Dom Od Nowa – wnętrza po gruntownym remoncie

Dom Od Nowa – wnętrza po gruntownym remoncie

Dom to nasza oaza, bezpieczna przystań. Wnętrza eksploatowane przez lata często przestają być funkcjonalne, a wystrój przestaje sprawiać nam radość. Dopiero efekt generalnego remontu uświadamia, jak bardzo potrzebowały metamorfozy. Architektka wnętrz Monika Staniec pokazała jak na nowo poczuć się jak u siebie we własnym domu.
2:00 min
0
0

Duży dom jest położony w malowniczej, spokojnej okolicy. Od 25 lat zamieszkuje go aktywne zawodowo małżeństwo. Kiedy dorosła już córka usamodzielniła się, właściciele zamiast przeprowadzki zdecydowali się na generalny remont. Przebudowa pozwoliła dostosować wnętrza do nowych potrzeb oraz odświeżyć wystrój do nieco bardziej współczesnych trendów. O pomoc w przygotowaniu nowego projektu wnętrz poprosili zaprzyjaźniona architektkę, Monikę Staniec. Ta decyzja stała się początkiem totalnej rewolucji.


- Weszłam do wnętrza, które miało już 25 lat! Było budowane przez małżeństwo z kilkuletnim stażem i „robione” według ówczesnych trendów, a w zasadzie ich braku, bez pomocy architekta wnętrz. Z właścicielami znaliśmy się na tyle dobrze, aby móc wprost powiedzieć: burzymy i to dużo! Tak też się stało – wspomina Monika Staniec.

Autor:
Redakcja
Data:
16.12.2022
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (23).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

115-metrowa powierzchnia parteru została poddana gruntownej przebudowie. Na podłogach ułożono nowe ogrzewanie podłogowe, nową instalację centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Część ścian wyburzono, aby uzyskać otwartą strefę dzienną. Większość pomieszczeń pozostała na swoim miejscu, jednak charakter przestrzeni zmienił się diametralnie. Teraz jest tu ergonomicznie i funkcjonalnie. Wnętrza zyskały więcej naturalnego światła. Efekt podkreśla odpowiednio dobrana kolorystyka, materiały i struktury. Aranżacja łączy klasyczną elegancję z nowoczesnymi nutami.

Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (14).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

Sercem domu jest strefa dzienna – salon przechodzi w otwartą jadalnię i sąsiadującą z nimi kuchnię. Od strony wypoczynkowej zabudowa jest częściowo przesłonięta. Dominuje tu jasna, naturalna kolorystyka – beże oraz drewno, uzupełnione eleganckimi sztukateriami. Akcenty nowoczesności wprowadzą szare meble wypoczynkowe oraz okładziny w kuchni i podłogi w ciągach komunikacyjnych.


 - Przestrzeń wypoczynkowa była kluczowa. Wcześniej z przedpokoju do strefy dziennej prowadziły małe drzwi. Zaproponowałam klientom, aby wyburzyć dużą część ścian. Tak oto powstały trzy jednakowej szerokości wejścia. Dało to spektakularny efekt! Wnętrze się powiększyło, wpadło tutaj więcej światła, a wszystkie pomieszczenia stały się jednością — tłumaczy architektka.

Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (15).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (21).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (17).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (19).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (22).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (20).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

Z romantyczną nutą

O tym, jak starannie urządzone są wnętrza, świadczy wystrój łazienek. Większa z nich jest doskonałym dowodem kunsztu i umiejętności architektki Moniki Staniec. Uwagę zwraca tapeta łazienkowa z kwiecistym motywem, wprowadza do wnętrza romantyczne akcenty. Podkreśla je pudrowo różowa szafka pod umywalkę, fronty zabudowy z pralką i suszarką oraz sztukateria. Kobiecym elementem jest także toaletka Pani domu, zlokalizowana na blacie przy oknie. Dla kontrastu architektka dodała tu również czarne sprzęty i złoto oraz chromowane dodatki, które zestawiła wbrew popularnym mitom dotyczącym urządzania wnętrz, jak sama mówi, „że coś do czegoś nie pasuje”.

Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (8).jpg
Fot. Stan Zajączkowski
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (6).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

Łazienka jest jednak nie tylko piękna, ale również doskonale funkcjonalna. Był to priorytetowy punkt na liście wytycznych Inwestorów. Dlatego projektantka postawiła na sprzęty i rozwiązania marki Geberit. Wisząca miska WC z deską wolnoopadającą Slim pochodzi z serii Geberit One. Wisi na stelażu podtynkowym Geberit Duofix, zestawionym z przyciskiem spłukującym Sigma. Wysokiej jakości wyposażenie łazienki z oferty sprawdzonego producenta zapewni bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie łazienki przez kolejne lata.


- Wybór produktów Geberti był wręcz oczywisty. Stelaże i przyciski tej marki są w zasadzie moim codziennym wyborem przy projektowaniu wnętrz, a tę decyzję podzielili właściciele. Moje sugestie odnośnie ceramiki od Geberit spotkały się z ich entuzjazmem. Jakość, dopracowane rozwiązania i światowy design spełniły ich oczekiwania – podkreśla Monika Staniec.

Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski
Fot. Stan Zajączkowski
Sigma21
Marka Geberit
sprawdź
Geberit One 500.201.01.1
Miska WC wisząca, ukryte mocowania, TurboFlush, z deską wolnoopadającą, miska biały, KeraTect/panel dekoracyjny biały
sprawdź
Geberit Sigma20 115.882.KJ.1
Przycisk spłukujący Sigma, biały/chrom błyszczący
sprawdź
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (11).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

Wyposażenie marki Geberit znajduje się również w osobnej toalecie. Pojawia się tu ten sam element montażowy Geberit Duofix z przyciskiem sigma. Tutaj jednak dopełnia go miska wisząca lejowa Rimfree z wolnoopadającą deską i umywalka blatowa z designerskiej serii Geberit Citterio. Pozwoliło to zachować elegancki i spójny wygląd wnętrza. Wyposażenie łazienki pięknie prezentuje się na tle szarych ścian, ocieplonych odcieniami drewna. Wystrój łazienek jest spójny z estetyką reszty pomieszczeń. O odnowiona przestrzeń sprawia, że inwestorzy w końcu czują się tu jak u siebie.


- Jest to wnętrze w całości wykonane „pod właścicieli” - ono do nich niesamowicie pasuje i teraz mają poczucie, że w końcu da się̨ mieszkać w ich domu. To mnie cieszy najbardziej! Spełniłam swoją rolę jako architekt wnętrz – podsumowuje architektka.


Projekt: Monika Staniec Architekt Wnętrz

Fot: Stan Zajączkowski

Szara toaleta Monika Staniec fot. Stan Zajączkowski
Fot. Stan Zajączkowski
Duofix
Marka Geberit
sprawdź
Geberit Sigma01 115.770.21.5
Przycisk spłukujący Sigma, chrom błyszczący
sprawdź
Sigma21
Marka Geberit
sprawdź
Geberit Duofix 111.153.00.1
Stelaż podtynkowy do wiszących misek WC, 112 cm
sprawdź
Monika Staniec_Geberit fot. Stan Zajączkowski (3).jpg
Fot. Stan Zajączkowski

Podobne artykuły

Kompaktowe mieszkanie z potencjałem
Mały metraż często okazuje się dużym wyzwaniem projektowym. Architektka Marta Krukowska doskonale zdaje sobie z tego sprawę...
czytaj więcej
Święta w domu na Bemowie
Nowoczesny dom położony na warszawskim Bemowie skrywa wnętrza w stonowanej, eleganckiej kolorystyce. 115-metrowa przestrzeń...
czytaj więcej