American dream – dom w stylu Hamptons
Welcome home!
Przedpokój to przedsmak wzorów i kolorów, jakie spotkamy w kolejnych częściach mieszkania. Inwestorka uwielbia style Hamptons i nowojorski, dlatego aranżacja strefy wejściowej łączy elementy obu estetyk. Biało-czarnej posadzce wtóruje granatowa tapeta z drobnym, geometrycznym wzorem. Do przechowywania odzieży wierzchniej służy pojemna zabudowa z eleganckimi frezowanymi frontami, zakończoną szafką na buty z tapicerowanym siedziskiem we wnęce pod oknem. W drugiej części przedpokoju znajduje się również płytka, wykonana na zamówienie komoda z małymi, okrągłymi uchwytami. Część wnęki powyżej wypełnia duża tafla lustra z dekoracyjną listwą oraz wiszącymi, ściennymi kinkietami.
Lounge chill
Korytarz prowadzi do otwartej części dziennej, na której znajdują się salon wypoczynkowy, jadalnia i otwarta kuchnia z półwyspem. Całość jest utrzymana w odcieniach bieli i szarości z akcentami granatu. Ściany zdobią eleganckie, cienkie sztukaterie i kolekcja grafik z motywami ceramiki i kwiatów. W części wypoczynkowej stanął szary narożnik wykonany na zamówienie – kształt inspirowany jest klasycznym wzorem kanapy chesterfield z uwspółcześnionym kształtem, wprowadza do wnętrza relaksujący nastrój. W domu w stylu Hamptons nie mogło zabraknąć klasycznego kominka na drewno. Front kominka wykończony kamieniem, a palenisko wieńczy płytki, klasyczny gzyms. Obok komina stanął regał z otwartymi półkami na ceramiczne dekoracje i inne ulubione przedmioty Inwestorów. Półki okalają wiszący telewizor. Stonowaną kolorystykę przełamuje elegancki odcień granatu. Kolor subtelnie przenika całą strefę dzienną – przechodzi przez tapetę w przedpokoju, pojawia się na wzorzystych poduszkach i dywanie, dyskretnie błyszczy z ceramicznych waz, aby zaraz spocząć na wygodnych, tapicerowanych krzesłach w jadalni.
Wine and dine
Obok salonu znajduje się część jadalna z białym stołem. Otaczają go krzesła Chesterfield, obite granatowym welurem. Podczas wspólnego posiłku rodzina może podziwiać widok na ogród z ogromnego, narożnego okna. Elegancki wystrój jadalni podkreślają chromowane akcent w postaci uchwytów na oparciach krzeseł oraz ramki dekoracyjnego żyrandola marki Cosmo Light.
Zabudowa kuchni ma kształt litery U i tworzy praktyczny półwysep z blatem, przy którym domownicy mogą spożywać śniadania lub rozmawiać przy kawie. Na szafkach aneksu powtarza się klasyczne frezowanie, które mogliśmy już dostrzec na meblach w innych częściach mieszkania. Część kuchenna została zaplanowana w sposób umożliwiający maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – wiszące szafki zajęły tylko fragment ściany z zabudowaną lodówką.
Lady in white
W łazience dominuje biel. Wąskie wnętrze z oknem jest zaplanowane bardzo funkcjonalnie: łazienka jest wyposażona zarówno w wannę wolnostojącą, jak i prysznic narożny. Znajduje się tu też szafka wisząca z szufladami oraz umywalka podwieszona pod blatem. Powierzchnię lustra łazienkowego zdobi ramka ze sztukaterii oraz dwa chromowane kinkiety. Warto zwrócić uwagę na zabudowę przy toalecie. Projektantki zaproponowała nietuzinkowe, ale bardzo stylowe rozwiązanie – stelaż i fronty szafek są wykonane z wilgocioodpornej płyty MDF z elegancko frezowaną ramką. Okno nad wanną przesłonięte jest drewnianymi okiennicami wewnętrznymi. Popularne w stylach amerykańskich shuttersy to doskonała alternatywa dla rolet i zasłon w łazience.
Costal chic
Na piętro prowadzą białe schody wykończone drewnianymi stopnicami. Szare ściany klatki schodowej ozdobione są białą, dekoracyjną lamperią. Ciekawy akcent wprowadza dekoracja z okrągłych elementów na ścianie spocznika.
Na piętrze mieści się tu rodzinny pokój rozrywki, urządzony w relaksującym stylu costal. Domownicy chętnie spędzają tu czas wolny na wspólnych seansach i zabawach. Kolorystyka nawiązuje do odcieni znanych z części wypoczynkowej na parterze, jednak przeważają tu elementy i dekoracje marynistyczne. Skos wykończony białą szalówką wydaje się optycznie unosić znad szarej, narożnej kanapy. W tej części domu znalazły się też komfortowe fotele – stojący fotel typu uszak oraz wiszący, ażurowy fotel podwieszany. W strefie wypoczynkowej na piętrze znajduje się też komoda na sprzęt RTV i pojemna szafa w zabudowie z ażurowymi frontami.
The big blue
Sypialnia jest urządzona prosto, ale efektownie. We wnętrzu znalazło się granatowe, tapicerowane łóżko z pikowanym zagłówkiem oraz białe meble. Na szafkach nocnych stoją lampy z ceramicznymi, biało-niebieskimi podstawami. Ścianę wezgłowia zdobią sztukaterie i dekoracja w odcieniu złota. Tuż obok stoi komoda z frezowanymi szufladami. Warto też zwrócić uwagę na biało-niebieską tapetę z motywem roślinnym – dobór detali i wzorów w aranżacjach jest niezwykle precyzyjny i przemyślany.
Welcome aboard!
Wnętrza pokoju dziecięcego są bardzo nietuzinkowe. Paleta kolorystyczna nawiązuje do reszty pomieszczeń, jednak architektki dodały tu akcent w postaci czerwonego mebla. Wysokie łóżko ze zjeżdżalnią doskonale ożywia granatowo-białą bazę. Za łóżkiem znajduje się fototapeta z motywem morskiej mapy, natomiast druga część wnętrza jest wykończona tapetą w marynarskie, pionowe pasy. Projektantki konsekwentnie wprowadziły tu elementy estetyki coastal, między innymi w postaci koła ratunkowego, sieci i grafik z elementami morskiej fauny i flory.
Realizacja projektu pracowni HoH przeszła najśmielsze oczekiwania. Inwestorka, Pani Aneta, jest bardzo dumna ze swoich wnętrz i chętnie prezentuje je na swoim Instagramie: @hampt_home
Projekt: Katarzyna Gutowska i Anna Furgalińska- Siek/HoH Studio
Zdjęcia: Yassen Hristov