Gabinety psychoterapeutyczne na poddaszu

Gabinety psychoterapeutyczne na poddaszu

Mieszkanie na warszawskich kabatach przeszło metamorfozę. Projektem z nadzorem autorskim i wykończeniem pod klucz zajęła się Joanna Lemka-Wójcik z jlw studio.
5:00 min
0
0

Metamorfoza


W mieszkaniu o powierzchni 90 m2 przeprowadzono gruntowany remont. Wyburzono część ścian, a te, które powstały zostały dodatkowo wygłuszone, aby zapewnić komfort i intymność dla korzystających z usług pacjentów. W lokum znajdują się 3 gabinety dla psychoterapeutów, sporych rozmiarów pomieszczenie socjalne, poczekalnia oraz dwie łazienki – jedna dla pracowników, druga dla odwiedzających. Kuchnia pełni również miejsce odpoczynku i spotkań dla psychologów.

Poczekalnię wydzielono na trzy strefy. Dzięki temu każdy z oczekujących na sesję pacjentów może swobodnie spocząć pod wskazanym gabinetem. Jednym z największych wyzwań było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w lokalu ze skosami, które obniżały ich funkcjonalność.

Autor:
Redakcja
Data:
29.03.2023
Gabinet w bieli z geometrycznym dywanem
Gabinet z dywanem o geometrycznym wzorze. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz

Motyw lastryko

We wspólnych pomieszczeniach przewija się motyw barwnego lastryko na podłodze i granatowych akcentów. W mieszkaniu powtarza się również motyw zieleni, granatu i złota, które występują na meblach, płytkach ściennych, kolorach ścian, oprawach oświetleniowych i detalach w postaci uchwytów czy nóżek. Co ciekawe pokoje zachowały oryginalny, drewniany parkiet, który dodatkowo został wycyklinowany. Intrygującym elementem jest sufit w kolorze szałwiowym. Wyznacza on strefę poczekalni. Liczne lustra powiększają optycznie przestrzenie wspólne, co również dodaje swobody oczekującym na wizyty pacjentom.

Przedpokój w lastryko i bieli
Poczekalnia z lastryko. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz
Granatowa łazienka z czarnymi akcentami
Granatowa łazienka z dużym lustrem i czarnymi akcentami. Projekt: jlw studio, Fot. UlaMróz
Aneks kuchenny z lastryko
Zielony aneks kuchenny w pomieszczeniu z lastryko. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz

Trzy światy

Warto zauważyć, iż o ile przestrzeń wspólna została zachowana w spójnej całości, to każdy z gabinetów zyskał swój własny, niepowtarzalny klimat. W pierwszym z nich na tle szarych ścian z szałwiową wstawką nad biurkiem uwagę przyciągają niebieskie, komfortowe fotele z żółtymi poduszkami. Ustawiono je na dywanie w pasiastym wzorze. Przy nich ustawiono dwa stoliki na czarnych profilach z drewnianym blatem o nieregularnym kształcie. W drugim gabinecie  ułożono z kolei wielobarwny dywan w geometryczne wzory. Na nim również ustawiono drewniany stolik, tym razem z białym blatem. W pomieszczeniu znajduje się również musztardowa kanapa oraz fotel w tym samym kolorze. Ostatni z gabinetów utrzymano w szarości i kolorze nieba. Oprócz sofy w pomieszczeniu ustawiono dwa tapicerowane krzesła oraz stoliki z okrągłymi blatami lastryko.

Gabinet w drewnie i kolorze nieba
Niebieska sofa na tle w tym samym kolorze. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz
Gabinet w drewnie i szarości
Gabinet w drewnie i szarości z niebieskimi fotelami. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz

Łazienki

Na uwagę zasługują również łazienki. W obu zachowano podobną kolorystykę utrzymaną w jasnym lastryko i granacie. W toalecie zamontowano wolnostojącą umywalkę z czarną baterią i akcesoriami. Nad nią znajduje się wysokie, prostokątne lustro bez ramek. W drugiej zawieszono białą szafkę, na której zamontowano granatową umywalkę nablatową. Przy niej na ścianie znajduje się czarna bateria podtynkowa. Powyżej zawieszono sporych rozmiarów okrągłe lustro z ramką.


Projekt: jlw studio

Fot. Ula Mróz

Granatowa łazienka z czarnymi akcentami
Okrągłe lustro w łazience z czarnym grzejnikiem. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz
Łazienka w granacie i lastryko
Łazienka w granacie i lastryko. Projekt: jlw studio Fot. UlaMróz

Polecane artykuły:

Dwupoziomowy apartament na poddaszu
Krakowskie Zabłocie to dzielnica z przemysłową historią. Obecnie, znajdują się tu liczne kawiarnie, muzea i galerie sztuki...
czytaj więcej
Nowoczesna klasyka w stonowanych odcieniach
„Przepych kontrolowany” – tak o projekcie mówi sama autorka, Sandra Białkowska z pracowni Dobry Układ. Wnętrza łączą elementy...
czytaj więcej