Piękno prostoty - nowoczesne mieszkanie

Piękno prostoty - nowoczesne mieszkanie

Jednym z najważniejszych warunków udanej realizacji jest dialog i zrozumienie pomiędzy architektem a inwestorem. Tym razem praca nad projektem wnętrz mieszkania przebiegła bardzo szybko i sprawnie, ponieważ architektka Hanna Pietras z pracowni Hanna Pietras Architects wiedziała już, co lubi i jakich rozwiązań oczekuje Inwestor. To już druga realizacja, przy której współpracowali. Mieszkanie jest urządzone dość minimalistycznie i w neutralnych odcieniach, które przełamują ciekawe materiały i faktury. To właśnie w takim otoczeniu Inwestor czuje się najlepiej.
3:00 min
0
0

Problematyczna przestrzeń 


Mieszkanie, które trafiło na tapet pracowni Hanny Pietras, kryło kilka niespodzianek. Niefunkcjonalny układ pomieszczeń oraz znaczne różnice wysokości – sufit w najwyższym punkcie miał 2,60 m a rozbieżności w pomiarach sięgały ponad 20 cm. Przestrzeń była poszatkowana i wymagała znacznego uporządkowania. Głównym założeniem nowego projektu stało się więc stworzenie komfortowych i harmonijnych wnętrz.

Autor:
Redakcja
Data:
01.12.2022
Aktualizacja:
01.10.2024
Biała kuchnia z cegiełką, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

„Mieszkanie z tarasem liczy prawie 110 m², więc teoretycznie oznaczało to, że ta przestrzeń ma nieograniczone możliwości. Teoretycznie. Musieliśmy popracować nad różnymi wysokościami i układ funkcjonalny pomieszczeń dostosować właśnie do nich. Finalnie wnętrze na tym nie straciło. To wprowadziło pewną dynamikę w tej przestrzeni” mówi Hanna Pietras.


Inwestorzy chcieli mieszkać w nowoczesnych, wyrazistych wnętrzach. Chcieli, aby były personalne i szyte na miarę ich potrzeb. Architektka postanowiła więc zaproponować im neutralną kolorystkę oraz ciekawe zestawienie materiałów, wzorów i faktur.


„Wybrałyśmy bazę trzech kolorów i wokół nich zbudowałyśmy całe wnętrze. Dzięki temu przestrzeń jest spokojna, harmonijna i spójna. Zastosowaliśmy miks materiałów naturalnych. A ten „pazur”, na którym zależało właścicielom, przemyciłyśmy w detalach, które zbudowały charakter tego wnętrza – tapeta w sypialni, przeszklenia w kuchni” dodaje architektka.


Mieszkanie zyskało więc nowy układ funkcjonalny, a wyraźny podział przestrzeni na strefy wyprowadził wrażenie harmonii. Po wnętrza są jasne i przestronne.

Biało-czarna kuchnia z wyspą, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

Szkło, faktury i formy

Tournée po mieszkaniu rozpoczynamy w kuchni. Mawia się, że jest sercem domu i również w tym projekcie zajęła ona zaszczytne miejsce. Obszerna wyspa zachęca do spędzania czasu przy białym blacie – domownicy mogą tu wypić poranną kawę lub spędzić przyjemne popołudnie na rozmowie. Wyoblone krawędzie i ciepły odcień drewna prezentują się bardzo elegancko. Na ścianie obok znajduje się biała zabudowa z gładkimi frontami, dopełniona przez wiszące, oszklone witryny wiszące i otwarte półki. Prosta kolorystyka sprawia, że na pierwszy plan wybijają się efektowne detale – ciekawa faktura płytki nad blatem oraz ryflowana powierzchnia szkła.

Kuchnia z wyspą - zalety i wady
Kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych i najbardziej praktycznych sposobów na aranżację tego pomieszczenia. Świetnie...
Płytki nad blatem w kuchni
Płytki w kuchni są praktycznym sposobem na wykończenie ściany między blatem a szafkami górnymi. Płytki są łatwe do utrzymania...
BIała kuchnia z wyspą w drewnie, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Biało-czarna kuchnia w stylu nowoczesnym, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Kuchnia z wiszącymi witrynami z czarnymi profilami, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

Tuż obok znalazła się jadalnia, wyposażona w stół marki Kalwaria meble. Okrągły blat podpiera stożkowa, szeroka noga. Obok stołu stoi komoda z jasnymi, ryflowanymi frontami – wzór koresponduje z pionowymi żłobieniami szkła w kuchni.


