Brodzik w nowoczesnej łazience

Brodzik w nowoczesnej łazience

Odpowiednio dobrany brodzik jest dopełnieniem kabiny prysznicowej. Współczesne produkty są trwałe i praktyczne, a ich wyjątkowe wzornictwo idealnie wpisuje się w minimalistyczny trend. Jaki brodzik wybrać do nowoczesnej łazienki?
2:00 min
0
4

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej decydujemy się na minimalistyczny wygląd strefy prysznica. Transparentne, minimalistyczne kabiny szklane współgrają z oszczędną formą brodzików i odpływów liniowych tworząc wygodną i praktyczną strefę kąpieli. Niskie brodziki idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, stają się we wnętrzu prawie niezauważalne. Brodziki z serii Zero mają zaledwie 40 mm wysokości. Możemy je montować bezpośrednio na wylewce, lub zlicować z płytkami. Dodatkową zaletą brodzików jest ich łatwy i szybki montaż. W porównaniu z odpływami liniowymi umieszczonymi w posadzce, montaż nie wymaga wykonania precyzyjnego spadku, odpowiedniej hydroizolacji, a co za tym idzie, fachowej wiedzy i umiejętności.

Autor:
Redakcja
Data:
27.05.2019
Excellent - Kabina Rols wraz z brodzikiem Zero
Niskie brodziki wyznaczają nowe trendy w przestrzeni prysznicowej. Fot. Excellent
Zero
Marka Excellent
sprawdź
Rols
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Rols KAEX.2612.1400.LP, KAEX.2606.1000.LP
Kabina prostokątna, 140x100 cm
sprawdź
Excellent Zero BREX.1203.170.080.WHN
Brodzik akrylowy prostokątny z klapką, 170x80 cm
sprawdź
Nowoczesne kabiny prysznicowe
sprawdź

Jaki kształt wybrać?

Wybór konkretnego rozmiaru i kształtu brodzika powinien być podyktowany układem funkcjonalnym naszej łazienki. W małych mieszkaniach w bloku, łazienkach trudnych do aranżacji, najczęściej decydujemy się na mniejsze, kwadratowe brodziki lub modele narożne, które zajmują niewiele miejsca. W większych łazienkach warto sięgnąć po modele prostokątne, które zagwarantują nam przestronną strefę kąpieli. W gamie produktów Zero odnajdziemy 16 modeli brodzików, 3 kwadratowe i aż 13 modeli brodzików prostokątnych. Tak szeroki wybór jest gwarancją dopasowania odpowiedniego rozmiaru do wnętrza naszej łazienki.

 

Excellent - Kabina Mazo wraz brodzikiem Zero
Kwadratowy brodzik to doskonałe rozwiązanie do łazienki o każdym metrażu. Fot. Excellent
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN
Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm
sprawdź
Zero
Marka Excellent
sprawdź

Postaw na jakość

Podczas wyboru brodzika, warto przyjrzeć się parametrom technicznym, materiałom. Brodziki Zero wykonane są w całości z akrylu sanitarnego, dzięki czemu nie odbarwiają się, są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Brodziki akrylowe utrzymują temperaturę otoczenia, dzięki czemu, stąpając bosymi stopami, nie będziemy narażeni na nieprzyjemny chłód. 

Akrylowy brodzik kwadratowy Excellent Zero
W serii brodzików ZERO, klapka od odpływu wykonana wykonana jest z tego samego materiału, co brodzik. Fot. Excellent
Zero
Marka Excellent
sprawdź
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN
Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm
sprawdź

Ważne detale

W nowoczesnych wnętrzach królują jednolite powierzchnie, ten trend dotyczy również wykończenia materiałów wyposażenia łazienek. Klapki w brodzikach Zero zostały wykonane z tego samego materiału jak cały brodzik-akrylu sanitarnego. Klapka z magnesem pozycjonującym sprawia, że odpływ staje się prawie niezauważalny i razem z powierzchnią brodzika tworzy jednolitą powierzchnię, która doskonale wpisuje się w minimalistyczną stylistykę. Podczas zakupu pamiętajmy o zakupie syfonu. Do niskich brodzików z serii ZERO wybierzmy dedykowany, niski syfon z możliwość czyszczenia od góry.

brodzik-excellent-zero.jpg
Brodziki Zero pozwalają na montaż w posadzce licując się z płytką lub bezpośrednio na wylewce. Fot. Excellent

Odpowiednia kabina

Niskie brodziki dobrze komponują się z kabinami o lekkiej, minimalistycznej konstrukcji. Do serii Zero z powodzeniem dopasujemy kabiny MAZO lub ROLS, których wyjątkowy design dopełni nowoczesne wnętrze. Konstrukcja kabin opiera się na prostych, cienkich profilach aluminiowych. W połączeniu z płaską bryłą brodzika stworzą zgrany duet, idealnie wpisujący się w stylistykę nowoczesnego wnętrza.

Nowoczesne kabiny prysznicowe
Minimalistyczne formy, starannie wykończone detale kabin prysznicowych idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje łazienek. Na co zwracać uwagę podczas...
czytaj więcej
-15%
Excellent Zero BREX.1202.090.090.WHN

Brodzik akrylowy kwadratowy z klapką, 90x90 cm

800,00 PLN 679,00 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie

-15%
Excellent Zero BREX.1203.100.090.WHN

Brodzik akrylowy prostokątny z klapką, 100x90 cm

940,00 PLN 799,00 PLN
zobacz produkt

Dostępność: na zamówienie