W otoczeniu rzeki. Apartament w stylu modern classic
Układ funkcjonalny
Zanim jednak apartament nabrał obecnych kształtów, trzeba było ponownie rozplanować jego układ funkcjonalny. - Zmiany układu ścian były wprowadzane jeszcze na etapie budowie, tzw. zmian lokatorskich. Pierwotnie mieszkanie miało zupełnie inny układ, z podziałem na wiele mniejszych pomieszczeń i bardzo małą część dzienną. Głównym założeniem była taka zmiana układu funkcjonalnego, aby uzyskać reprezentacyjną część dzienną z kuchnią (teraz ma ok. 50m2), master bedroom z osobną łazienką i wygodne pozostałe sypialnie. Udało się też wyodrębnić dodatkowe funkcjonalne przestrzenie - pralnia, schowek, spiżarnia – opowiada architektka wnętrz Joanna Węgłowska z pracowni Decoroom.
W ten sposób wnętrza apartamentu zyskały nie tylko na funkcjonalności, ale też stały się bardziej przestronne. – Zależy nam, aby nasze mieszkania zapewniały komfort użytkowania przez wiele kolejnych lat i były odpowiednie dla osób o różnych potrzebach, dlatego wykończenie jednego z naszych apartamentów powierzyliśmy Decoroom, naszemu sprawdzonemu partnerowi, który stworzył atrakcyjne i funkcjonalne wnętrze w nowoczesnym wydaniu – mówi Kamil Dominiak, project manager w Eiffage Immobilier Polska.
Przestronne wnętrze
Dzięki utrzymaniu jasnej kolorystyki optycznie powiększającej wnętrz,e naturalnym materiałom dodającej elegancji i nowoczesnym formom, zapewniającym komfort architektka wydobyła wszystkie atuty mieszkania. Całość zachowana została w stylu modern classic. W aranżacji dumnie prezentują się zdobne sztukaterie, charakterystyczne ryflowania, złote akcenty oraz miękkie, zaokrąglone linie mebli i dekoracji. - Miało być przestronnie i jasno. Sztukaterie miały tworzyć rytm podziałów i prowadzić do kolejnych części mieszkania. Odcięcie kolorystyczne części garderobianej w sypialni miało poprawić proporcję pomieszczenia i wyodrębnić tę strefę – wyjaśnia architektka.
Naturalne inspiracje
Strefą reprezentatywną jest otwarta część dzienna, która narzuca stylistyczny reżim pozostałym pomieszczeniom. Bazę aranżacyjną stanowi drewniana podłoga, która ociepla wnętrze. Gres imitujący naturalny kamień – Tubądzin Balance Stone mat – doskonale z nią koresponduje na zasadzie delikatnego kontrastu. Na ich tle znajdują się jasne zabudowy meblowe wykonane według autorskiego projektu w stolarni Decoroom, które zapewniają maksimum miejsca do przechowywania.
Komfort
Łazienki zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół. Projektantka, chcąc uzyskać estetyczne i funkcjonalne wnętrze postawiła na produkty marki Geberit. Zdecydowano się na stelaże podtynkowe Duofix czy odpływ liniowy. Również widoczne elementy wyposażenia pochodzą od tego samego producenta. W aranżacji znajdziemy zatem wannę Soana, umywalki myDay oraz toaletę myjącą z kolekcji AquaClean Sela. Efektowne formy połączono z praktycznymi rozwiązaniami i funkcjonalnością. Całość zwieńczono dekoracyjną armaturą z kolekcji Omnires Y.
Projekt: Decoroom
Fot. Marek Koptyński