Minimalistyczny plaster miodu

Minimalistyczny plaster miodu

Niewielkie 45- metrowe mieszkanie przeznaczone na wynajem było nie lada wyzwaniem dla projektantów. Musiało posiadać odpowiednio wydzielone strefy, które będą spełniać odpowiednie funkcje, co nie jest łatwe przy tak skromnym metrażu.
4:00 min
0
0

Klasyczna przestrzeń


We wnętrzu główną rolę odgrywa ponadczasowa biel. Jest motywem przewodnim oraz tworzy doskonałe tło dla ciepłego drewna i heksagonalnych form, które możemy dostrzec w postaci ażurowej ścianki oraz płytek w łazience i holu. Ponadto mieszkanie zawiera salon z aneksem kuchennym i sypialnię. Inwestycja była realizowana z zamiarem wynajmowania mieszkania dla jednej osoby lub pary.

Autor:
Redakcja
Data:
23.02.2023
Minimalizm_w_heksagonie_KODO (3)-min.jpg
Wnętrze w bieli z ciepłym drewnem. Fot. Materiały prasowe KODO

Nie brak było wyzwań z natury organizacji przestrzeni. Rozwiązano je poprzez powiększenie niewielkich rozmiarów kuchni, wygospodarowanie miejsca na stół z krzesłami czy oddzielenie przestrzeni kuchennej od holu. Jako podział doskonale sprawdziła się subtelna ścianka zbudowana z heksagonów przypominająca plaster miodu. Zamontowano przy niej wyspę kuchenną oraz składane biurko. Ostatnimi czasy ten element wyposażenia stał się niezbędny w naszych domach jako, iż rozpowszechniła się forma pracy zdalnej. W niewielkim mieszkaniu udało się również uzyskać przestrzeń do przechowywania, dzięki pojemnym zabudowom, które subtelnie wtapiają się w otoczenie.

Minimalizm_w_heksagonie_KODO (2)-min.jpg
Praktyczna wyspa z przestrzenią do przechowywania. Fot. Materiały prasowe KODO

Przestrzeń dzienna

Aranżacja kuchni z salonem idealnie wpasowuje się we współczesne trendy. Dominują w niej biel i ciepłe beże. Barwy te dopełniono przytulnym drewnem oraz elementami zabudowy meblowej. Znajdują się z nim subtelne i miękkie kształty w postaci oświetlenia, stołu i krzeseł. W pomieszczeniu znajduje się również komfortowa kanapa i narożna szafka RTV. Uwagę zwraca inteligentnie ulokowana przestrzeń do pracy w postaci składanego biurka, która gdy jest nie używana, może być niemal niewidoczna, ograniczając zużycie miejsca. Przylega ona do funkcjonalnej wyspy z przestrzenią do przechowywania. W kuchni znajduje się również obudowany i przysłonięty komin w kuchni z imitacją mebli i szafek przy oknie. Na podłodze ułożono heksagonalne płytki, które łączą się z holem.

Minimalizm_w_heksagonie_KODO (8)-min.jpg
Składane biurko zamontowane pod ażurową ścianką. Fot. Materiały prasowe KODO
Minimalizm_w_heksagonie_KODO (15)-min.jpg
Jasna przestrzeń z komfortową kanapą. Fot. Materiały prasowe KODO
Minimalizm_w_heksagonie_KODO (21)-min.jpg
Komfortowe duże łoże w jasnej sypialni. Fot. Materiały prasowe KODO

Sypialnia i łazienka

Sypialnia została utrzymana w minimalistycznym stylu. Jej wnętrze wypełnia biel ocieplona beżem i greige. Przewodnim wzorem są pionowe, delikatne linie na tapecie za dużym, komfortowym łożem. W przytulnej kolorystyce utrzymana została również łazienka. Na ścianie znajdują się dwa rodzaje płytek – jednolite oraz wzorzyste heksagony, które pokrywają przestrzeń prysznicową oraz posadzkę, w której zamontowano odpływ liniowy. Pod podświetlonym lustrem znalazła się szafka z niewielką umywalką i miejscem na akcesoria. Wszystkie baterie w pomieszczeniu zostały zachowane w chromie. Miejsce na przechowywanie wyodrębniono również nad zabudową stelaża. Niewielki metraż mieszkania został wykorzystany maksymalnie efektywnie i doskonale będzie spełniał funkcje z założenia. 


Fot. Materiały prasowe KODO

Minimalizm_w_heksagonie_KODO (17)-min.jpg
Prostokątne podświetlane lustro w jasnej łazience. Fot. KODO
Minimalizm_w_heksagonie_KODO (18)-min.jpg
Geometryczne płytki w strefie prysznica. Fot. Materiały prasowe KODO

Polecane artykuły:

Dom zatopiony w pastelach
Pracownia Decoroom już po raz trzeci zajęła się aranżacją wnętrza dla pięcioosobowej rodziny. W tej realizacji inwestorce...
czytaj więcej
Nowoczesne mieszkanie z antresolą
Dziś zaglądamy do wnętrz apartamentów w centrum Łodzi zaprojektowanych przez pracownię 3XEL Architekci. Zgodnie z życzeniem...
czytaj więcej