
250-metrowy dom w Zielonkach


We wnętrzach królują jasne odcienie, szarości i beże, połączone z ciepłym odcieniem przygaszonego dębu. Ważną rolę grają tkaniny – materiały o wyrazistym splocie, delikatne aksamity. Aranżacja utrzymana jest w stonowanej tonacji.


Wyburzanie ścian, wymiana istalacji
Remont zakładała gruntowną przebudowę. Obecny układ wymagał wielu zmian w ustawieniu ścian, współpracy z konstruktorem. Wymieniono instalację centralnego ogrzewania zasilaną gazem na ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła. Takie zmienny wymagały skucia wszystkich posadzek, zrezygnowano z rzadko używanego kominka. Zmiany pojawiły się także na zewnątrz – wykonano nową elewację i przebudowano taras.
– Klienci mieli sprecyzowane potrzeby. Dlatego już po pierwszej rozmowie o oczekiwaniach mogliśmy im zaproponować rozwiązania funkcjonalne, zacząć tworzyć wizualizacje, wybierać materiały. Inwestorzy nam zaufali i chętnie korzystali z naszej wiedzy, byli też bardzo decyzyjni. Współpraca przebiegała więc harmonijnie, zwłaszcza że był to projekt z pełnym nadzorem i całą logistyką budowy – wspomina architekta Malwina Morelewska.


Salon z widokiem na ogród
Remont zakładał wykucie w ścianie salonu wielkoformatowego okna, z którego rozpościera się widok na ogród. Okno ujęto w ramy zabudowy wykonanej na wymiar, zamiast parapetu, zaprojektowano wygodne siedzisko.
Strefę wypoczynkową podzielono na dwie części. W drugiej części, na ścianie ozdobionej dębowymi lamelami umieszczono telewizor. Za maskownicą nad oknami ukryto ekran do rzutnika. Zaprojektowano tu także liczne półki na płyty, uwagę zwracają duże głośniki.
– Pan domu jest melomanem, zależało mu więc na odpowiednim nagłośnieniu oraz na takim układzie sof, by mógł wygodnie słuchać nagrań, czy koncertów – dodaje Malwina Morelewska.



Sypialnia, łazienka i garderoba
Projekt obejmował radykalne zmiany w sypialni, garderobie i łazience państwa domu. – Zmieniliśmy tu układ ścian. Garderoba została przeniesiona na koniec pomieszczenia, co pomaga odizolować sypialnię od muzycznej strefy salonu za ścianę. Jeszcze dalej mieści się łazienka, dostępna albo przez garderobę i pralnię, albo drugimi, ukrytymi drzwiami bezpośrednio z sypialni. Podobnie jak w przypadku wejścia do spiżarni, chodziło o to, by nie rozpraszać uwagi nadmiarem elementów we wnętrzu – wspomina Malwina Morelewska.
W sypialni podobnie jak w reszcie pomieszczeń wybrano łagodną kolorystykę. Dwa odcienie beżu zestawiono z dębową podłogą i fornirowanymi meblami. Na szafie i tapicerowanym zagłówku zastosowano podziały kolorystyczne, które dodają wnętrzu lekkości.


Elegancka łazienka dla dwojga
W łazience gospodarzy panuje klimat SPA, bez trudu zmniejszono tu wolnostojącą wannę oraz obszerny prysznic. W strefie umywalkowej zaprojektowano dwie umywalki stawiane na blat. Czarna armatura współgra z ramą lustra tworząc funkcjonalne i harmonijne wnętrze.


Projekt wnętrza: Malwina Morelewska https://morelewska.com
Zdjęcia : Yassen Hristov
Podobne artykuły

