Apartament w chmurach przy Złotej 44

Apartament w chmurach przy Złotej 44

W budynku mieszkalnym przy ulicy Złotej 44 w Warszawie znajduje się apartament ulokowany na 46. piętrze. Gospodarze chcieli odświeżenia aranżacji bez ingerencji w układ funkcjonalny. W rezultacie uzyskano subtelne wnętrze zachowujące integralność i unikalny charakter centrum stolicy.
1:00 min
0
0

Wnętrza ze sztuką


W liczącym 160 m2 apartamencie znajduje się przestronna strefa dzienna z otwartą kuchnią, salonem i jadalnią, oraz dwie prywatne sypialnie z przynależnymi łazienkami. Każda ze stref zachowana została w stonowanej kolorystyce, utrzymanej w beżach, szarościach i brązach. Po przekroczeniu progu apartamentu od razu czuć ducha sztuki. Konsola projektu Oskara Zięty tworzy spójna całość z grafiką Wojciecha Pąkowskiego. Artystyczny akcent wprowadzono również za pomocą geometrycznego wazonu marki Guaxs oraz wysokich luster DeCastelli.

Autor:
Redakcja
Data:
13.05.2024
2-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Strefa dzienna została zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie wymagania inwestorów w zakresie układu i użytkowania. W salonie dumnie prezentuje się eklektyczna sofa Roger projektu Rodolfo Dordoni dla firmy Minotti. Cechy charakterystyczne marki widać w miękkich, pełnych objętości formach i wyrafinowanym stylu tapicerowania, który podkreśla kunszt krawiecki. Aranżację przełamano za pomocą mniej formalnej formy fotele Moroso i szklanej rzeźby Aleksandry Kujawskiej „Innocent”.

1-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Z przesłaniem

Kolejne strefy również witają odbiorcę ikonami designu, szlachetnymi materiałami i niebanalnymi formami. Do nich niechybnie zaliczyć można stół projektu Edwarda Barbera i Jay’a Osgerby’ego dla B&B Italia, który sam w sobie jest rzeźbą. Cechuje się posągowym wyglądem, nadającym aranżacji nuty modernistycznego stylu i wzbogaca je o atmosferę tajemniczości. Warto również zwrócić uwagę na wielkoformatową płaskorzeźbę autorstwa Igora Dobrowolskiego. Przyciąga ona na myśl luksus i przepych. Jest jednak nośnikiem przeciwstawnych treści – wyryte w niej napisy i łączące z nimi rysunki opowiadają historie o nieuregulowanej sytuacji pracowników fizycznych na całym świecie.

22-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Kolejnym przyciągającym uwagę obiektem jest oświetlenie marki BOMMA, stworzone z ręcznie formowanych kryształowych sześcianów, otoczonych z trzech stron wypolerowanym, metalowym elementem. Inspiracją do stworzenia kolekcji był piryt – złoty kamień w kształcie idealnej kostki. W apartamencie wyodrębniono także strefę relaksu. Znajduje się w niej zatem komfortowy fotel projektu Antonio Citterio. Umieszczony został w taki sposób, aby móc podziwiać panoramę Warszawy z widokiem na więżę zegarową Pałacu Kultury i Nauki. Również tu znalazło się miejsce na sztukę. Surowy charakter widocznej konstrukcji budynku przełamuje rzeźba Wojciecha Pąkowskiego. Do tego zdecydowano się na dywan o nieregularnej formie, który doskonale wpisuje się w narożnik mieszkania, podkreślając jego trójkątny kształt.

15-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
17-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
16-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Harmonia

W sypialniach także bazuje beż, grafit i brąz, które ocieplone zostały strukturalnymi tkaninowymi tapetami. Pokój gościnny został optycznie powiększony dzięki zastosowaniu otwartej garderoby z lustrzanymi frontami szuflad. W sypialni master znajduje się system modułowy, który dzieli długą ścianę sypialni. Obok łóżka tradycyjną szafkę nocną zastąpiono dekoracyjną lampą. Także w tym pomieszczeniu znalazło się miejsce na sztukę, w związku z tym nad łożem zawisła grafika Wojciecha Pąkowskiego.


Projekt: MOW design

Fot. Martyna Rudnicka

12-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
13-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka
14-min.jpg
Fot. Martyna Rudnicka

Pozostałe artykuły:

Wnętrza z widokiem na Śródmieście
Elegancki, jednopoziomowy apartament o powierzchni prawie 180 m2 znajduje się na najwyższym piętrze inwestycji Rezydencji...
czytaj więcej
Z nutką vintage
Gospodarze są miłośnikami designu i sztuki z minionych lat. We wnętrzu ich mieszkania musiały zatem znaleźć się połączenia...
czytaj więcej