Drzwi do prysznica bez brodzika
Drzwi prysznicowe uchylne – najpopularniejszy system otwierania drzwi do prysznica na zawiasach. Przed zakupem warto upewnić się, czy drzwi są prawo, czy lewostronne. Wielu producentów proponuje drzwi na zawiasach wahadłowych, które możemy otworzyć zarówno do środka, jak i na zewnątrz kabiny prysznicowej. Drzwi na zawiasach mają prostą konstrukcję i rzadko ulegają awariom. Dodatkowo najłatwiej się je czyści, ponieważ nie mają trudno dostępnych miejsc.
Drzwi składane – łączą zalety obu poprzednich rozwiązań. Dodatkowo drzwi składane pozwalają na stworzenie komfortowego, szerokiego wejścia do kabiny. Złożone drzwi nie zajmują dużo miejsca. Skomplikowana konstrukcja drzwi jest często narażona na uszkodzenie ze względu na dużą ilość elementów.
Ścianka prysznicowa – poprzednie rozwiązania sprawdzą się przede wszystkim we wnękach, natomiast ścianki prysznicowe możemy wykorzystać do stworzenia prysznica narożnego lub przyściennego. Przestrzeń kąpielowa wydzielona prostymi, szklanymi panelami na modny, nowoczesny efekt. Pasują do łazienek minimalistycznych i industrialnych. Ścianki prysznicowe dostępne są w formie gotowych modułów lub można je zamówić wykonane na wymiar
Prysznice bez brodzika cieszą się ogromną popularnością w aranżacjach współczesnych łazienek. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń oraz pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Sprawdźmy, jakie modele są dostępne na rynku i czym warto pamiętać, przed zakupem drzwi do prysznica bez brodzika.
Drzwi i ścianki prysznicowe pozwalają na samodzielne stworzenie komfortowej kabiny wszędzie tam, gdzie potrzebujemy personalizowanych rozwiązań. Stworzone w ten sposób prysznice świetnie sprawdzają się w małych, nieustawnych łazienkach.
Drzwi prysznicowe – jakie szkło wybrać?
Kolejnym aspektem drzwi prysznicowych jest rodzaj szkła, z jakiego są wykonane. Najpopularniejsze jest szkło przezroczyste – optycznie powiększa przestrzeń oraz daje ponadczasowy, elegancki efekt. Drzwi z przezroczystego szkła zabezpieczą łazienkę przed zalaniem wodą, ale nie wprowadzą niepotrzebnego podziału przestrzeni. Na gładkim szkle najbardziej widać zacieki z brudu i kamienia, ale przy regularnej konserwacji kabiny możemy szybko je usunąć.
Jeśli przezroczyste szkło nie spełnia naszych oczekiwań, możemy poszukać drzwi ze szkłem zapewniającym większą prywatność podczas kąpieli: półprzezroczystym, satynowym, szronionym lub fakturowanym. Ciekawie wygląda też szkło grafitowe – lekko przyciemnione oraz z nadrukiem.
Dodatkowo, aby ułatwić utrzymanie prysznica w czystości, szukajmy tafli pokrytych powłoką zabezpieczającą przed zabrudzeniami.
Grubość szkła drzwi prysznicowych
Drzwi i ścianki ze szkłem oprawionym w standardowe profile mogą mieć grubość od 6 do 8 mm. Grubsze szkło potrzebuje dodatkowych stabilizatorów. Szkło drzwi uchylnych powinno mieć 8 mm. Drzwi przesuwne z torem górnym i dolnym mogą mieć szkło o grubości 4 mm. W przypadku drzwi z jednym torem górnym szkło powinno być grubsze – 6-8 mm.