenta na potrzeby świadomego konsumenta, poszukującego baterii łączących modny design i funkcjonalność w jednym modelu. Wśród kolekcji oferowanych przez FDesign znajdziemy modele inspirowane kreatywnym minimalizmem (kolekcje Meandro, Seppia, Brezza, Flusso, Pinea), pełne nowoczesnej, kunsztownej elegancji (Ardesia, Zaffiro). Coś dla siebie znajdą również miłośnicy klasyki – seria Lacrima to kwintesencja tradycyjnego, europejskiego wzornictwa.

Okrągła umywalka z baterią FDesign Brezza
Baterie Berezza mają dynamiczne, nowoczesne formy. Fot. FDesign
Brezza
Marka FDesign
sprawdź
FDesign Brezza FD1-BRZ-2L-11
Bateria umywalkowa wysoka (nablatowa), z korkiem click-clack, chrom
sprawdź

Na ilustracjach produktowych armatura jest przestawiana w kontekście całego wnętrza – baterie stanowią przecież integralną część aranżacji łazienek i kuchni. Również forma katalogów podsuwa gotowe pomysły na wystrój łazienek czy kuchni. Baterie pojawiają się w różnych konwencjach, najbardziej znanych i popularnych trendów wnętrzarskich. Kupujący mogą skorzystać z inspiracji i przenieść je do własnych wnętrz.


Wysmakowane wzornictwo to jeden z wielu atutów nowych kolekcji FDesign. Projektanci tworzyli armaturę ze świadomym podejściem do współczesnych problemów, szacunkiem do środowiska i troską o jego zasoby, dlatego baterie FDesign zużywają nawet do 50% mniej wody, niż modele innych producentów na rynku. Przekłada się to też na mniejszy pobór energii zużywanej na dostarczenie i ogrzanie wody, oraz późniejsze odprowadzenie mniejszej ilości ścieków. Wszystko z zachowaniem doskonałej funkcjonalności i estetyki baterii FDesign.

Ciemna łazienka z szarą umywalką i baterią FDesign Ardesia
Seria Adresia łączy elegancką czerń z akcentami różowego złota. Fot. FDesign
FDesign Ardesia FD1-ARD-3PA-25
Bateria umywalkowa podtynkowa, różowe złoto/czarny
sprawdź
Ardesia
Marka FDesign
sprawdź

Dzięki dopracowanym, wysokiej jakości komponentom baterie, komplety armatury i akcesoria FDesign będą nam służyły bezawaryjnie przez długie lata. Trwałość pozwala ograniczać ilość generowanych odpadów podczas remontów i zmian wystroju wnętrz. Elementy konstrukcyjne baterii oraz komponenty użytkowe takie jak głowica i korpus objęte są aż 7-letnią gwarancją. Marka FDesign dąży do zachowania zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia zużycia ołowiu w armaturze, dlatego korpusy są produkowane z mosiądzu o zawartości ołowiu niższej, niż wymagają tego unijne standardy bezpieczeństwa produktów. Elementy polipropylenowe w korkach click-clack wymieniono na metalowe, zmniejszając tym samym ilość tworzyw sztucznych obciążających środowisko.

Bateria Meandro przy marmurowej umywalce
Minimalistyczna armatura umywalkowa z kolekcji Meandro. Fot. FDesign

Dbałość o środowisko naturalne towarzyszą każdemu etapowi powstawania produktów marki FDesign, od koncepcji po logistykę i eksploatację gotowej baterii. Producent na każdym kroku wdraża działania proekologiczne, świadomie dbając nawet o takie detale jak minimalistyczne kartony, papierowe, ekologiczne taśmy pakowe i folia pochodząca z recyklingu. Filozofią marki jest stałe poszukiwanie nowych, przyjaznych środowisku rozwiązań zabezpieczających produkty podczas transportu. Optymalne zużycie surowców jest zgodne z duchem less waste. Opakowania możemy wykorzystać ponownie lub przetworzyć, kierując się zasadą 3R – reduce, recycle i reuse.


Wysoka bateria z kolekcji Meandro FDesign
W serii Meandro dostępne są też smukłe baterie stojące. Fot. FDesign
FDesign Meandro FD1-MDR-2L-11
Bateria umywalkowa wysoka (nablatowa), z korkiem click-clack, chrom
sprawdź
Meandro
Marka FDesign
sprawdź

Rynek współczesnych potrzeb wzorniczych, funkcjonalnych i ekologicznych dynamicznie się zmienia. Marka FDesign stara się na nie odpowiadać, aby użytkownicy doświadczali komfortu użytkowania świadomie zaprojektowanych produktów.