Gosia Baczyńska i zespół Ceramiki Paradyż w atelier projektantki.JPG

Nowe kolekcje Ceramiki Paradyż autorstwa Gosi Baczyńskiej

Ceramika Paradyż wydała nowe kolekcje sygnowane przez Gosię Baczyńską.

13 maj 2021

Design niejednokrotnie spotykał się ze światem wielkiej mody i często efekty tego typu współpracy były imponujące. Potwierdza to wspólny projekt Ceramiki Paradyż i znanej projektantki mody – Gosi Baczyńskiej. Efektem tej współpracy jest siedem ekskluzywnych kolekcji.

Gosia Baczyńska i zespół Ceramiki Paradyż w Paradyż Design Lab.jpg
Gosia Baczyńska i zespół Ceramiki Paradyż w Paradyż Design Lab. Fot. materiały prasowe

Kolekcje Paradyż My Way autorstwa Gosi Baczyńskiej zachwycają oryginalnością, bogactwem struktur i nieoczywistą kolorystyką, wyznaczając tym samym nowy kierunek w trendach wnętrzarskich. Charakteryzują się wyjątkową dbałością o szczegóły, a każdy detal stylistyczny czerpie z bogatego kontekstu branżowego doświadczenia i autentycznej współpracy z projektantką, obecnej w całym procesie tworzenia. Kolekcje: Mystic Shadows, Night Quenn, Sleeping Beauty, Fashion Spirit, Unique Lady, Cold Princess oraz Noissy Whisper, to designerska interpretacja zmysłowych fasonów, tekstur i kolorów ze światowych wybiegów. Ich wzornictwo nawiązuje do najbardziej charakterystycznych wyróżników wielkiej mody: plisów, satyny, koronki, złota, srebra oraz cekinów. 

Kolekcja NOISY WHISPER z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńśka.jpg
Kolekcje sygnowane przez Gosię Baczyńską cechuje niewymuszona elegancja. Fot. materiały prasowe

Artystyczny design

Gosia Baczyńska to niezwykła osobowość i niezaprzeczalna ikona świata mody, o której mogliście już u nas przeczytać w „Moda na dobry design". Wielokrotnie zapraszana do udziału w Paris Fashion Week i nagradzana przez największe magazyny modowe. Od ponad 20 lat tworzy kreacje, które olśniewają zmysłowością i są spełnieniem marzeń milionów kobiet w Polsce i za granicą. Jej projekty niczym dzieła sztuki powstają z niespotykaną starannością oraz precyzją. Nie inaczej było w przypadku pierwszej w historii kolekcji płytek ceramicznych sygnowanych jej nazwiskiem. 


- Praca z zespołem Ceramika Paradyż od początku była wielką przyjemnością, ale i wyzwaniem. Naszym założeniem było stworzenie czegoś, czego jeszcze nie było: kolekcji płytek, które „ubiorą wnętrze” w najlepsze kreacje, wydobywając z niego pełen potencjał i piękno, zachowując wyrazisty charakter. Dużo czasu poświęciliśmy na szukanie nowych rozwiązań, dających nieznane wcześniej możliwości. Nie byłoby to możliwe, gdybym nie współpracowała przy tym projekcie z najlepszymi profesjonalistami z branży. W końcu udało nam się stworzyć formy na tyle eleganckie, ale i nonszalanckie zarazem, aby w połączeniu dawały wrażenie niewymuszonego luksusu – zaznacza Gosia Baczyńska.

Kolekcja SLEEPING BEAUTY z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska (2).jpg
Nienachalne złocenia nadają wnętrzom luksusowy szyk. Fot. materiały prasowe

Świeże podejście

Ceramika Paradyż od lat sięga po nieszablonowe rozwiązania, zaskakując branżę i zdobywając prestiżowe nagrody w polskich i zagranicznych konkursach wzorniczych. Bogate doświadczenie zespołu projektowego w połączeniu z innowacyjnymi technologiami zdobniczymi, umożliwiły przeniesienie talentu i kreacji artystki na materiał ceramiczny z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Wykorzystując różne techniki produkcji, różne formaty i materiały, Ceramika Paradyż zademonstrowała zupełnie nowe podejście zarówno do tworzenia kolekcji, jak i do projektowania domowej przestrzeni.


- Realizacja naszej misji inspirowania pięknem zobowiązuje do odważnych i spektakularnych działań. Jednym z nich było podjęcie współpracy z Gosią Baczyńską, która jest nie tylko światowej sławy projektantką, ale i wymagającym partnerem. Uczestniczyła w każdym z etapów prac nad kolekcją, wprowadzając swoje uwagi i dbając o najmniejsze szczegóły. Wspaniała relacja z naszym zespołem i wewnętrzny proces zarządzania designem, pozwolił nam na sprostanie jej oczekiwaniom. W rezultacie powstały kolekcje, które są naszą prawdziwą dumą. Piękne wzory składają się na wdrożenie o absolutnie unikatowym charakterze. Wszyscy klienci, zarówno o wysokich wymaganiach estetycznych, jak i jakościowych, znajdą w tej ofercie propozycję do stworzenia własnego, wyjątkowego wnętrza o niepowtarzalnej stylistyce. Teraz, z ogromną radością pokazujemy efekt współpracy z Gosią Baczyńską i jesteśmy przekonani, że wszyscy miłośnicy pięknych wnętrz docenią nietuzinkowość tych produktów – podsumowuje Michał Drożdż, dyrektor generalny ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.


Wszystkie kolekcje sygnowane przez Gosię Baczyńską są dostępne w formacie 40 x 120 cm. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było ich dowolne zestawianie zgodnie z zasadą  MIX ‘N’ MATCH. Umożiwia to tworzenie jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych aranżacji. Stylistyka produktów przywodzi na myśl atmosferę rodem z ekskluzywnych domów mody. To nieszablonowe podejście Ceramiki Paradyż zachwyca designem i wyznacza nowy kierunek w branży

Kolekcja MYSTIC SHADOWS z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska.jpg
Subtelny wdzięk nowych kolekcji czerpie garściami ze świata wielkiej mody. Fot. materiały prasowe