Eklektyczne wnętrze z kobaltowym akcentem
Aranżację podkreślają mocne akcenty kobaltu, które ożywiają wnętrza i są ukłonem w stronę okolicznego pejzażu. Z pozoru niewielki apartament został doskonale zaadoptowany dla inwestorów, którzy cenią funkcjonalność zestawioną z designem. Efekt ten udało się uzyskać dzięki projektowi, który optycznie wykorzystuje przestrzeń lokalu oraz trafny układ deweloperski mieszkania. Zadbano również o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania poprzez zdecydowanie się na pojemne zabudowy wykonane przez stolarnię Decoroom na podstawie autorskiego projektu architektki.
Otwarta strefa dzienna
Już po przekroczeniu progu możemy dostrzec dbałość o detale w tym projekcie. Mamy zatem swoistą zapowiedź rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych, które licznie znajdują się w całym mieszkaniu. Dostrzec możemy praktyczną zabudowę w postaci szafy z jasnoszarymi frontami kierujących myśli odbiorcy ku sztukaterii znajdującej się na ścianie w salonie. Na uwagę zasługuje granatowy sufit, który przechodzi na ścianę z wejściem do łazienki, gdzie znajdują się drzwi ukryte marki Porta. Postawienie na ciemniejszy kolor w przedpokoju wyznacza ciągi komunikacyjne. Nie sposób nie wspomnieć o niezwykle efektownej podłodze, którą pokryto wzorzystymi płytkami ułożonymi na kształt tradycyjnych dywanów z błękitnym deseniem na pierwszym planie. Podobną ekspresję możemy dostrzec w strefie dziennej. W pomieszczeniu znajduje się kobaltowa szafka RTV, która została wykonana na zamówienie. Ustawiono ją przy strefie wejścia, aby zapraszała swym blaskiem i tworzyła stylistyczną kontynuację.
Ponadto znajdują się tu również niebieskie dodatki, które z kolei nawiązują do przedpokoju. W przestrzeni wypoczynkowej znajduje się także imponująca narożna sofa, w mocniejszym odcieniu szarości, która jest wyznacznikiem granicy między kuchnią a salonem i jadalnią. Podobnie zachowano wykonaną na wymiar zabudowę w kuchni wykonaną we wnęce i tworzy spójną całość zresztą aranżacji. Urzeka odbiorcę frontami w naturalnym ziemistym kolorze oraz częścią szafek wykonanych z ryflowanego forniru w odcieniu dębu. Całość dopełniono za pomocą blatu, który został wykonany z konglomeratu imitującego kamień. - Ryfle na frontach dają efekt 3D i zostały celowo spłycone, by łatwo było je czyścić. Motyw ryflowanych frontów z forniru powtórzono w łazience, co podkreśla spójność aranżacji – zdradza arch. Katarzyna Fotek.
Strefa relaksu
W sypialni odnajdziemy szarości występujące niemal w pełnej palecie odcieni. Głębi nadają czarne meble i dodatki a drewniana podłoga ułożona w jodełkę ociepla aranżację i nadaje jej przytulności. W znajdującej się obok łazience ponownie znajduje się nawiązanie do natury oraz do zabudowy kuchennej. Warto zwrócić uwagę na wielkoformatowe płytki marki Tubądzin o powierzchni imitującej jasny kamień, które budują klimat luksusowego SPA. Klimat ten utrzymuje szafka pod umywalkę z zaobloną formą, wykończona ryflowanymi frontami z forniru. Z kolei lustrzane tafle na frontach zabudowy WC optycznie powiększają pomieszczenie. Dzięki starannie dobranemu wyposażeniu, mimo niewielkich rozmiarów łazienka jest bardzo funkcjonalna. Do takich rozwiązań niewątpliwie należy wanna z parawanem Radaway, która umożliwia wzięcie zarówno szybkiego prysznica, jak i komfortowej kąpieli oraz rozwiązania podtynkowe marki Grohe, ukrywające w ścianie elementy konstrukcyjne.
Projekt wnętrza: Katarzyna Fotek, architekt wnętrz Decoroom
Fot. Kamila Markiewicz-Lubańska / Wnętrza w Obiektywie
Stylizacja: Maria Szymańska / Wnętrza w Obiektywie