Apartament w chmurach

Apartament w chmurach

Dwupoziomowe mieszkanie z magnetyzującym widokiem na panoramę Warszawy. Harmonijne wnętrze zgodne z potrzebami inwestora zostało zaprojektowane przez Pracownię Architektury Wnętrz Deer Design.
6:00 min
0
0

Ponadczasowa uroda form


Gospodarzowi zależało na ponadczasowości i nowoczesnej przytulności. Kompleksową usługę wykonała Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, która wykonała projekt aranżacji oraz prace wykończeniowe pod klucz. W wyniku tej współpracy uzyskano przestrzeń do życia w chmurach. Inwestor oczekiwał wnętrza dostosowanego do jego preferencji i potrzeb. Pierwszym krokiem było wprowadzenie zmian w układzie funkcjonalnym. – Dolny poziom miał się zamienić w reprezentacyjną strefę dzienną, na górnym natomiast właściciel chciał uzyskać prywatną, cichą i przede wszystkim funkcjonalną część prywatną. Na dole zaplanowałam więc hol, salon z aneksem kuchennym, pokój gościnny oraz elegancką łazienkę z prysznicem, a wyżej dwie sypialnie, w tym jedną z oddzielną garderobą, a także łazienkę z wanną i natryskiem – relacjonuje architektka Agnieszka Świderek.

Autor:
Redakcja
Data:
27.02.2023
Deer Design Fot. Zagórny Studio (18)-min.jpg
Nowoczesne i przytulne mieszkanie. Fot. Zagórny Studio

Właściciel mieszkania chciał uzyskać przestrzeń przemyślaną, funkcjonalną i komfortową do życia na co dzień. Ponadczasowa aranżacja miała zawierać również poczucie przytulności. W związku z tą myślą projektantka oparła swą realizację na szerokiej gamie tonów bieli i odcieniach drewna. Całość została uzupełniona czarnymi akcentami. Takie zestawienie jest ponadczasowym rozwiązaniem, które doskonale poradzi sobie z próbą czasu. Posiada on w sobie wiele przytulności oraz świetnie łączy się z architekturą budynku i widokami za oknami.

Deer Design Fot. Zagórny Studio (12)-min.jpg
Mieszkanie w różnych tonach bieli. Fot. Zagórny Studio

Dolny poziom

Wchodząc do mieszkania, od razu rzuca nam się w oczy otwarty na salon hol. Kryje on sekretne przejście do pomieszczenia gospodarczego, który jest tajemnicą gospodarza. W wejściu znajduje się pojemna zabudowa na zostawienie okryć wierzchnich i butów. Wszystkie zabudowy zostały wykonane przez sprawdzoną pracownię Deer Wood Pracownia Stolarska, na podstawie projektu Doroty Majkut. Z wejścia kierujemy się wprost do salonu. – Salon składa się z trzech płynnie łączących się stref. Przez część jadalnianą dostajemy się do strefy wypoczynkowej z wygodną kanapą, a dalej do aneksu kuchennego – mówi Agnieszka Świderek. – Kuchnia ma charakter półotwarty. Jest niewidoczna od drzwi wejściowych, jednak poprzez rozległy półwysep z hokerami i odpowiednio skomponowaną zabudowę łączy się z resztą przestrzeni dziennej. Powtarza też znane z jadalni i części wypoczynkowej materiały oraz kolory, co ostatecznie zaciera zbędne tu podziały – podkreśla architektka z pracowni Deer Design.

Deer Design Fot. Zagórny Studio (16)-min.jpg
Strefa dzienna nowoczesnego mieszkania. Fot. Zagórny Studio

Realizacja została stworzona z dbałością o każdy szczegół. Podkreśla to między innymi zmiana deweloperskich grzejników na modele dekoracyjne marki Terma. Klimatyzator został wkomponowany w zabudowę, co sprawia, iż nie rzuca się on w oczy. W mieszkaniu zamontowano również eleganckie dotykowe włączniki marki Konakt-Simon.
Łazienka gościnna nawiązuje klimatem do przestrzeni dziennej, jako iż miała być pomieszczeniem reprezentatywnym. Wzrok przyciąga również duże lustro z podświetleniem led, które podkreśla trójwymiarowy efekt płytek. W mieszkaniu znajdziemy także, mozaiki, kafelki i wielkoformatowe płyty cenionych marek takich jak Raw Decor, Paradyż czy Villeroy&Boch. Które doskonale komponują się z zamontowanym światłem i elegancką ceramiką marki Roca oraz złotymi bateriami firmy Mobi.

