Domowe biuro - jak je urządzić, by zachęcało do pracy?

Domowe biuro - jak je urządzić, by zachęcało do pracy?

Home office - od początku pandemii wirusa Covid-19 jest to jedna z najpopularniejszych form pracy. Coraz większa liczba osób przeniosła się na pracę w trybie zdalnym, dzięki czemu skala wirusa nieco zmalała, a my sami, jako pracownicy, wcale nie musieliśmy codziennie rano szykować się do pracy zlokalizowanej w biurze na drugim końcu miasta. Wystarczyło wstać, zejść śniadanie, ubrać się ładnie i usiąść do komputera. Obecnie wiele osób wciąż pracuje w ten sposób i, jak same przyznają, taka forma pracy nie zawsze się sprawdza. Chodzi bowiem o to, że w domu brakuje odpowiedniego wyposażenia, takiego jakie mamy w biurze. Jednak, jeśli w perspektywie szykuje się znacznie więcej pracy zdalnej, z domu, warto postawić na komfort i urządzić domowe biuro tak, by odpowiadało Twoim własnym standardom.
4:00 min
0
0

Domowe biuro - jak urządzić?


Zdalna praca bez konieczności codziennego przychodzenia do siedziby firmy to coś, co wymaga od nas przede wszystkim motywacji oraz samodyscypliny. Nie jest łatwo, bowiem, mogą nas wtedy rozpraszać naprawdę przyziemne rzeczy, takie jak nieposkładane pranie, nieuprane brudne ubrania, walające się po podłodze zabawki, nieugotowany obiad, a do tego Netflix, Facebook, Instagram i wiele więcej internetowych zakątków, w których człowiek z chęcią znalazłby się chętniej, aniżeli w pracy. Jak widać, do domowego biura należy podejść z rozwagą. Warto tutaj zadbać o to, by nowoczesne biuro domowe samo w sobie przyciągało, zachęcało do spędzania w nim czasu, a jednocześnie do pracy. Istotne jest, by stworzyć dla siebie i swojego zawodu bardzo funkcjonalną przestrzeń, wyposażyć ją w praktyczne meble. Tylko komfortowe warunki oraz nienaganny porządek są w stanie pozwolić nam efektywnie pracować, bez ciągłego zastanawiania się, co jest do zrobienia. Biuro w domowym zaciszu to niełatwa sprawa, dlatego powinno być dostosowane do indywidualnych preferencji.


Czy biurko regulowane w domowym biurze to dobry pomysł?


Domowe biuro powinno zostać usytuowane tam, gdzie najmniej przebywają domownicy. Jest to kluczowe, jeśli chcemy mieć ciszę oraz względny spokój. Wiadomo bowiem, że w domu nie można liczyć na spokój w 100%. Zwykle jest to miejsce, gdzie wciąż coś się dzieje, dlatego domowy gabinet powinien znaleźć się z dala od salony, kuchni czy pokoju dzieci.


Wiele osób zastanawia się, czy zainwestować w biurko z regulowaną wysokością. Ten świetny gadżet pozwoli pracownikowi kilka razy w ciągu dnia zmienić pozycję pracy. Decydując się na biurko z regulowaną wysokością można jedną godzinę siedzieć przed komputerem, a następną stać. W ten sposób nasze ciało dostaje sygnał, aby używało innej partii mięśni. Ponadto, kręgosłup zostaje nieco odciążony, głównie chodzi tutaj o odcinek lędźwiowy, który dostaje nieźle w kość, jeśli zbyt długo pracujemy siedząc.


Nie jesteśmy w stanie pozbyć się obowiązków zawodowych, dlatego warto do codziennej pracy dołożyć nieco zdrowych nawyków, takich właśnie jak zmiana pozycji podczas pisania czy klikania myszą po komputerze. 

Autor:
Redakcja
Data:
15.02.2022

Biuro domowe - fotel obrotowy, a może platforma do balansowania?


Modny gabinet w domu to nie wszystko. Warto stworzyć dla siebie odpowiednią przestrzeń do pracy dostosowaną ściśle do indywidualnych potrzeb. Wygodny fotel to w takiej sytuacji podstawa. Obecnie na rynku możesz znaleźć naprawdę ciekawe produkty. Przykładem tego są naprawdę wygodne krzesła tradycyjne z podłokietnikami, jak i krzesła obrotowe, które pozwalają na swobodne poruszanie się przy biurku. Jednak w przypadku biurka z regulowaną wysokością, świetnie mogą sprawdzić się platformy balansujące. Idealnie nadają się w momencie, kiedy biurko jest ustawione wysoko, a pracownik przy nim stoi. Decydując się na platformę balansującą masz pewność, że dajesz z siebie maksimum i fizycznie, i psychicznie. W takiej sytuacji Twoje ciało wykorzystuje sporo więcej energii, niż podczas siedzenia. Sprzyja to utracie kalorii podczas pracy siedzącej, co od zawsze było bardzo trudne do zrobienia.

biuro-domowe.jpg

Jak urządzić biuro domowe z dziećmi za ścianą?


Domowe biuro, jak sama nazwa mówi, zazwyczaj pojawia się w domu. A w domu, poza tradycyjnymi obowiązkami, często są również dzieci. Biuro w domu z dziećmi nigdy nie jest najłatwiejszym wyborem, jednak da się to pogodzić. Doskonałe rozwiązanie stanowi gabinet, który jest nieco wygłuszony. Takie wyjście pozwala na pełne wykorzystanie swoich własnych możliwości, skupienia, usłyszenia własnych myśli. Cicha sprzyja pracy, a także rozmowom telefonicznym czy wideorozmowom, kiedy następuje taka potrzeba. Niewiele osób potrafi pracować w hałasie, kiedy o skupienie jest trudno. Warto więc zastosować specjalne tablice korkowe, którymi można wyłożyć ściany biura. Takie tablice doskonale chłoną hałas. Ciekawym rozwiązaniem będą również kwiaty zielone - możesz je ustawić przed drzwiami do Twojego gabinetu, a na pewno poczujesz ulgę. To wszystko dzięki temu, że zieleń ma sporo możliwości, m.in. dźwiękochłonne. Biuro w domu to niełatwy orzech do zgryzienia, jednak wszystko może potoczyć się znacznie lepiej, jeśli skorzystasz z oferty www.ajprodukty.pl.

Podobne artykuły

Ergonomiczne biurko i krzesło, bieżnia biurowa i piłka balansująca — na co zwrócić uwagę tworząc aktywne biuro?
Praca siedząca za biurkiem dominuje w naszym kraju. Wg statystyk 70 procent Polaków wykonuje taką pracę. Dodatkowo część osób nawet nie wychodzi z domu...
czytaj więcej