Miks cytryny z pomarańczą. Kawalerka w Warszawie

Miks cytryny z pomarańczą. Kawalerka w Warszawie

Niewielki metraż zawsze jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Należy bowiem obrać taką koncepcję, aby wydobyć jak najwięcej z małej przestrzeni. Marta Iglewska oraz Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Właśnie w taki sposób podeszli do projektu 38-metrowej kawalerki.
1:00 min
0
0

Pełnia energii życiowej


Właścicielem niedużej kawalerki jest młody, pełny werwy mężczyzna. Architekci chcieli zatem odzwierciedlić jego życiową ekspresję w aranżacji. Postawili zatem na minimalizm z dużą dawką koloru. Wybór padł na odcienie z palety żółcieni i pomarańczy, które niczym sok z cytrusów, dodają wigoru i wprawiają w dobry nastrój. - Mieszkanie w stanie deweloperskim trafiło w nasze ręce z zadaniem wykonania projektu dla młodego mężczyzny. Jednym z motywów przewodnich miały być energetyzujące i żywe kolory. Połączyliśmy je z modernistycznymi i surowymi elementami, co stworzyło intrygującą mieszankę barw i kształtów – opowiada arch. Marta Iglewska.


Autor:
Redakcja
Data:
09.05.2024
Interiorsy_sw_wincentego_13 Duży-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Interiorsy_sw_wincentego_15 Duży-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy
Interiorsy_sw_wincentego_17 Duży-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Młodzieńcza siła

Już po przekroczeniu progu witani jesteśmy energią i zapałem. W strefie wejścia znajdują się ściana pokryta kredową farbą, na której można odpisać dowolny slogan i w razie humoru odpowiednio go zmienić. Tu również znajduje się wejście do łazienki i sypialni. W opozycji do pomieszczeń o charakterze prywatnym staje otwarta strefa dzienna w postaci salonu z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie przestrzeni mimo niewielkiego metrażu. To wrażenie dodatkowo uzupełniają optyczne triki.

Interiorsy_sw_wincentego_01 Duży-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

We wnętrzu znajdziemy zatem dużą lustrzaną taflę na ścianie z kominem wentylacyjnym przy wejściu do salonu, która multiplikuje przestrzeń. Do tego w salonie znajdują się duże okna bez firan i zasłon, które zadba o odpowiednią ilość światła. Efekt, ten został pogłębiony dzięki lekkim meblom na nóżkach i wiszącym półkom. Takie rozwiązanie zapewnia przestrzeń czystą i uporządkowaną. Kolor odgrywa główną rolę dekoracyjną. Minimalistyczne wnętrze ożywia niewielka, cytrynowa sofa, która przyciąga uwagę po wejściu w tę strefę. Taką samą rolę spełniają kolorowe krzesła oraz zabudowa kuchni.

Interiorsy_sw_wincentego_11 Duży-min-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Codzienna dawka witamin

Aneks kuchenny jest zdecydowania perełką aranżacji. Umieszczone we wnęce stanowi tło dla salonu, przy jednoczesnym zachowaniu wygody podczas codziennej rutyny i gotowania. Wykonana na wymiar zabudowa została poprowadzona na wysokość pomieszczenia. Zyskała matowe fronty, które skrywają niezbędne sprzęty AGD oraz oferują całkiem sporą ilość miejsca do przechowywania. Pozbawione uchwytów pionowe drzwiczki dodatkowo powiększają optycznie wnętrze. Na ich tle wyraźnie odcięto strefę roboczą z płytą grzewczą i zlewozmywakiem, ujętą w pomarańczową ramę. Całość podświetlona została taśmami led.


Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Interiorsy_sw_wincentego_04 Duży-min.png
Fot. Materiały prasowe Interiorsy

Polecane artykuły:

W otoczeniu rzeki. Apartament w stylu modern classic
W sercu wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej powstała nowa inwestycja. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników spokoju. Mimo...
czytaj więcej
Stylowe wnętrze pełne kolorów, faktur i materiałów
Aktualnie w świecie wnętrzarskim funkcjonalność i estetyka są cechami, które muszą iść w parze. Stylowe wnętrze jest zatem...
czytaj więcej