Funkcjonalne mieszkanie z antresolą w Białymstoku

Funkcjonalne mieszkanie z antresolą w Białymstoku

Inwestorka marzyła o wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, ale z nutą domowej przytulności. Aby stały się rzeczywistością, podjęła współpracę z Anną Łukszą z pracowni She-Art. Architektka w swoich projektach doskonale łączy potrzeby i oczekiwania klientów z funkcjonalnością i dobrym stylem. Anna Łuksza przekuła marzenia klientki w piękną realizację z efektownymi elementami drewna palisandrowego.
2:00 min
0
1

Mieszkanie o powierzchni 75 metrów kwadratowych z antresolą znajduje się w Białymstoku. To prywatna oaza inwestorki, dla której estetyka i funkcjonalność są równie istotne. Niewielki metraż nie pozwalał na nieprzemyślane rozwiązania, dlatego zgłosiła się do pracowni She-Art. Cechą charakterystyczną projektów Anny Łukszy są realizacje nienachalne i nieprzekombinowane, a co najważniejsze – spełniające potrzeby klientów.

Autor:
Redakcja
Data:
17.04.2024
Przedpokój z fornirowaną szafą w połysku, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

- Przed małą przestrzenią stanęły całkiem spore oczekiwania inwestorki. Pragnęła ona by niewielkie mieszkanie z antresolą zamieniło się w pełni funkcjonalną przestrzeń, dopasowaną do jej potrzeb i osobowości. Miało być nowocześnie, minimalistycznie i przede wszystkim funkcjonalnie. W roli głównej miał się zaś pojawić palisander – drewno o dość ciemnym wybarwieniu, wpadającym w czerwień. Ponieważ z reguły ciemne kolory nie sprzyjają małym przestrzeniom, postawiłam na biel oraz lakierowane powierzchnie, pięknie odbijające światło. Zdobią one fronty licznych zabudów stałych, powiększając optycznie przestrzeń – tłumaczy architekt Anna Łuksza.

Projekt Anna Łuksza Fot. Tomasz Markowski IMG_1501-HDR-Pano.jpg
Fot. Tomasz Markowski

Rozwiązania funkcjonalne

Architektka przykłada ogromną wagę do detali. Świadczą o tym między innymi grzejniki Flat Line marki Vasco. Mają minimalistyczne formy, które doskonale wpasowują się w założenia projektowe. Proste bryły grzejników powtarzają kolory i formy zastosowane przez architektkę we wnętrzach. Niczym nowoczesne dzieła sztuki dodają „kropkę nad i” w całej aranżacji.


- Mieszkanie w stanie deweloperskim wyposażone było już w grzejniki. Jednak ich gabaryty, umiejscowienie, a przede wszystkim nieciekawa estetyka w żaden sposób nie wpisywały się w projekt wnętrza. Dodatkowo zajmowały one zbyt dużo miejsca, które w tym przypadku było na wagę złota. Dlatego zdecydowałam się na dekoracyjne modele od Vasco, które często wybieram do swoich projektów. I tym razem był to strzał w dziesiątkę. Minimalistyczne grzejniki Flat Line nie tylko pozwoliły optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ale też doskonale wpisały się w przyjęty styl aranżacyjny, stając się oryginalną ozdobą ścienną – mówi Anna Łuksza.

Bała, nowoczesna kuchnia, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

Musimy pamiętać, że podstawową funkcją grzenika jest przede wszystkim ogrzewanie pomieszczenia. Są niezbędnym technicznie elementem wyposażenia wnętrz w naszym klimacie. Funkcjonalność jest także najistotniejszym elementem tej realizacji. W przedpokoju znajdują się wysokie, pojemne zabudowy w wysokim połysku. Gładkie fronty odbijają świało i powiększają optycznie przestrzeń. Regularne, klarowne podziały nadają aranżacji rytm i tworzą wrażenie harmonii we wnętrzu.

Nowoczesny przedpokój ze schodami, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

Obok wejścia znajduje się też ergonomiczna zabudowa kuchenna. W dobrze zaprojektowanej kuchni przygotowywanie posiłków staje się czystą przyjemnością. Dużo miejsca do przechowywania ułatwia utrzymanie porządku a duże blaty zapewniają wygodną przestrzeń roboczą.  Do atutów kuchni należy też osobna spiżarnia z wejściem ukrytym w fornirowanej zabudowie.

Nowoczesny salon z betonową ścianą, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

Przede wszystkim wygoda

Strefa wypoczynkowa jest wyposażona w dwie komfortowe sofy w odcieniu ciemnej czerwień i szarości. Inwestorka ma tu wygodne miejsce do relaksu i spotkań w gronie najbliższych. Kolorystyka mebli nawiązuje do japońskiego minimalizmu i dobrze koresponduje z odcieniami palisandru i betonu. Układ mebli wypoczynkowych przy ścianie telewizyjnej tworzy zamkniętą kompozycję i sprawia, że otwarta przestrzeń jest klarowna i uporządkowana. Zgodnie z wytycznymi stylu minimalistycznego, architektka ograniczyła ilość elementów wyposażenia do niezbędnego minimum. Zamiast dekoracji, wykorzystano tu intrygujący rysunek drewna w różnych wydaniach, fakturę betonu i innych materiałów wykończeniowych.

Nowoczesna strefa dzienna ze schodami na piętro, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

Łazienka jest utrzymana w klimacie prywatnego SPA. Luksusowy charakter pomieszczenia tworzy dekoracyjny kamień nad wanną. To miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować po ciężkim dniu. Architektka Anna Łuksza konsekwentnie utrzymała aranżację w spójności z pozostałymi pomieszczeniami w mieszkaniu. To elegancka i funkcjonalna przestrzeń, w której domownicy mogą żyć i wygodnie, i pięknie.

Projekt: She-Art Aranżacja Wnętrz Anna Łuksza

Zdjęcia: Tomasz Markowski

Łazienka SPA z kamieniem nad wanną, Projekt Anna Łuksza
Fot. Tomasz Markowski

Podobne artykuły

Aranżacja z duszą – zwycięski projekt w Konkursie Wnętrze Roku
Firma Pfleiderer zorganizowała Konkurs Wnętrze Roku. Autorką zwycięskiego projektu jest Martyna Jaworska z pracowni Ma.Sphera...
czytaj więcej
Gdański apartament w segmencie premium
To mieszkanie trudno zdefiniować w zaledwie kilku słowach. Starannie dobrana kolorystyka i wyposażenie tworzą wrażenie minimalistycznego...
czytaj więcej