Z nutką vintage

Z nutką vintage

Gospodarze są miłośnikami designu i sztuki z minionych lat. We wnętrzu ich mieszkania musiały zatem znaleźć się połączenia zimnych beży, drewna oraz tkanin, które stanowią idealne tło dla domowej galerii. Dumnie prezentuje się ona w postaci grafik, sitodruków i fotografii polskich artystów.
1:00 min
0
0

Spójna całość


Inwestorzy mieli już opracowaną wizję nowego mieszkania. O pomoc w postawieniu kropki nad i zwrócili się do pracowni Grupa NONO, która zajmuje się wykonaniem projektu wraz z realizacją pod klucz. Mieszkanie o powierzchni 68 m2 składa się z części dziennej, sypialni, gabinetu, łazienki i spiżarki. Wszystkie te pomieszczenia mimo różnych funkcji stanowią aranżacyjną całość. Efekt ten udało się uzyskać dzięki użyciu tych samych kolorów, materiałów i podobnych faktur. Podłogę pokryto drewnianą jodełką francuską, a wysokie listwy przypodłogowe i sztukateryjne gzymsy sufitowe nadają wnętrzu elegancji.

Autor:
Redakcja
Data:
10.05.2024
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7529-15-min.jpg
Fot. ONI studio

Domowa galeria

Na część dzienną składa się kuchnia połączona z salonem. W strefie dominują subtelne beże z nutką szarości, które tworzą doskonałe tło dla sofy z rudym, tapicerowanym obiciem. Tuż nad nią znajduje się prywatna galeria właścicieli, która jest nieustannie rozbudowywania. Obok znajduje się kuchnia z jasną zabudową wykonaną na wymiar. Koniec blatu roboczego wyznaczają dwa symetryczne słupki zabudowy. W jednym z nich ukryto lodówkę, w drugim zaś piekarnik i mikrofalę. Nad mineralnym blatem ułożono szkliwioną mozaikę, która wprowadza element dekoracyjny. Obok znajduje się witryna na domową porcelanę oraz kącik kawowy, który w  przyszłości będą zdobić różne rodzaje ziaren oraz filiżanki z dawnych epok. 

Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7513-14-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7469-10-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7403-5-min.jpg
Fot. ONI studio

Umowną granicę między częścią kuchenną a salonem stanowi wyspa połączona ze stołem. Ustawiono przy niej dwa, komfortowe hokkery, na których właściciele zasiadają do porannej kawy, a przy stole spożywają wspólnie posiłki.  Animuszu dodają różne zestawy krzeseł: drewniane oraz tapicerowane w kolorze zgaszonej zieleni. Naturalne barwy podkreślono biżuteryjnymi dodatkami w kolorze mosiądzu w postaci kranu, uchwytów szafek kuchennych oraz drewna widocznego w ramkach włączników i kontaktów marki Kontakt-Simon.

Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7444-8-min.jpg
Fot. ONI studio

- W projektowaniu wnętrza poza układem funkcjonalnym i kolorystycznym bardzo ważny jest dla nas detal. Tu nie ma rzeczy przypadkowych. Bardzo dokładnie zestawiamy ze sobą materiały, formy, kształty, by razem tworzyły spójną całość. Dlatego też zdecydowaliśmy się przy tym projekcie na  kolekcję Detail 82 od Kontakt - Simon. Pozwala ona na kompletowanie różnych zestawień kolorystycznych, wybierając oddzielnie klawisze lub gniazda elektryczne oraz ramki. Dzięki temu ten osprzęt jest niezwykle elegancki i pięknie współgra z wnętrzem - mówi Karolina Szyszka architektka i właścicielka Grupy NONO.Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7552-17-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7498-12-min.jpg
Fot. ONI studio

Pomieszczenia z duszą

Sypialnię zachowano w takiej samej kolorystyce, jaką znajdziemy w pozostałych pomieszczeniach w mieszkaniu. Jednak tutaj jodełka ustępuje miejsca jasnej wykładzinie, dzięki której udało się uzyskać przytulny klimat w pomieszczeniu. Dumnie prezentujące się komfortowe łoże zachęca do odpoczynku po wymagającym dniu. Naprzeciwko ustawiono toaletkę w kolorze orzecha włoskiego. Uroku dodaje szafa, której drzwi wykończono wiedeńską plecionką.

Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7733-25-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7754-26-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7759-27-min.jpg
Fot. ONI studio

Równie przytulna jest łazienka, w której szafka umywalkowa została wykonana ze znanego już orzecha włoskiego. Klimat saloniku kąpielowego wprowadza komoda na nóżkach z lat 60-tych oraz nablatowa umywalka. Ukłonem w stronę czasów PRL są małe kafelki nad wanną, którym towarzyszy drobna mozaika. Połączenie jasnych barw, mebli vintage i klasycznych nawiązań sprawia, że mieszkanie jest przytulne i nietuzinkowe, czyli dokładnie takie o jakim marzyli inwestorzy.


Projekt: Grupa NONO

Fot. ONI studio


Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7327-1-min.jpg
Fot. ONI studio
Nono_AlPokoju_��_ONI_Studio_7348-3-min.jpg
Fot. ONI studio

Polecane artykuły:

Miks cytryny z pomarańczą. Kawalerka w Warszawie
Niewielki metraż zawsze jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Należy bowiem obrać taką koncepcję, aby wydobyć jak najwięcej...
czytaj więcej
Rodzinny apartament pełen barw
Na warszawskim Żoliborzu znajduje się ponad 100 m2 mieszkanie bogate w kolory. Podczas tworzenia projektu, Magdalena Dobródzka...
czytaj więcej