Funkcjonalne baterie kuchenne od Hansgrohe

Funkcjonalne baterie kuchenne od Hansgrohe

Każdy z nas korzysta z kuchni na swój sposób. Mimo prostego przeznaczenia wielu przedmiotów mamy swoje charakterystyczne maniery i procedury. Funkcjonalne baterie Hansgrohe będą odpowiednim wyborem dla każdego.
5:00 min
0
0

Praktyczne rozwiązania


Podczas wybierania baterii kuchennej główną uwagę przyciąga wygląd, czyli kształt i kolor wykończenia. Najlepiej jednak zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i wygodę użytkowania. Aspekt wizualny i praktyczny Hansgrohe połączyło między innymi w swej bestsellerowej serii Talis oraz w nowej kolekcji Zesis. Połączenie obu tych cech nie było łatwe, zatem dopracowywanie nowej formy zajęło sporo czasu. Wygoda użytkowania jest zależna między innymi od kształtu baterii. Na rynku znajdziemy szeroką gamę wariantów do wyboru: wysoka lub niska, prosta lub owalna, sztywna bądź ruchoma w większym, lub mniejszym zakresie. Warto przemyśleć zatem nasze zapotrzebowania, zanim zdecydujemy się na zakup produktu.

Autor:
Redakcja
Data:
11.01.2023
Bateria kuchenna_Talis_hansgrohe.jpg
Bateria kuchenna Hansgrohe Talis z ciemnym zlewem. Fot. Materiały prasowe Hansgrohe

Baterie Talis i Zelis posiadają innowacyjne rozwiązanie ComfortZone. Pozwala ono na dopasowanie przestrzeni korzystania z wody do zindywidualizowanych wymagań i oczekiwań. Wysokość wylewki została dobrana w taki sposób, aby bez problemu móc napełnić duży dzbanek czy wazon, a nawet stojący obok zlewy ekspres do kawy czy garnek. Ponadto w zależności od naszych potrzeb produkty posiadają szeroki zakres regulacji wylewki. Do wyboru mamy produkty z zakresem 60°, 110°, 150° lub 360°. O tym, jakie ustawienia oferuje dany model, informuje jego specyfikacja.

Bateria kuchenna_Zesis_hansgrohe (4).jpg
Bateria kuchenna Hansgrohe Zesis w chromie. Fot. Materiały prasowe Hansgrohe

Innowacyjne technologie

Do różnych czynności lepiej pasują inne rodzaje strumienia wody. Do mycia rąk, owoców i warzyw najlepiej sprawdzi się woda mocno napowietrzona. Natomiast do napełniania naczyń czy garnków lepiej sprawdzi się krystalicznie czysty strumień laminarny. Napowietrzenie uzyskiwane jest dzięki technologii AirPower, oferującej pełniejsze i lżejsze krople, które są przyjemniejsze dla skóry. Przedstawione modele baterii oferują zmianę strumienia, która odbywa się w prosty sposób – za pomocą przycisku w wylewce. Funkcjonalność baterii ułatwia również utrzymanie czystości. Produkty posiadają rozwiązanie QuickClean. Kamień i zabrudzenia można usunąć za pomocą przetarcia silikonowych wypustków. Ciekawe rozwiązania czekają na nas również pod blatem kuchennym.  

Bateria kuchenna Zesis_hansgrohe (2).jpg
Wyciągana wylewka w baterii Hansgrohe Zesis. Fot. Materiały prasowe Hansgrohe

Wyciągana wylewka została zaprojektowana w pakiecie z modułem sBox lite, który umożliwia płynny i bezpieczny ruch węża w szafce.

W naszych kuchniach znajdziemy różny układ i warunki przestrzenne. Projektanci Hansgrohe dążą do rozwiązań, które sprostają najtrudniejszym wymaganiom. Jednym z nich jest kolizja baterii z oknem lub innym elementem wyposażenia kuchni takim jak szafka. Naprzeciw temu producenci wyszli z TiltFunction. Dzięki tej opcji baterie kuchenną można poluzować u podstawy i położyć na zlewozmywaku, uzyskując w ten sposób przestrzeń na otworzenie okna czy innego niedostępnego miejsca.  

Bateria kuchenna Zesis_hansgrohe (3).jpg
Czarny zlew wpuszczony w drewniany blat. Fot. Materiały prasowe Hansgrohe

Problem niskiego ciśnienia, który występuje w niektórych budynkach, szczególnie na wyższych piętrach został rozwiązany za pomocą baterii w wersji LowPressure. Umożliwia ona codzienne czynności, już od ciśnienia wynoszącego 0,2 bar. Ponadto Hansgrohe ma świadomość o istotności ekologii i ekonomii oraz potrzebie oszczędzania wody. Baterie mają funkcję EcoSmart, dzięki, której przepływ wody spada do maksymalnie 6 l/min, zatem ułatwia to oszczędzanie wody. Kolejną zaletą jest również CoolStart. Technologia ta powoduje, iż otwarcie strumienia zawsze uruchamia zimną wodę. Aby przełączyć się na tryb ciepłej wody musimy wykonać drugi ruch. Zatem drobne czynności, do których nie potrzebujemy ciepłej wody, takich jak nalewanie wody do naczynia czy szybkie opłukanie deski nie uruchamia licznika gorącej wody.  


Fot. Materiały prasowe Hansgrohe

Polecane artykuły:

Baterie do zlewozmywaków granitowych
Doskonałe parametry użytkowe, wyjątkowe wzornictwo zlewów granitowych sprawia, że coraz częściej decydujemy się na ich zakup...
czytaj więcej
Czarne baterie kuchenne - więcej niż nowinka
Czarny to kolor ponadczasowy: pełen wyrazistości i elegancji. Zawsze fascynował projektantów z wielu branż: od świata wielkiej...
czytaj więcej