Brodzik w nowoczesnej łazience

Brodzik w nowoczesnej łazience

Odpowiednio dobrany brodzik jest dopełnieniem kabiny prysznicowej. Współczesne produkty są trwałe i praktyczne, a ich wyjątkowe wzornictwo idealnie wpisuje się w minimalistyczny trend. Jaki brodzik wybrać do nowoczesnej łazienki?
2:00 min
0
4

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej decydujemy się na minimalistyczny wygląd strefy prysznica. Transparentne, minimalistyczne kabiny szklane współgrają z oszczędną formą brodzików i odpływów liniowych tworząc wygodną i praktyczną strefę kąpieli. Niskie brodziki idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, stają się we wnętrzu prawie niezauważalne. Brodziki z serii Zero mają zaledwie 40 mm wysokości. Możemy je montować bezpośrednio na wylewce, lub zlicować z płytkami. Dodatkową zaletą brodzików jest ich łatwy i szybki montaż. W porównaniu z odpływami liniowymi umieszczonymi w posadzce, montaż nie wymaga wykonania precyzyjnego spadku, wykonania odpowiedniej hydroizolacji łazienki, a co za tym idzie, fachowej wiedzy i umiejętności.

Autor:
Redakcja
Data:
27.05.2019
Excellent - Kabina Rols wraz z brodzikiem Zero
Niskie brodziki wyznaczają nowe trendy w przestrzeni prysznicowej. Fot. Excellent
Zero
Marka Excellent
sprawdź
Rols
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Rols KAEX.2612.1400.LP, KAEX.2606.1000.LP
Kabina prostokątna, szkło przezroczyste, profile chrom, 140x100x200 cm
sprawdź
Excellent Zero BREX.1203.170.080.WHN
Brodzik akrylowy prostokątny z klapką, 170x80 cm, biały
sprawdź
Nowoczesne kabiny prysznicowe
sprawdź

Jaki kształt wybrać?

Wybór konkretnego rozmiaru i kształtu brodzika powinien być podyktowany układem funkcjonalnym naszej łazienki. W małych mieszkaniach w bloku, łazienkach trudnych do aranżacji, najczęściej decydujemy się na mniejsze, kwadratowe brodziki lub modele narożne, które zajmują niewiele miejsca. W większych łazienkach warto sięgnąć po modele prostokątne, które zagwarantują nam przestronną strefę kąpieli. W gamie produktów Zero odnajdziemy 16 modeli brodzików, 3 kwadratowe i aż 13 modeli brodzików prostokątnych. Tak szeroki wybór jest gwarancją dopasowania odpowiedniego rozmiaru do wnętrza naszej łazienki.

 

Excellent - Kabina Mazo wraz brodzikiem Zero
Kwadratowy brodzik to doskonałe rozwiązanie do łazienki o każdym metrażu. Fot. Excellent
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN
Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm, biały
sprawdź
Zero
Marka Excellent
sprawdź

Postaw na jakość

Podczas wyboru brodzika, warto przyjrzeć się parametrom technicznym, materiałom. Brodziki Zero wykonane są w całości z akrylu sanitarnego, dzięki czemu nie odbarwiają się, są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Brodziki akrylowe utrzymują temperaturę otoczenia, dzięki czemu, stąpając bosymi stopami, nie będziemy narażeni na nieprzyjemny chłód. 

Akrylowy brodzik kwadratowy Excellent Zero
W serii brodzików ZERO, klapka od odpływu wykonana wykonana jest z tego samego materiału, co brodzik. Fot. Excellent
Zero
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN
Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm, biały
sprawdź

Ważne detale

W nowoczesnych wnętrzach królują jednolite powierzchnie, ten trend dotyczy również wykończenia materiałów wyposażenia łazienek. Klapki w brodzikach Zero zostały wykonane z tego samego materiału jak cały brodzik-akrylu sanitarnego. Klapka z magnesem pozycjonującym sprawia, że odpływ staje się prawie niezauważalny i razem z powierzchnią brodzika tworzy jednolitą powierzchnię, która doskonale wpisuje się w minimalistyczną stylistykę. Podczas zakupu pamiętajmy o zakupie syfonu. Do niskich brodzików z serii ZERO wybierzmy dedykowany, niski syfon z możliwość czyszczenia od góry.

brodzik-excellent-zero.jpg
Brodziki Zero pozwalają na montaż w posadzce licując się z płytką lub bezpośrednio na wylewce. Fot. Excellent

Odpowiednia kabina

Niskie brodziki dobrze komponują się z kabinami o lekkiej, minimalistycznej konstrukcji. Do serii Zero z powodzeniem dopasujemy kabiny MAZO lub ROLS, których wyjątkowy design dopełni nowoczesne wnętrze. Konstrukcja kabin opiera się na prostych, cienkich profilach aluminiowych. W połączeniu z płaską bryłą brodzika stworzą zgrany duet, idealnie wpisujący się w stylistykę nowoczesnego wnętrza.

Nowoczesne kabiny prysznicowe
Minimalistyczne formy, starannie wykończone detale kabin prysznicowych idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje łazienek. Wybór kabiny prysznicowej...
czytaj więcej
-15%
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN

Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm, biały

855,00 PLN 726,70 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie

-15%
Excellent Zero BREX.1203.100.090.WHN

Brodzik akrylowy prostokątny z klapką, 100x90 cm, biały

1 005,00 PLN 854,20 PLN

Dostępność: 4 szt.

Podobne artykuły

Eventa - idealnie dopasowana kabina prysznicowa
Aranżując łazienkę, często stoimy przed trudnym wyborem odpowiedniej kabiny prysznicowej. Co zrobić, jeśli gotowe modele...
czytaj więcej
Kwadratowa łazienka - pomysły i inspiracje
Regularne wnętrze, bez wnęk i wykuszy pozwala nam na aranżacje nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni. Niezależnie od...
czytaj więcej