
4 trendy wystroju wnętrz na 2023 rok

Paleta żywych kolorów
Żywe kolory symbolizują optymizm. Coraz częściej stonowane kolory obić mebli ustępują tym bardziej wyrazistym. Takie zjawisko możemy również dostrzec w dodatkach takich jak obrazy czy oświetlenie. „Cieszę się, że nasi klienci podejmują większe ryzyko, dzięki szerszej gamie kolorów obić mebli” — mówi Grażyna Michalska, Menadżer ds. rozwoju marki Gala Collezione. „Widzimy kierowanie się ku ciepłej palecie barw i tonacji zbliżonych do koralowców, balsamicznych moreli, czy wdzięcznych rudych odcieni, w który „ubraliśmy” do sesji zdjęciowej narożnik Nicea. Wszystkie nasze kolekcje sof, narożników i foteli dostępne są oczywiście w dowolnych kolorach z wielu wzorników, ale widzimy, że ten trend pozostanie z nami na dłużej” - dodaje.

Czysta forma
Minimalizm wszedł na stałe we współczesne trendy. Kreuje się niczym stylistyczna „tabula rasa”. Odchodzi się od całkowicie białego wystroju wnętrz. Coraz częściej, aby aranżacja nie kojarzyła się z wręcz laboratoryjnym klimatem, nadaje się różnego rodzaju kontrasty i akcenty. Wybór pada często na stonowane kolory takie jak odcienie écru, złamana biel, jasny beż, czy kość słoniowa. Takie warianty odnajdziemy także na obiciach mebli z kolekcji Loggia, Karato czy Idylla. Nie brak ich również na poduszkach i dywanikach, które także nadadzą naszej aranżacji ciepła i przytulności. Wnętrza te charakteryzują się umiarem w doborze elementów dekoracyjnych i dostrzeganie piękna w subtelności i harmonii.

Meble modułowe
Zwrot nastąpi również w aspekcie mebli. Przyszły rok utrwali raczkujący trend, który zmierza ku coraz większej personalizacji poszczególnych elementów w zależności od indywidualnych potrzeb. Szeroka gama dostępności mebli modułowych oraz różnorodność konfiguracji poszczególnych elementów są bardzo praktyczne i ekspresyjne. Coraz więcej zainteresowania skupia się także na mistrzowskim rzemiośle. Odchodzi się już od skoordynowanych, szczelnie zapełnionych przestrzeni i zestawów idealnie dopasowanych mebli. Klienci w swoich wnętrzach kładą również coraz mocniejszy nacisk na jakość wykonania produktów.


Przekształcenie biofilii
W ostatnich latach we wnętrzach panowały zielenie i intensywne nawiązanie do natury. Nie brak było zatem takich elementów jak wyraziste rośliny czy bogate wzory florystyczne. Teraz nadszedł czas na subtelną zmianę koncepcji. Mimo iż nie odchodzi się od biofilic design, to nadchodzące trendy staną się mniej zainspirowane naturą na rzecz niedoskonałości i nieregularności. W związku z tym możemy spodziewać się oryginalnych rzeźb, pustynnych obrazów, orientalnego wzornictwa czy surowych tekstur sprawiających wrażenie niedokończonych.
Fot. Gala Callezione

Polecane artykuły:


