Kobiece wnętrze z nutką romantyzmu
Architektka postawiła również na ryflowane fronty w postaci drzwi do sypialni, wyspy oraz zabudowy kuchennej. Taki zabieg kieruje myśli odbiorcy ku gdyńskim modernistycznym tynkom z wykutymi rowkami. Pochylono się także ku naturze, w związku z tym we wnętrzu odnajdziemy także ułożony w jodełkę drewniany parkiet, kamienne blaty, mosiężne cokoły, uchwyty oraz inne dodatki. „We wnętrzu zastosowałam wiele rozwiązań, które nawiązują do Gdyni. Posadzka w kuchni, łazience i korytarzu, ma przypominać, że za oknami tego luksusowego apartamentu, toczy się portowe życie, a w tym intensywny załadunek i rozładunek węgla” mówi projektantka Martyna Lipska.
Z dbałością o akcenty
Do najbardziej charakterystycznych punktów aranżacji zdecydowanie należy surrealistyczna tapeta znajdująca się na frontach dużej szafy w korytarzu oraz sypialni. Z tego wielobarwnego muralu zaczerpnięto również pudrowy kolor lila-róż, znajdujący się w elementach tapicerowanych takich jak wezgłowie sypialni czy fotele w jadalni. „Niezwykle ważne było doświetlenie grafiki. Wykorzystałam do tego oprawy LENS LINE od AQForm w kolorze czarny mat, a na indywidualne zamówienie listwa w kształcie litery L została wydłużona oraz dołożono do niej dwa reflektorki. Minimalistyczne listwy świetnie łączą się z innymi oprawami (SQUARES i HOLLOW MINI) i dlatego, pomimo że występują głównie w korytarzu, to dyskretnie przenikają również do salonu i sypialni” dodaje projektantka.
Oświetlenie to podstawa
Coraz większą popularność zyskuje oświetlenie warstwowe. Oprawy warstwowe współgrają ze sobą na różnych poziomach, tworząc razem spójną kompozycję świetlną i wizualną. Uroku dodaje fakt, iż jest to apartament narożny z dużymi przeszkleniami. W ten sposób uzyskano zapierający dech w piersiach widok na morze i port. Po zapadnięciu zmroku, gdy zaczyna się portowe życie, warto postawić na nastrojowe oświetlenie w mieszkaniu, które sprzyja relaksowi i będzie współgrać z widokiem za oknami.
Połączenie designu z praktycznością
Dzięki sporej otwartej przestrzeni skomponowano aranżację, w której połączono elementy użytkowe z dekoracyjnymi. „Kuchnia z pozoru nieduża, kryje mnóstwo miejsc do przechowywania dzięki pogłębieniu blatów i szuflad. Okazała wyspa (ponad dwa metry długości) stanowi wymarzoną przestrzeń do pracy, jak i spotkań towarzyskich. Mając na uwadze połączenie z salonem, w kuchni został zamontowany bardzo wydajny okap wraz z dodatkowym (autorskim) wyciszeniem obudowy” mówi Martyna Lipska.
Warto zwrócić uwagę, że zdecydowana większość zabudowy meblowej została wykonana przez lokalnych rzemieślników takich jak stolarze, kamieniarze, tapicerzy, szklarze czy krawcy. Postawiono także na najnowocześniejsze systemy okuć meblowych, które możemy dostrzec w postaci drzwi przesuwnych, składanych, otwieranych dotykowo oraz te z ukrytymi ościeżnicami. Takie zastosowanie pozwoliło na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Efekt spełnił oczekiwania inwestorki oraz wkomponował się w otaczający apartament, gdyński krajobraz.
Projekt i Fot. Martyna Lipska