Apartament przy parku krajobrazowym
Inwestorzy chcieli, aby ich azyl był dopracowany w każdym detalu, zatem dokładnie analizowali każdy detal z projektantami. Od samego początku zwracano uwagę na każdy szczegół i innowacyjne rozwiązania. We wnętrzu znajdziemy zatem klimatyzację, system inteligentnego domu, czy filtry wody. W kuchni zamontowano baterię marki Dornbrach, która posiada funkcje gotowania wody, dzięki czemu czajnik staje się zbędny.
Przemyślany układ funkcjonalny
Również w kwestii układu funkcjonalnego inwestorzy mieli jasno sprecyzowane oczekiwania. Chcieli, aby podział na strefy był wyraźnie oddzielony, w taki sposób, aby domownicy sobie nawzajem nie przeszkadzali, gdy jedno z nich chce pracować w domu, a drugie relaksować się spoglądając na cudowne widoki z oknem. Uwagi nie zabrakło również dla doskonale przemyślanym pomieszczeniom gospodarczym, w których powstała spiżarnia, a także pomieszczenie techniczne z pralnią i serwerownia.
Ponadto, w aranżacji znajdują się również pakowne, ukryte szafy do przechowywania oraz do eksponowania kolekcji książek i rzeźb. Z kolei kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, aby część robocza nie była widoczna z pozostałych pomieszczeń. Obok jadalni umieszczono wyspę, obłożoną monolitycznym kwarcytem, która prezentuje się niezwykle elegancko. W znajdującej się nad nią lampie, na specjalne zamówienie, producent zamontował głośnik. W znajdującej się obok zabudowie zamontowano lodówkę oraz piekarnik, co ułatwia serwowanie potraw gościom. W pomieszczeniu nadano również salonowy klimat, dzięki nietypowej zabudowie, na której ustawiono dekoracyjną ceramikę. W przestrzeni rodzinnej natomiast zdecydowano się na zrezygnowanie z telewizora na rzecz kina domowego z rzutnikiem i komfortową sofą Living Divani.
Nienaganny szyk
Gospodarze pragnęli, aby wnętrze było eleganckie z jednoczesnym zachowaniem przytulności i swobody. We wnętrzu panują zatem naturalne materiały w postaci kamiennej ściany w kuchni, wapieni w łazienkach czy kamienia Simyra brossato na tarasie i w toalecie. Warto wspomnieć również o dekoracyjnych tynkach Kerakoll Design Patina, znajdujących się na ścianach, które kojarzą się z wnętrzami śródziemnomorskimi. Do tego dobrano świetnie komponujący się z aranżacją orzech na podłodze. Całość zachowana została w naturalnych barwach ziemi, piasku i surowego drewna, co idealnie koresponduje z kolekcją rzeźb.
Chwile relaksu
Kolejnym miejscem ku wypoczynkowi niechybnie jest taras, w którym ustawiono outdoorową kanapę oraz meble jadalniane marki Tribu. Całą występującą na nim zieleń zaprojektowała pracownia Katarzyny Kraszewskiej. W przestrzeni tej oprócz bogatej roślinności udało się wygospodarować nawet miejsce na budkę dla ogrodnika i majsterkowicza, która dzięki odpowiedniemu ukryciu w zabudowie jest niemal niewidoczna. Zadbano również o prowadzące na dach schody, które osłonione są szklanym daszkiem.
W sypialni króluje wielkie, komfortowe łoże marki Arketipo. Obok niej znajduje się strefa kąpielowa z owalną wanną wolnostojącą, do której prowadzą szklane drzwi. Ciepły klimat pomieszczenia nadaje drewniana szafka z drewna orzechowego oraz mosiężne lustra zawieszone nad umywalkami. W aranżacji nic nie zostało poddane przypadkowi. Znajdująca się w drugiej toalecie cylindryczna umywalka została wykonana na zamówienia z bloki kamienia Pulpis. Jak przyznaje architektka, niewątpliwie była to najdłużej prowadzona inwestycja, która jednocześnie została najbardziej dopracowana.
Projekt wnętrza: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz
Stylizacja sesji zdjęciowej: Katarzyna Kraszewska
Autor zdjęć: Tom Kurek