Dwupoziomowe mieszkanie w Krakowie

Dwupoziomowe mieszkanie w Krakowie

W tym mieszkaniu zdecydowano się na połączenie elementów zaczerpniętych ze stylistyki loftowej, ciepłego odcienia drewna i prostych form, tworząc spójną i funkcjonalną przestrzeń. Zaglądamy do wnętrz dwupoziomowego mieszkania w Krakowie, zaprojektowanych przez pracownię Jedyne.Takie.Wnętrza.
2:00 min
0
0

Główną inspiracją do stworzenia aranżacji były wnętrza w stylistyce loft, połączenie naturalnego drewna, betonu, proste elementy, czarne dodatki. Ulubionym kolorem właścicielki jest granat i niebieski, który w różnym nasyceniu pojawia się w poszczególnych pomieszczeniach. Wnętrze rozświetlają złote dodatki.


Architektka Paulina Kononowicz-Kwaśnik miała okazję ponownie współpracować z inwestorami, więc obie strony podeszły do współpracy w pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem. "Sporo założeń było już sprawdzonych- wygląd zabudowy kuchennej, stół przeniesiony z poprzedniego mieszkania, czy łóżko. Z wcześniejsze realizacji mieliśmy także grafiki od Iwony Bilskiej." - mówi projekantka z pracowni Jedyne.Takie.Wnętrza. 

Autor:
Redakcja
Data:
21.10.2021
Aktualizacja:
15.02.2023
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (2).jpg
Projektantce udało się stworzyć wygodne miejsce, wnętrze idealnie dopasowane do stylu życia inwestorów. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (6).jpg
Do jadalni wybrano tapicerowane krzesła w granatowym odcieniu. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (3).jpg
Na ścianie za telewizorem umieszczono betonowe płyty, obok znajduje się czarno-złota lampa podłogowa Shilo Dohar. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (4).jpg
W kuchni połączono jasną zabudowę meblową z ciepłym odcieniem drewna. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (8).jpg
Wnęka kuchenna w kolorze drewna przyjemnie kontrastuje z jasną zabudową. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.

Dwupoziomowe mieszkanie było projektowane od stanu deweloperskiego, układ pomieszczeń nie wymagał zmian. Na parterze znajduje się salon połączony z jadalnią i kuchnią, gabinet oraz łazienka. Na drugim poziomie są dwa pokoje dziecięce, sypialnia inwestorów z garderobą pod skosami i łazienka. Do mieszkania prowadzi osobna klatka schodowa, którą należało wykończyć we własnym zakresie.

Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (10).jpg
Na piętro prowadzą drewniane schody dywanowe. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Jak urządzić klatkę schodową w domu?
sprawdź
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (13).jpg
W wiatrołapie wydzielono praktyczne miejsce na wieszak i siedzisko. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Jedyne Takie wnetrza_gabinet.jpg
We wnętrzu wybrano tapetę Wonderwall Sunshine. Umieszczone na przeciwko fronty szafy z lustrem optycznie powiększają wąski pokój. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.


Projekt mieszkania został zrealizowany na odległość. „Większość moich projektów powstaje zdalnie. Byłam na pomiarze, z klientami znałam się z poprzedniej współpracy, więc w zakresie wyboru materiałów nie musieliśmy spotykać się w sklepach. Świadomi inwestorzy sami chętnie jeździli po sklepach, aby zobaczyć propozycje, które im przedstawiałam. Koncepcja wnętrza została zaakceptowana od pierwszej prezentacji. Zmiany występowały głównie w zakresie wyboru ceramiki czy armatury do łazienek a co za tym idzie układ płytek, zabudowy meblowej. Klientka sama wybrała lampy nad stół czy lampę do przedpokoju. Dokumentację wykonawczą wykonuję bardzo dokładnie, ze szczegółowym opisem słownym, który pozwala przedstawić zamysł i intencje dla podanych wymiarów czy rozwiązań. Nie było żadnych pytań z ich strony, a projekt został zrealizowany w 100%. Doświadczona ekipa jest w stanie sama pracować, gdy ma dostarczone wszystkie informacje.” – dodaje architektka.


Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (15).jpg
W łazience na piętrze na ścianach umieszczono szare i niebieskie płytki. Na podłogę wybrano płytki drewnopodobne, które ocieplają całe wnętrze. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Excellent Keria Czarna AREX.2002BL
Bateria umywalkowa wysoka
sprawdź
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (1).jpg
W łazience z wanną przyścienna wybrano czarne baterie łazienkowe i czarne dodatki. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.
Cersanit Zambezi Blue Big Structure Matt W942-007-1
Płytka ścienna, 20x60 cm
sprawdź
Excellent Keria Czarna AREX.2005BL
Bateria wannowa
sprawdź
Projekt wnętrz domu - Jedyne takie wnętrza (14).jpg
W łazience na parterze królują szarości. Fot. Jedyne.Takie.Wnętrza.

O pracowni:
Pracownia Jedyne.Takie.Wnętrza jest obecna na rynku od 10 lat. W swoich realizacjach łączy funkcjonalność i estetykę. Uważnie wsłuchuje się w potrzeby inwestorów, tworząc wnętrza pełne charakteru, dopasowane do budżetu i oczekiwań.

Podobne artykuły

Eklektyczna klasyka w warszawskim mieszkaniu
Aleje Ujazdowskie to jeden z najbardziej znanych adresów w stolicy. Neobarokowa kamienica przetrwała okres wojennych trudów...
czytaj więcej
Włoski szyk i elegancja na 50m2
Stonowana, ciepła kolorystyka okraszona delikatnymi, złotymi akcentami i odcieniem soczystej maliny. Wysmakowane meble i...
czytaj więcej
Łazienka w stylu nowoczesnym
Styl nowoczesny przełamuje konwencje. W nowoczesnej łazience pojawiają się mocne, ciemne kolory, wyraźne wzory lub nieoczywiste...
czytaj więcej
Beton - pomysły na aranżację wnętrz
Beton jest stosunkowo nowym materiałem we wnętrzach, dodaje im nowoczesnego, nonszalanckiego charakteru. Lubiany przez projektantów...
czytaj więcej