Salon kontynuuje lekką, neutralną kolorystykę w całej strefie dziennej. Tym razem w towarzystwie drewna pojawia się szarość. Na tle efektownej ściany stoi rozłożysty, szary narożnik. Inwestorzy przykładają dużą wagę do wagę do dodatków, dlatego strefa wypoczynkowa została uzupełniona o liczne poduszki, wazony i akcesoria. Nic tu nie jest przypadkowe, dlatego nawet spora ilość dodatków nie tworzy wrażenia chaosu.

Duża, biała kuchnia z wyspą i jadalnią, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Okrągły stół i frezowana zabudowa w jadalni, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Strukturalna dekoracja na ścianie, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Salon z frezowaną zabudową, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Biało-czarna aranżacja salonu, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Biało-czarna strefa dzienna, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

„Jedną z inspiracji był portugalski minimalizm, gdzie jest dużo materiałów, faktur. Zabawa teksturą i odcieniem, a nie mocnymi odcięciami kolorów. Dlatego w tym wnętrzu jest sporo dodatków. Idealnie pasują do bazy. Budują to wnętrze” mówi Hanna Pietras.


Przejdźmy zatem do strefy prywatnej. Pokój dziecięcy jest utrzymany w ciekawej, nasyconej kolorystyce. Świeży odcień zieleni doskonale łączy się z tapetą z leśnymi i zwierzęcymi motywami. Dół ściany pokrywa biała lamperia.

Biało-zielony pokój dziecięcy, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Pokoik dziecka z leśną tapetą, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Pokój dziecka z białą lamperią, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Detale aranżacji pokoju dziecka, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

Ciekawa, graficzna tapeta pojawia się również w głównej sypialni apartamentu. Architektka zbudowała wokół niej całą aranżację sypialni. Na tle ściany stoi więc łóżko z czarnym, tapicerowanym wezgłowiem oraz szafki nocne Tamo z ceramiczną lampką New Works. Naprzeciwko łózka znajduje się wisząca szafko-toaletka oraz okrągłe lustro. Warto przyjrzeć się detalom frontów – ryflowania nawiązują do motywów ze strefy dziennej.

Sypialnia z czarno-białą tapetą, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

Jak można podsumować ten projekt? „Wchodzisz i ogarnia Cię spokój” –  mieszkanie zyskało domowy charakter niemal chwilę po wyjściu ekipy remontowej. Neutralna baza przełamana czernią i ciekawymi detalami sprawia, że wnętrze jest jednocześnie nowoczesne, przytulne i spójne. Dokładnie tak, jak chcieli Inwestorzy.

Projekt: Hanna Pietras Architects 

Współpraca przy realizacji projektu: ANNA PETROVA

Foto i stylizacja: FOLLOW THE FLOW

Łazienka z mozaiką i marmurem, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Łazienka z marmurem, mozaiką i różem, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
  • Płytka uniwersalna mat, 60x60 cm

    116,10 PLN

    Dostępność: 177,48 m2

  • 45,10 PLN

    Dostępność: 238 szt.

  • Wanna wolnostojąca, 80x169 cm, biała

    6 798,40 PLN
    zobacz produkt

    Dostępność: na zamówienie

  • -4%
    Omnires Ovo OVOUNBM

    Umywalka nablatowa, 55x36 cm, biały mat

    696,00 PLN
    -4% od 726,00 PLN najniższa cena

    najniższa cena z 30 dni przed obniżką

    Dostępność: 6 szt.

  • -4%
    Tubądzin Pastel Błękitny MAT (RAL D2/240 80 10)
    51,40 PLN
    -4% od 53,50 PLN najniższa cena

    najniższa cena z 30 dni przed obniżką

    Dostępność: 50,0 m2

  • -10%
    Paradyż Neve Creative Blue Ściana Połysk
    116,30 PLN
    -10% od 129,10 PLN najniższa cena

    najniższa cena z 30 dni przed obniżką

    Dostępność: 11,7 m2

Strefa umywalkowa w mozaice, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow
Marmur i niebieskie kafle w łazience, projekt Hanna Pietras Architects
Fot. Follow the flow

Podobne artykuły

Penthouse na warszawskim Powiślu
Materiały wysokiej jakości, wyrafinowane kombinacje estetyczne, pełna luksusu nowoczesność połączona z wielkomiejskim stylem...
Mieszkanie w Łowiczu w okolicy parku
W okolicy Parku Sienkiewicza, w centrum Łowicza, znajduje się 90 m2 mieszkanie. Jest to spory metraż, który kryje za sobą...