Stylowe wnętrze pełne kolorów, faktur i materiałów

Stylowe wnętrze pełne kolorów, faktur i materiałów

Aktualnie w świecie wnętrzarskim funkcjonalność i estetyka są cechami, które muszą iść w parze. Stylowe wnętrze jest zatem czymś więcej niż tylko wystrojem. Można rzec, że jest to manifestacja osobowości, gustu i harmonii. Obserwuje się coraz większy popyt na wnętrza unikalne i eleganckie, które prezentują wyjątkowy charakter.
1:00 min
0
0

Harmonijne zestawienie elementów


Stylowe wnętrze zawiera nie tylko luksus, ale i umiejętnie dobrane elementy. Dla osiągnięcia tego efektu należy odpowiednio dobrać kolorystykę, nowoczesne akcenty, wysokiej jakości materiały oraz zadbać o detale. Oprócz eleganckiego wyglądu w aranżacji liczy się przede wszystkim funkcjonalność. „Dom w Leżajsku o powierzchni 260m2 został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Po kilku latach mieszkania, inwestorzy zwrócili się do nas o pomoc w ponownym zaprojektowaniu wnętrz, ponieważ ich pierwotny pomysł już im się nie podobał. Potrzebowali zmiany” mówi projektantka Barbara Steciak. „Zaczęliśmy od długiej rozmowy o tym, co im się podoba, a co nie. A także zdefiniowaliśmy, co dla nich oznacza funkcjonalna przestrzeń. Każdy z nas inaczej ją rozumie i inaczej z danej przestrzeni korzysta.” dodaje.

Autor:
Redakcja
Data:
23.04.2024
Dom projektu VIVA DESIGN_6-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN

Mariaż kolorów, materiałów i stylów

Sercem tej aranżacji jest przestronny salon z antresolą. W strefie wypoczynkowej dominują wygodne meble w zestawieniu z neutralnymi barwami. W centralnym punkcie pomieszczenia zamontowano zatem kominek, a po przeciwnej stronie znalazła się zabudowa meblowa, która jest połączeniem drewna i elementów stalowych. We wnętrzu znajdziemy ciepłe zestawienie brązów, które przełamane zostały klasyczną czernią widoczną w detalach takich jak wzorzysty dywan. Dopełnieniem stała się sporych rozmiarów lampa zawieszona nad strefą wypoczynku. „Lubię, kiedy takie elementy jak oświetlenie są dopełnieniem we wnętrzu. Dzisiaj nie musimy już wybierać między ładną a praktyczną lampą. Te dwa kluczowe elementy zamykają się w jednym produkcie. Zależało mi na oświetleniu, które robi wrażenie i jest dekoracją nie tylko po zmroku, ale i w dzień” mówi projektantka.

Dom projektu VIVA DESIGN_5-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN
Dom projektu VIVA DESIGN_16-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN
Dom projektu VIVA DESIGN_9-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN

Półotwarta kuchnia

Obok salonu za zabudową znajduje się półotwarta kuchnia„Kuchnia w tym domu, to przestrzeń półotwarta. Z wyspą, dużą ilością blatów i szafek. Idealna dla osób, które kochają gotować. Tu funkcjonalność była kluczowa, ale pokusiłam się też o stworzenie przestrzeni, gdzie króluje kolor. A tu numerem jeden jest szałwiowy, który pięknie wygląda z drewnem” mówi Barbara Steciak. „Bardzo lubię to zestawienie – dziś jest na pewno modne, ale mam przeczucie, że będzie ponadczasowe” dodaje. Warto zauważyć, że architektka odważnie miksuje ze sobą materiały, kształty i kolory. W kuchni dominują kanty, za to w jadalni królują krągłości. Do owalnego stołu dostawiono krzesła z miękką tapicerką, które zachęcają do spędzenia na nich długich godzin w towarzystwie bliskich. Również tu panuje pełna harmonia między odcieniami brązów, beży, czy złota a drewnem i metalowymi elementami.

Dom projektu VIVA DESIGN_1-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN
Dom projektu VIVA DESIGN_8-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN
Dom projektu VIVA DESIGN_3-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN
Dom projektu VIVA DESIGN_14-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN

Nuta wyciszenia

Podobne zestawienie barw widnieje także w sypialni właścicieli. Pomieszczenie to cechuje się przytulnością i elegancją. Ten efekt udało się uzyskać dzięki połączeniu kamienia na ścianie z drewnem i tapicerowanym zagłówkiem, co pozwala na przełamanie chłodu wprowadzonego przez naturalny kamień. 

Główną cechą stylowych aranżacji jest indywidualizm. W związku z tym architekci starają się wychodzić poza schematy, dzięki czemu uzyskują unikalne przestrzenie, które są odzwierciedleniem charakteru i pasji mieszkańców. We wnętrzach widujemy coraz częściej inspiracje naturą, sztuką czy kulturą, by uzyskać przestrzeń pełną życia i osobowości.


Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN

Dom projektu VIVA DESIGN_11-min.jpg
Fot. Materiały prasowe VIVA DESIGN

Polecane artykuły:

Ciepłe wnętrza domu w Warszawie
Jednorodzinny dom w Warszawie jest utrzymany w stylu nowoczesnym. Eleganckie i ciepłe wnętrza wypełniają wysokiej jakości...
czytaj więcej
 Funkcjonalne mieszkanie z antresolą w Białymstoku
Inwestorka marzyła o wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, ale z nutą domowej przytulności. Aby stały się rzeczywistością...
czytaj więcej