Dom inspirowany naturą

Dom inspirowany naturą

Najnowszy projekt Katarzyny Piotrowskiej inspirowany naturą zaskakuje imponującym wykończeniem wnętrz, starannie dobraną kolorystyką. Zaglądamy do wnętrz domu w Serocku.
1:30 min
0
0

Naturalna paleta barw, dużo bieli, widoki z okna współgrające z wnętrzami. Katarzyna Piotrowska, zgodnie z życzeniem inwestora, wykorzystała w przestrzeni materiały funkcjonalne, ale ściśle związane z naturą.
We wnętrzach możemy odnaleźć bielone drewno na podłodze w strefie dziennej oraz w części prywatnej, prawdziwy marmur, który dominuje w łazience, a także len, który jest tekstylnym motywem przewodnim całej aranżacji. Cegła, która pamięta czasy Powstania Warszawskiego, wnosi do wnętrza autentyczny akcent.

Autor:
Redakcja
Data:
05.07.2021
Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (10).jpg
W centrum strefy dziennej znajduje się kominek z białą, minimalistyczną obudową. Fot. Fotomohito

„Ten projekt wyróżnia zarówno spójność we wnętrzach, jak i zachowanie harmonijnej relacji projektu z naturą. Jest to połączenie nowoczesności z przytulnością, funkcjonalności z dobrym designem i jakością” – mówi Katarzyna Piotrowska i jednocześnie podkreśla, że w inwestycji zlokalizowanej w Serocku niebagatelną rolę odgrywa również oświetlenie.

Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (11).jpg
Oryginalne, białe schody stanowią we wnętrzu ciekawy akcent. Na antresoli zaaranżowano wygodną przestrzeń do spania. Fot. Fotomohito

Gra światłem

Starannie dobrane oświetlenie jest podstawą dobrze zaprojektowanego, funkcjonalnego wnętrza. Ze względu na niską wysokość pomieszczenia, dobór opraw oświetleniowych, był wyjątkowo trudnym zadaniem. W projekcie wykorzystano oprawy AQForm, które wyróżnia ciekawa forma i jakość światła. W kuchni wybrano reflektory z kolekcji ROTTO, które można obracać wokół własnej osi. Dzięki temu możemy swobodnie kierować oświetlenie w wybranym kierunku.

Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (7).jpg
Minimalistyczna kuchnia - połączenie drewna i bieli. Fot. Fotomohito
Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (8).jpg
Minimalistyczna kuchnia - połączenie drewna i bieli. Fot. Fotomohito
Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (12).jpg
jasną kolorystykę przełamuje ciepły odcień cegły i kolorowe obrazy umieszczone w ozdobnych ramach. Fot. Fotomohito
Jasne wnętrze Katarzyna Piotrowska (9).jpg
Klimatyczna sypialnia na antresoli. W całym wnętrzu dominują jasne barwy, naturalny len podkreśla charakter wnętrz. Fot. Fotomohito

Cała przestrzeń zajmuje powierzchnię ok 90 metrów, podzielona jest na dziewięć pomieszczeń. Podstawą realizacji stały sie funkcjonalne rozwiązania, które nie zaburzaja przyjętej koncepcji.


Projekt: Katarzyna Piotrowska

Zdjęcia: Fotomohito

Podobne artykuły:

Aranżacja czteropokojowego mieszkania
W tym wnętrzu nic nie jest przypadkowe. Mieszkanie w Pruszkowie nie tylko zachwyca spójną, nowoczesną aranżacją, każde z...
czytaj więcej
Nowoczesny dom w loftowym stylu
Ta aranżacja łączy różne cechy: minimalizm, odważne rozwiązania, nowoczesność. Teoretycznie połączenie tego w harmonijną...
czytaj więcej