Funkcjonalne baterie kuchenne od Hansgrohe
Baterie Talis i Zelis posiadają innowacyjne rozwiązanie ComfortZone. Pozwala ono na dopasowanie przestrzeni korzystania z wody do zindywidualizowanych wymagań i oczekiwań. Wysokość wylewki została dobrana w taki sposób, aby bez problemu móc napełnić duży dzbanek czy wazon, a nawet stojący obok zlewy ekspres do kawy czy garnek. Ponadto w zależności od naszych potrzeb produkty posiadają szeroki zakres regulacji wylewki. Do wyboru mamy produkty z zakresem 60°, 110°, 150° lub 360°. O tym, jakie ustawienia oferuje dany model, informuje jego specyfikacja.
Innowacyjne technologie
Do różnych czynności lepiej pasują inne rodzaje strumienia wody. Do mycia rąk, owoców i warzyw najlepiej sprawdzi się woda mocno napowietrzona. Natomiast do napełniania naczyń czy garnków lepiej sprawdzi się krystalicznie czysty strumień laminarny. Napowietrzenie uzyskiwane jest dzięki technologii AirPower, oferującej pełniejsze i lżejsze krople, które są przyjemniejsze dla skóry. Przedstawione modele baterii oferują zmianę strumienia, która odbywa się w prosty sposób – za pomocą przycisku w wylewce. Funkcjonalność baterii ułatwia również utrzymanie czystości. Produkty posiadają rozwiązanie QuickClean. Kamień i zabrudzenia można usunąć za pomocą przetarcia silikonowych wypustków. Ciekawe rozwiązania czekają na nas również pod blatem kuchennym.
Wyciągana wylewka została zaprojektowana w pakiecie z modułem sBox lite, który umożliwia płynny i bezpieczny ruch węża w szafce.
W naszych kuchniach znajdziemy różny układ i warunki przestrzenne. Projektanci Hansgrohe dążą do rozwiązań, które sprostają najtrudniejszym wymaganiom. Jednym z nich jest kolizja baterii z oknem lub innym elementem wyposażenia kuchni takim jak szafka. Naprzeciw temu producenci wyszli z TiltFunction. Dzięki tej opcji baterie kuchenną można poluzować u podstawy i położyć na zlewozmywaku, uzyskując w ten sposób przestrzeń na otworzenie okna czy innego niedostępnego miejsca.
Problem niskiego ciśnienia, który występuje w niektórych budynkach, szczególnie na wyższych piętrach został rozwiązany za pomocą baterii w wersji LowPressure. Umożliwia ona codzienne czynności, już od ciśnienia wynoszącego 0,2 bar. Ponadto Hansgrohe ma świadomość o istotności ekologii i ekonomii oraz potrzebie oszczędzania wody. Baterie mają funkcję EcoSmart, dzięki, której przepływ wody spada do maksymalnie 6 l/min, zatem ułatwia to oszczędzanie wody. Kolejną zaletą jest również CoolStart. Technologia ta powoduje, iż otwarcie strumienia zawsze uruchamia zimną wodę. Aby przełączyć się na tryb ciepłej wody musimy wykonać drugi ruch. Zatem drobne czynności, do których nie potrzebujemy ciepłej wody, takich jak nalewanie wody do naczynia czy szybkie opłukanie deski nie uruchamia licznika gorącej wody.
Fot. Materiały prasowe Hansgrohe