Deer Design Fot. Zagórny Studio (9)-min.jpg
Kuchnia w stylu minimalistycznym. Fot. Zagórny Studio
Deer Design Fot. Zagórny Studio (19)-min.jpg
Drewniane schody prowadzące na górny poziom. Fot. Zagórny Studio

Struny wokół schodów

W dwupoziomowym mieszkaniu znajdują się starannie opracowane, drewniane schody. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie przytłaczały, ale tworzyły funkcjonalną rzeźbę, czyli spełniały funkcję użytkową i dekoracyjną. Pojawiła się w nich zatem deska Fertig dąb, kolor Vulcano firmy Jawor-Parkiet, którą możemy także dostrzec na wszystkich podłogach z wyłączeniem łazienek.
Nietypowe balustrady miały kojarzyć się ze strunami instrumentu. Jest to nawiązanie do gitary, na której gra gospodarz. Dwie gitary elektroakustyczne zostały dumnie wyeksponowane.

Deer Design Fot. Zagórny Studio (17)-min.jpg
Balustrada schodów przypominająca struny gitary. Fot. Zagórny Studio

Górny poziom

Na piętrze nastąpił nowy porządek. Zmiana układu była w tym przypadku niezbędna, gdyż projekt deweloperski posiadał tylko jedną łazienkę na dolnym poziomie. Gospodarzowi zależało jednak, aby strefa nocna miała swoją odrębną przestrzeń łazienkową. W sypialni znajdziemy narożne okno z cudowną perspektywą. Dla utrzymania prywatności posłużą sterowane elektrycznie zasłony, które zostały wykonane z miękkiej tkaniny. Bezpośrednio z sypialni przechodzi się do sąsiadujących pomieszczeń – garderoby z szafami i toaletką.  

Deer Design Fot. Zagórny Studio (26)-min.jpg
Toaletka przy garderobie. Fot. Zagóny Studio
Deer Design Fot. Zagórny Studio (7)-min.jpg
Łazienka w bieli i drewnie. Fot. Zagórny Studio

Obok ulokowano drugą łazienkę, w której znalazło się wiele nawiązań do tej z parteru. Na obu poziomach, w różnych częściach mieszkania odnajdziemy powtarzające się rozwiązania i akcenty. Dzięki wielu odcieniom dominującej bieli, którą wzbogacono o różne faktury, udało się uzyskać niesamowity efekt, bez odczucia melancholii. – To ważne, gdyż przy aranżacji wnętrza, zwłaszcza prowadzonej samodzielnie, niekiedy uwagę poświęca się głównie pierwszemu planowi i dodatkom, a zapomina o tle. Tymczasem to właśnie tło – w naszym przypadku białe ściany i drewniana podłoga – ma znaczenie decydujące. Pozwala całemu wnętrzu „zagrać” tak, jak zaplanowaliśmy – podkreśla Agnieszka Świderek. Materiały i kolory, które zostały użyte w aranżacji apartamentu, są ponadczasowe i doskonale odnajdą się w panujących trendach. Powtarzające się motywy sprawiają, iż mieszkanie nabiera swoistego charakteru, który zapewni odczucie harmonii na wiele lat.


Projekt: Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design

Fot.: Zagórny Studio

Deer Design Fot. Zagórny Studio (30)-min.jpg
Duże okno narożne w sypialni. Fot. Zagórny Studio
Deer Design Fot. Zagórny Studio (27)-min.jpg
Jasna klatka schodowa. Fot. Zagórny Studio
Deer Design Fot. Zagórny Studio (28)-min.jpg
Strunowa balustrada na drewnianych schodach. Fot. Zagórny Studio

Polecane artykuły:

Mid Century Mokotów
Proste formy w połączeniu z naturalnymi odcieniami i miękkim światłem zdobią 82-metrowe mieszkanie na Mokotowie. Inwestorzy...
Minimalistyczny plaster miodu
Niewielkie 45- metrowe mieszkanie przeznaczone na wynajem było nie lada wyzwaniem dla projektantów. Musiało posiadać odpowiednio...