Dom Od Nowa – wnętrza po gruntownym remoncie
115-metrowa powierzchnia parteru została poddana gruntownej przebudowie. Na podłogach ułożono nowe ogrzewanie podłogowe, nową instalację centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Część ścian wyburzono, aby uzyskać otwartą strefę dzienną. Większość pomieszczeń pozostała na swoim miejscu, jednak charakter przestrzeni zmienił się diametralnie. Teraz jest tu ergonomicznie i funkcjonalnie. Wnętrza zyskały więcej naturalnego światła. Efekt podkreśla odpowiednio dobrana kolorystyka, materiały i struktury. Aranżacja łączy klasyczną elegancję z nowoczesnymi nutami.
Sercem domu jest strefa dzienna – salon przechodzi w otwartą jadalnię i sąsiadującą z nimi kuchnię. Od strony wypoczynkowej zabudowa jest częściowo przesłonięta. Dominuje tu jasna, naturalna kolorystyka – beż oraz drewno, uzupełnione eleganckimi sztukateriami. Akcenty nowoczesności wprowadzą szare meble wypoczynkowe oraz okładziny w kuchni i podłogi w ciągach komunikacyjnych.
- Przestrzeń wypoczynkowa była kluczowa. Wcześniej z przedpokoju do strefy dziennej prowadziły małe drzwi. Zaproponowałam klientom, aby wyburzyć dużą część ścian. Tak oto powstały trzy jednakowej szerokości wejścia. Dało to spektakularny efekt! Wnętrze się powiększyło, wpadło tutaj więcej światła, a wszystkie pomieszczenia stały się jednością — tłumaczy architektka.
Z romantyczną nutą
O tym, jak starannie urządzone są wnętrza, świadczy wystrój łazienek. Większa z nich jest doskonałym dowodem kunsztu i umiejętności architektki Moniki Staniec. Uwagę zwraca tapeta łazienkowa z kwiecistym motywem, która wprowadza do wnętrza romantyczne akcenty. Podkreśla je pudrowo różowa szafka pod umywalkę, fronty zabudowy z pralką i suszarką oraz sztukateria. Innym kobiecym elementem jest także toaletka Pani domu, zlokalizowana na blacie przy oknie. Dla kontrastu architektka dodała tu również czarne sprzęty i złoto oraz chromowane dodatki, które zestawiła wbrew popularnym mitom dotyczącym urządzania wnętrz, jak sama mówi, „że coś do czegoś nie pasuje”.
Łazienka jest jednak nie tylko piękna, ale również doskonale funkcjonalna. Był to priorytetowy punkt na liście wytycznych Inwestorów. Dlatego projektantka postawiła na sprzęty i rozwiązania marki Geberit. Wisząca miska WC z deską wolnoopadającą Slim pochodzi z serii Geberit One. Wisi na stelażu podtynkowym Geberit Duofix, zestawionym z przyciskiem spłukującym Sigma. Wysokiej jakości wyposażenie łazienki z oferty sprawdzonego producenta zapewni bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie łazienki przez kolejne lata.
- Wybór produktów Gebeirt był wręcz oczywisty. Stelaże i przyciski tej marki są w zasadzie moim codziennym wyborem przy projektowaniu wnętrz, a tę decyzję podzielili właściciele. Moje sugestie odnośnie ceramiki od Geberit spotkały się z ich entuzjazmem. Jakość, dopracowane rozwiązania i światowy design spełniły ich oczekiwania – podkreśla Monika Staniec.
Wyposażenie marki Geberit znajduje się również w osobnej toalecie. Pojawia się tu ten sam element montażowy Geberit Duofix z przyciskiem Sigma. Tutaj jednak dopełnia go miska wisząca lejowa Rimfree z wolnoopadającą deską i umywalka blatowa z designerskiej serii Geberit Citterio. Pozwoliło to zachować elegancki i spójny wygląd wnętrza. Wyposażenie łazienki pięknie prezentuje się na tle szarych ścian, ocieplonych odcieniami drewna. Wystrój łazienek jest spójny z estetyką reszty pomieszczeń. Odnowiona przestrzeń sprawia, że inwestorzy w końcu czują się tu jak u siebie.
- Jest to wnętrze w całości wykonane „pod właścicieli” - ono do nich niesamowicie pasuje i teraz mają poczucie, że w końcu da się mieszkać w ich domu. To mnie cieszy najbardziej! Spełniłam swoją rolę jako architekt wnętrz – podsumowuje architektka.
Projekt: Monika Staniec Architekt Wnętrz
Fot: Stan Zajączkowski