
Kuchnia w stylu industrialnym
Przygotowując aranżację kuchni w tym stylu, nie powinniśmy obawiać się odważnych rozwiązań i mocnych kolorów. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem poindustrialnej nieruchomości, wykorzystaj pełny potencjał wysokich okien z pięknymi podziałami, odsłoniętych sufitów i widocznych elementów konstrukcyjnych. Stara ceglana lub betonowa ściana, odpowiednio zaimpregnowana, będzie cieszyła oko przez bardzo długi czas. Kolejnym materiałem do wnętrz industrialnych jest metal, najczęściej czarna, malowana stal lub aluminium.
Meble do industrialnych wnętrz
Projektując kuchnię w stylu loftowym warto zwrócić uwagę na ciemne barwy, takie jak odcienie szarości i grafitu. Ciekawie będą wyglądały zestawione z fornirami imitującymi naturalne drewno lub dekoracyjnymi frontami w laminacie HPL. Nowoczesne płyty meblowe mogą naśladować metalowe panele. Do wnętrz industrialnych polecamy płyty z imitacją rdzy, przecierań lub patyny. To świetny sposób na wprowadzenie do wnętrza nieoczywistego elementu dekoracyjnego. Styl industrialny lubi również otwarte przestrzenie. Wykorzystaj potencjał ceglanych lub betonowych ścian i zamiast klasycznej wiszącej zabudowy, zrób otwarte, drewniane półki z metalowymi podpórkami. Metalowe, stojące i wiszące konstrukcje i kratownice pełniące funkcję miejsca do przechowywania, również są w tym stylu mile widziane.
Do wnętrz w tym stylu pasują zarówno stoły na ażurowych, stalowych konstrukcjach, jak i masywne meble z drewnianymi lub betonowymi blatami. Świetnie będą wyglądały zestawione ze stołkami na oryginalnych nóżkach lub designerskimi hokerami. Do takich wnętrz możemy wybrać również oryginalne, drewniane krzesła w stylu vintage, lub jeszcze lepiej, autentyczne zdobycze z targów staroci. Najbardziej wyszukany zestaw stworzą zestawione ze sobą 2 lub 3 rodzaje siedzisk. W stylu industrialnym efekt kontrastu i patchworkowe podejście do elementów wystroju jest jak najbardziej pożądane.
Wyjątkowe oświetlenie
Wnętrza w klimacie industrialnym lubią oryginalne oświetlenie. Dobierz do nich podłużne przemysłowe świetlówki, produkcyjne lampy z metalowymi kloszami lub oświetlenie na szynach. Na portalach aukcyjnych lub z drobnymi ogłoszeniami możemy kupić oryginalne oświetlenie pochodzące ze starych zakładów przemysłowych. To z pewnością doda oryginalności naszym wnętrzom. Duże lampy wieszamy nisko nad stołem lub wyspą kuchenną, gdzie będą pełnić funkcję wyjątkowego elementu ozdobnego. Montując oświetlenie, wyeksponuj jego długie kable i nie bój się eksperymentować z kolorami klosza.

W industrialnej kuchni nie może zabraknąć stylowych sprzętów kuchennych. Wyeksponowany nad wyspą lub między otwartymi półkami pochłaniacz o ciekawym kształcie będzie dodatkowo nowoczesnym elementem dekoracyjnym. Do wnętrz w tym stylu wybierz szerokie kuchenki z klasycznymi palnikami i wolnostojące lodówki.
Oszczędne, surowe materiały
Styl industrialny, z natury surowy i oszczędny w ornamenty, lubi raczej towarzystwo wyjątkowych mebli niż dużej ilości dodatków. Pozwól więc pełnić im podwójną rolę. Dzięki elementom w stylu vintage wprowadzimy ducha przeszłości w nowoczesną przestrzeń. Stworzymy wnętrze oryginalne i spersonalizowane. Drewniane lub metalowe skrzynki i kosze do przechowywania produktów pięknie wyglądają na blacie a wyeksponowane w ciekawy sposób żeliwne, lub miedziane garnki są piękną ozdobą w kuchni.
Polecane artykuły

