Kompaktowe mieszkanie z potencjałem
- Zamurowaliśmy drzwi do sypialni, a wybiliśmy otwór między pokojami. Dzięki temu mieszkanie zyskało więcej światła dziennego. Pomimo tak niewielkiego metrażu, przy zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki i przeszkleń, czuć tu przestrzeń – wyjaśnia Marta Krukowska.
Industrialne inspiracje
Wnętrza mieszkania są utrzymane w jasnych odcieniach, aby optycznie powiększyć powierzchnię. Swobodny nowoczesny charakter nadają jej modne odcienie szarości, przeplatane czarnymi akcentami, charakterystycznymi dla stylu industrialnego. Podłoga oraz aneks kuchenny i wygodna sofa z funkcją spania są szare. Dopasowano do nich proste, czarne krzesła, szafkę pod telewizor z przeszklonymi frontami oraz industrialne oświetlenie. Zasłony o wysokiej przezierności wpuszczają do wnętrza dużo naturalnego światła.
Dodatkowo Marta Krukowska wprowadziła do aranżacji liczne lustra, pojawiające się na frontach pojemnych szaf, które zapewniają miejsce do przechowywania. Aranżację ocieplają drewniane tony stolika, który samodzielnie wykonała projektantka. Aby uzyskać wrażenie przestrzeni, dodatki i wyposażenie ograniczono do minimum.
Do ostatniego szczegółu
W mieszkaniu pod wynajem nie znajdziemy zbyt wielu dodatków. Projekt pozostawia przestrzeń do dalszej personalizacji przez przyszłym mieszkańców, jednak nie oznacza to, że będzie zupełnie pozbawione charakteru i detali. Szczegóły pełnią tu podwójną funkcję. Są zarówno dekoracją, jak i praktycznym ogniwem wyposażenia mieszkania. Jednym z takich elementów jest z pewnością grzejnik dekoracyjny Vasco Vertiline VG, który pojawia się w strefie dziennej. Zastąpił standardowy grzejnik oferowany w standardzie oferowanym przez dewelopera. Nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale doskonale podkreśla nowoczesny i stylowy wystrój mieszkania.
- Generalnie, jak tylko udaje mi się przekonać Inwestora na zmianę grzejnika, które są w ofercie dewelopera, to za każdym razem staram się wybrać taki model, który będzie dobrze komponował się w projektowanym wnętrzu i efektownie wyglądał – opowiada architekt.
- Stawiam zawsze na dobre wzornictwo i przede wszystkim jakość, dlatego też sięgam po znane na rynku firmy i ich produkty. W tym przypadku postawiliśmy na Model Vasco Vertiline VG z podłączeniem dolnym środkowym. Nie ukrywam, że był dostępny prawie od ręki więc w dużej mierze, to było ważnym aspektem przetargowym – dodaje Marta Krukowska.
Wystrój mieszkania inwestycyjnego powinien być atrakcyjny dla nowego najemcy, dlatego architekci chętnie sięgają po dekoracyjne elementy wyposażenia, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także praktyczne.
Autorka projektu: Marta Krukowska, z pracowni Mano Marta Krukowska
Zdjęcia: Dagmara Maroszek-Bździuch, Mufka Fotografia