Łazienka w stylu industrialnym

Łazienka w stylu industrialnym

Beton, cegła, metal oraz szkło w połączeniu z wyszukanymi dodatkami to kwintesencja miejskiego stylu. Z pozoru surowe, chłodne aranżacje doskonale sprawdzą się w każdym, nawet łazienkowym wnętrzu.
2:00 min
0
0

Styl industrialny, potocznie nazywany również loftowym, to jeden z najpopularniejszych kierunków urządzania nowoczesnych wnętrz. Połączenia surowych materiałów, takich jak beton i cegła i metalem i drewnem są niezwykle wysmakowane i z powodzeniem sprawdzają się zarówno w przestrzeniach publicznych kawiarni, biur lub hoteli, jak i prywatnych terytoriach domów i mieszkań. Sprawdź, jak najlepiej zaaranżować w tym stylu swoją łazienkę.

Krótka historia loftu

Wnętrza loftowe po raz pierwszy zaczęto doceniać w latach 50., w Stanach Zjednoczonych. Poprzedził je okres recesji, który pociągnął za sobą upadek wielu fabryk, magazyn i warsztatów, w wyniku czego zaczęto masowo sprzedawać. Budynki postindustrialne zalały rynek nieruchomości. Wiele osób zaczęło przekształcać je w przestrzenie mieszkalne. Wnętrza urządzone w pofabrycznych studiach docenili również artyści, którzy chętnie zakładali w nich swoje pracownie.

Łazienka w stylu industrialnym w gamie produktów Loft

Paleta kolorów industrialnej łazienki

W łazienkach urządzonych w stylu industrialnym znajdziemy ograniczoną paletę barw. Betonowe szarości, czerwienie i odcienie ceglanej pomarańczy oraz czerń stanowią bazę, którą możemy uzupełnić o kolejne dodatki. Otwarta przestrzeń loftu stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, zachęca do kreacji i twórczej swobody. Dziś trudno o autentyczne wnętrza z industrialnej epoki, w starej fabryce z wysokimi oknami, jednak nie powinno to ograniczać naszej wyobraźni. Inspiracje zaczerpnięte ze stylu loftowego możemy wykorzystać do stworzenia wyjątkowej aranżacji nawet w niewielkiej kawalerce.

Łazienka ze skosami w loftowym klimacie - Opoczno Loft

Materiały występujące w przestrzeniach postindustrialnych to najczęściej cegła i beton. Naturalna cegła w wilgotnym pomieszczeniu będzie wymagała impregnacji i zabezpieczenia przed wilgocią. Z oferty producentów możemy jednak wybrać płytki cegłopodobne, które świetnie imitują kolor i fakturę tego materiału. Podobnie sprawa wygląda z betonem – do wyboru mamy nowoczesne, nienasiąkliwe płytki gresowe, płyty wielkoformatowe imitujące beton architektoniczny lub cienki, specjalistyczny rodzaj tynku.
 
 W ten sposób wykończona przestrzeń będzie idealnym tłem dla białej ceramiki. Surowe wnętrze możemy ocieplić, wprowadzając do aranżacji elementy drewniane. W zależności od upodobań mogą to być drewnopodobne płytki, naśladujące kolor i strukturę desek, blaty pod umywalką lub drzwiczki szafek zabudowy łazienkowej. Wybór drewnopodobnych materiałów, które możemy zastosować na podłodze, jest bardzo szeroki.

Dobór wyposażenia i armatury

Paletę barw industrialnych świetnie dopełni czerń lub miedź. Wybierz, który z tych kolorów będzie lepiej wyglądał w Twoim wnętrzu. Baterie, uchwyty mebli, okucia lub oprawy oświetleniowe w tych odcieniach będą najlepszym rozwiązaniem do łazienki w stylu industrialnym. Wybrany możemy dodatkowo powtórzyć na innych dodatkach, takich jak mydelniczki czy wieszaki na ręczniki.

New Trendy - kolekcja New Komfort Black
Fot. New Trendy
New Komfort Black
New Komfort Black
sprawdź
New Trendy New Komfort Black K-0472
New Trendy New Komfort Black K-0472
Kabina prysznicowa pięciokątna, 90x90x190
sprawdź

Styl kontrastów

We wnętrzach industrialnych główną rolę grają kontrasty między poszczególnymi materiałami, ich barwą i fakturą. To wszystko wpływa na ogólny odbiór wnętrza. Do takiego stylu nie powinniśmy dobierać dużej ilości dodatków. Styl industrialny nie lubi przepychu, dlatego ważny jest spójny i przemyślany dobór elementów. Dobierając meble do industrialnej łazienki, zwróć uwagę na oszczędne, minimalistyczne formy. Dobrze będą wyglądały nawet wykonane z metalu, nawiązujące estetyką do fabrycznego wyposażenia. Wybierając oświetlenie do industrialnej łazienki, zwróć uwagę na te oprawy, które mają surowy kształt, klosze wykonane z metalu lub przydymionego szkła, lub żarówki z długim, ozdobnym kablem.
 
Łazienka w stylu industrialnym to ciekawa alternatywa dla trendów skandynawskich i minimalistycznych. Kontrastowe zestawienie kolorów i faktur na pewno pobudzi waszą wyobraźnię do stworzenia własnego wnętrza w tym klimacie.